КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2012 року Справа № 1170/2а-3880/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 09-00 год. адміністративну справу
за позовом : Управління Пенсійного фонду України м. Олександрії та Олександрійському районі
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Олександрійська продовольча компанія»
про стягнення заборгованості,
за участю:
секретаря судового засідання -Ківачука Д.В.,
представників :
позивача -не з'явився,
відповідача -не з'явився
Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Олександрійська продовольча компанія»про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансової санкції та пені в сумі 7 243,13 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі та про підтримання заявлених позовних вимог в повному обсязі (а.с.54).
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак кореспонденція направлена відповідачу повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання»(а.с.48, 55).
Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Згідно з ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року №2464-VІ, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою -підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Олександрійська продовольча компанія»з 15.08.2007 року зареєстроване Виконавчим комітетом Олександрійської міської ради як юридична особа та взяте на обліку як платник єдиного внеску (а.с.4, 5).
На підставі п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Відповідно до ч. ч. 7, 8 ст. 9 Закону України Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Відповідно до звіту нарахування єдиного внеску, що підлягають сплаті за липень 2011 року (а.с.8-9) ТОВ «Олександрійська продовольча компанія»нараховано єдиний внесок в сумі 324,68 грн., за серпень 2011 р. (а.с.10-11) -348,67 грн., за вересень 2011 р. (а.с.12-13) -348,67 грн., за жовтень 2011 р. (а.с.14-15) -332,46 грн., за листопад 2011 р. (а.с.16-20) -207,98 грн., за грудень 2011 р. (а.с.21-25) -192,69 грн.
Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №254 від 28.09.2011 року відносно ТОВ «Олександрійська продовольча компанія»застосовано штраф у розмірі 1 064,09 грн. та нараховано пеню у розмірі 191,41 грн. (а.с.27). Вказане рішення 21.10.2011 року отримане відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.28).
Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №1120 від 11.06.2012 року щодо ТОВ «Олександрійська продовольча компанія»застосовано штраф у розмірі 4 232,48 грн. Зазначене рішення 11.06.2011 року отримане керівником відповідача, що підтверджується підписом у рішенні (а.с.29).
Таким чином, заборгованість ТОВ «Олександрійська продовольча компанія»з єдиного соціального внеску за період з липня по грудень 2011 р., фінансових санкцій та пені, становить 7 243,13 грн. (324,68 грн. + 348,67 грн. + 348,67 грн. + 332,46 грн. + 207,98 грн. + 192,69 грн. + 1 064,09 грн. + 191,41 грн. + 4 232,48 грн.).
Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі Товариству з обмеженою відповідальністю «Олександрійська продовольча компанія»направлялася вимога про сплату боргу від 04.10.2011 р. №Ю 959, яка 21.10.2011 р. одержана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.26).
Враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, або інших доказів в обґрунтування її відсутності, суд вважає позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі про стягнення 7 243,13 грн. такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «Олександрійська продовольча компанія», код ЄДРПОУ 35301160 (28000, м. Олександрія Кіровоградської області, вул. Куколівське шосе, 7) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, фінансової санкції та пені в загальній сумі 7 243,13 грн. (сім тисяч двісті сорок три грн. 13 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.М. Момонт
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2012 |
Оприлюднено | 24.12.2012 |
Номер документу | 28141985 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.М. Момонт
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні