Постанова
від 17.01.2012 по справі 2а-15892/11/0170/24
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 січня 2012 р. (17:17) Справа №2а-15892/11/0170/24

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Багдасарян Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Білогірського району АР Крим в інтересах держави в особі Кримського теріторіального управління національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства "Білогірський завод будівельних матеріалів"

про стягнення

за участю:

прокурор - Березовиченко Ю.Ю., посвідчення № 10180,

представник позивача - Ніколаішвілі В.Я., довіреність № 01 від 03.01.2012,

представник відповідача - не з'явився,

Обставини справи. До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний позов прокурора Білогірського району АР Крим в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим (далі - позивач) до Відкритого акціонерного товариства «Білогірський завод будівельних матеріалів» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 1020,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ВАТ «Білогірський завод будівельних матеріалів» несвоєчасно розмістило у стрічці новин загальнодоступної бази даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів особливу інформацію про зміну складу посадових осіб емітенту, у зв'язку з чим до нього застосовані штрафні санкції у розмірі 1020,00 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем штрафних санкцій, позивач просить стягнути наведену суму в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги з підстав, наведених у позовній заяві та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Прокурор у судовому засіданні також підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, правом надати заперечення не скористався.

Приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, суд вважає за можливе, керуючись положеннями ст. 128 КАС України розглядати справу на підставі наявних у ній доказів.

Вислухавши пояснення представників позивача та прокуратури, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України від 30.10.1996 р. № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (надалі - Закон № 448) державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України та підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Пунктом 15 ч. 2 ст. 7 Закону № 448 передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону № 448 Комісія має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Положенням про Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АРК, затвердженим рішенням ДКЦПФР № 585 від 14.10.2005 р.(надалі - Положення № 585) передбачено, що Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підпорядкованим та підзвітним Комісії, реалізує в АР Крим завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з ч. 1 ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 р. № 3480-IV (надалі - Закон № 3480) розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 1 глави 3 розділу 2 Положення № 1591 розкриття особливої інформації здійснюється шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10:00 години другого робочого дня після дати вчинення дії.

Згідно з ч. 1 ст. 41 Закону № 3480 особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості, зокрема, про зміну складу посадових осіб емітента.

Відповідно до п. 6 глави 2 розділу 2 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 (надалі - Положення № 1591) до інформації про зміну складу посадових осіб емітента належить інформація про звільнення або призначення голови та членів наглядової ради, виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізора акціонерного товариства, головного бухгалтера, а також голови та членів іншого органу товариства, якщо утворення такого органу передбачено статутом товариства. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати особливу інформацію про зміну складу посадових осіб також у разі призначення або звільнення осіб, що виконують обов'язки посадових осіб емітента тимчасово (крім випадків, коли призначення особи виконуючою обов'язки пов'язане з відпусткою, відрядженням, хворобою посадової особи, яка безпосередньо займає відповідну посаду).

Відповідно до ч. 1 розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. № 2272 (надалі - Правила № 2272) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Частиною 2 розділу IV Правил № 2272 передбачено, що уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів.

Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше 15 робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 1 розділу VII Правил № 2272 розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою.

Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Частиною 3 цього розділу передбачено, що за справою про правопорушення уповноважена особа приймає одне з таких рішень: про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів або про закриття справи.

Судом встановлено, що Постановою вих. № 02/04/1375 від 23.06.2011 р. позивачем порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 13).

Постановою вих. № 01/02/1434 від 01.07.2011 р. позивачем призначений розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 11).

01.07.2011 р. посадовою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ВАТ «Білогірський завод будівельних матеріалів» було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 86-АР, з якого слідує, що відповідачем несвоєчасно розміщено інформацію про зміну складу посадових осіб емітента.

Як вбачається з матеріалів справи, 22.04.2011 р. у ВАТ «Білогірський завод будівельних матеріалів» відбулися зміни у складі посадових осіб емітента, однак повідомлення про це було розміщено у стрічці новин загальнодоступної інформаційної бази даних Комісії про ринок цінних паперів 08.06.2011 р. (а.с. 16).

Провести розміщення повідомлення про виникнення особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітент зобов'язаний був до 10:00 27.04.2011 р.

Зазначений акт того ж дня отриманий представником відповідача за дорученням під розпис, про що свідчить відмітка на самому акті (а.с. 12).

На підставі вказаного акту позивачем було винесено постанову № 88-АР про накладення санкції на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів, яке виразилось в несвоєчасному розміщенні особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітенту в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів та застосовані штрафні санкції в розмірі 1020,00 грн. (а.с. 10).

Постанова № 88-АР надіслана відповідачу вих. № 02/04/1510 від 08.07.2011 р. (а.с. 9).

Вищевказані постанови та акт відповідачем у встановленому законодавством порядку, не оскаржувались.

Відповідно до п.7 ст. 11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 1.5 Правил № 2272 за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації застосовується штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких гуртуються її вимоги та заперечення.

Приймаючи до уваги те, що сума заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 1020,00 грн. відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості або оскарження зазначених рішень, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні 17.01.2012 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 18.01.2012 р.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Білогірський завод будівельних матеріалів» (адреса: 97600, АР Крим, м. Білогірськ, вул. Індустріальна, 19; код ЄДРПОУ 00290819) в дохід Державного бюджету України ( р/р 31113106700067 в Управлінні Державного казначейства в Білогірському районі ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, код ЄДРПОУ 34740761, МФО 824026, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 1020,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення17.01.2012
Оприлюднено25.12.2012
Номер документу28169383
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-15892/11/0170/24

Постанова від 17.01.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кащеєва Г.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні