cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10.08.2012 Справа № 5008/684/2012
Господарський суд Закарпатської області у складі головуючого судді Ушак І.Г. у відкритому судовому засіданні за участю представників:
позивача - Безкоровайна О.А., представник за довіреністю;
третьої особи - Созанський С.А., представник за довіреністю; Присяжний О.М. - начальник сектору питань захисту інтелектуальної власності відділу організації митного контролю Чопської митниці
відповідача - Немеш П.Ф., представник за довіреністю
розглянув справу за позовом компанії Хайнекен Брауверін Б.В. (Heineken Brouwerijen B.V.), м. Амстердам Нідерланди (далі - компанія ) за участю Чопської митниці як третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача до спільного підприємства „Лекс", м. Ужгород (далі -СП „Лекс ") про захист прав інтелектуальної власності шляхом заборони вчинення дій
Позивач звернувся до суду як власник прав на торговельну марку „Heineken" за міжнародною реєстрацією № 416168 з даним позовом про захист прав інтелектуальної власності шляхом заборони відповідачеві вчиняти дії -здійснювати імпорт в Україну товару, а саме, пива солодового, розлитого у скляні пляшки по 0,33 л: Heineken, упакованого по 24 пляшки в картонній коробці, 1680 картонних коробок, 40320 пляшок/13305,6 л, маркованого зазначеною торговельною маркою. Посилається при цьому на те, що не надавав відповідачеві права на використання торговельної марки „Heineken"; не здійснював продаж відповідачеві імпортованого ним товару; не надавав згоду на продаж такого товару відповідачеві; не може гарантувати належні умови зберігання, транспортування імпортованого відповідачем товару та його стан.
У судовому засіданні представник позивача наполягає на задоволенні наведених позовних вимог та просить суд також зобов'язати відповідача вивезти зазначений товар за межі митної території України, посилаючись на обґрунтованість вимог долученими до матеріалів справи документами.
Чопська митниця письмових пояснень по суті позову не надала, представники її присутні у судовому засіданні пояснили, що 20.07.2012р. СП „Лекс" до митного контролю та митного оформлення за ВМД № 305080000/2012/012700 від 20.07.2012р. у режимі „імпорт" заявлений та знаходиться на митному оформленні у Чопській митниці товар, який містить об'єкт інтелектуальної власності та який включено до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності Держмитслужби України за номером 000208 -знак для товарів і послуг „Heineken". Оскільки щодо СП „Лекс" відсутні відомості у переліку імпортерів оригінальних товарів зазначеної марки, митницею відповідно до встановленого порядку призупинено митне оформлення товару.
Відповідач письмовим відзивом та його представник у судовому засіданні позовні вимоги з урахуванням їх уточнення визнав у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представників учасників процесу, керуючись законом, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
При цьому суд виходив з наступного.
Спірні правовідносини сторін у даній справі є правовідносинами, що стосуються сфери інтелектуальної власності, та регулюються приписами міжнародного законодавства, зокрема, Паризької конвенції про охорону промислової власності, Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС) та приписами національного законодавства України, зокрема, Цивільного кодексу України (ЦКУ), Законами України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", „Про зовнішньоекономічну діяльність".
Так, за приписами ст. 494 ЦКУ набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом, набуття ж права інтелектуальної власності на торговельну марку, яка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленному законом порядку добре відомою, не вимагає засвідчення свідоцтвом.
Ст. 495 ЦКУ встановлено, що майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку, зокрема , є право на використання торговельної марки; виключне право дозволяти використання торговельної марки; виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі, забороняти таке використання. Цією ж нормою передбачено, що майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку належать володільцю міжнародної реєстрації, якщо інше не передбачено договором.
Аналогічні приписи містяться в Законі України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". Так, відповідно до ст. 16 Закону свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди зареєстрований знак стосовно , зокрема , наведених у свідоцтві товарів і послуг. Використанням знака визнається, зокрема, нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар; зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу; пропонування його для продажу; продаж; імпорт (ввезення) та експорт (вивезення).
За приписами ст. 20 Закону будь-яке посягання на права власника свідоцтв, в тому числі, вчинення без згоди власника свідоцтва дій, що потребують його згоди, та підготовка до вчинення таких дій, вважається порушенням прав власника свідоцтва, що передбачає застосування відповідальності згідно закону.
Крім того, експорт та імпорт товарів, що здійснюються з порушенням прав інтелектуальної власності, заборонено за приписами ст. 17 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
Порушення права інтелектуальної власності, в тому числі невизнання цього права чи посягання на нього, згідно ст. 431 ЦКУ тягне за собою відповідальність, встановлену цим кодексом, іншим законом чи договором.
Право звернення кожної особи звернутися до суду за захистом свого права інтелектуальної власності відповідно до ст. 16 ЦКУ передбачено приписами ст. 432 цього кодексу і суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про застосування негайних заходів щодо запобігання порушенню права інтелектуальної власності та збереження відповідних доказів; зупинення пропуску через митний кордон України товарів, імпорт чи експорт яких здійснюється з порушенням права інтелектуальної власності.
У ході судового розгляду матеріалами справи встановлено та не заперечується ніким із учасників процесу, що позивач є власником прав на торговельну марку „Heineken" за міжнародною реєстрацією № 416168; торговельна марка зареєстрована та охороняється відповідно до вимог міжнародного і національного законодавства України для товарів 32 класу міжнародної класифікації товарів і послуг, зокрема , пива.
Позивач є єдиною офіційною особою в Україні, що має виключне право дозволяти та забороняти використання торговельної марки „Heineken"; єдиним офіційним імпортером компанії „Heineken" в Україні, що має право на використання цієї торговельної марки на території України, є ПП „Флеш".
Торговельна марка „Heineken" внесена до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності Державної митної служби України за № 208 з метою захисту прав інтелектуальної власності за допомогою митних процедур.
Відповідач, заявивши 20.07.2012р. до митного контролю та митного оформлення за ВМД № 305080000/2012/012700 від 20.07.2012р. у режимі „імпорт" товар - пиво солодове, розлите у скляні пляшки по 0,33 л: Heineken, упаковане по 24 пляшки в картонній коробці, 1680 картонних коробок, 40320 пляшок/13305,6 л - торговельної марки „Heineken". Виробник: Heineken Brouwerijen B.V. -Нідерланди, NL. Країна виробництва -Нідерланди, NL, код УКТЗЕД 2203000100. Продавець -Grand Beverage Limited, 164 kensington High street Office 24, London. Відправник -C.HARTWIG KOROSZCZYN Sp.z.o.o., Koroszczyn ul. Graniczna 25 21-550 Terespol, Polska. Імпортер -СП „Лекс" (м. Ужгород, вул. Пестеля, 14, код ЄДРОПУ 19108645, тел. +380312665477) , - порушив право позивача на торговельну марку № 416168, оскільки останній не надавав йому права на використання торговельної марки „Heineken"; не здійснював продаж відповідачеві імпортованого ним товару; не надавав згоду на продаж такого товару відповідачеві.
Наведене визнано відповідачем у ході судового розгляду даної справи.
За таких обставин вимоги про захист права інтелектуальної власності позивача шляхом заборони відповідачеві здійснювати імпорт в Україну товару, а саме, пива солодового, розлитого у скляні пляшки по 0,33 л: Heineken, упакованого по 24 пляшки в картонній коробці, 1680 картонних коробок, 40320 пляшок/13305,6 л, маркованого торговельною маркою „Heineken" та зобов'язання відповідача вивезти зазначений товар за межі митної території України підлягають задоволенню, оскільки відповідають способам захисту цивільного права встановленим ст.ст. 16, 432, 495 ЦКУ, ст. 16 Закону України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".
Судом до подання позову, що є предметом даного судового розгляду, за заявою компанії були вжиті запобіжні заходи -накладено арешт на товар (ухвала суду від 2.08.12 № 05/1-10/5849/2012), - які після подання заявником позову відповідно до ст. 43-3 ГПКУ діють як заходи забезпечення позову. У зв'язку з вирішенням справи по суті належить скасувати зазначені заходи забезпечення позову із зазначенням про це в даному рішенні відповідно до ст. 68 ГПКУ.
За змістом ст.ст. 44-49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати сплачені позивачем за розгляд справи судом належить відшкодувати за рахунок відповідача.
Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 16, 431-432, 494-495 Цивільного кодексу України, Законами України „Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", „Про зовнішньоекономічну діяльність", ст.ст. 4-3, 22, 33, 35, 43, 43-3, 44-49, 68, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України,
суд вирішив:
1. Позов задоволити повністю.
1.1. Заборонити спільному підприємству „Лекс " (м. Ужгород, вул. Пестеля, 14, код ЄДРПОУ 19108645) здійснювати імпорт в Україну товару, а саме, пива солодового, розлитого у скляні пляшки по 0,33 л: Heineken, упакованого по 24 пляшки в картонній коробці, 1680 картонних коробок, 40320 пляшок/13305,6 л, торговельної марки „Heineken". Виробник: Heineken Brouwerijen B.V. -Нідерланди, NL. Країна виробництва -Нідерланди, NL, код УКТЗЕД 2203000100. Продавець -Grand Beverage Limited, 164 kensington High street Office 24, London. Відправник -C.HARTWIG KOROSZCZYN Sp.z.o.o., Koroszczyn ul. Graniczna 25 21-550 Terespol, Polska. Імпортер -СП „Лекс" (м. Ужгород, вул. Пестеля, 14, код ЄДРОПУ 19108645, тел. +380312665477), - який 20.07.2012р. заявлений спільним підприємством „Лекс" до митного контролю та митного оформлення за ВМД № 305080000/2012/012700 від 20.07.2012р. у режимі „імпорт" і знаходиться на митному оформленні у Чопській митниці, та зобов'язати спільне підприємство „Лекс" вивезти зазначений товар за межі митної території України.
1.2. Стягнути із спільного підприємства „Лекс" (м. Ужгород, вул. Пестеля, 14, код ЄДРПОУ 19108645) на користь компанії Хайнекен Брауверін Б.В. (Heineken Brouwerijen B.V.) (1017 ZD) Амстердам, Нідерланди, Тведе Ветерінгплантсун, 21 ) суму 1609,50 грн. ( одну тисячу шістсот дев'ять грн. 50 коп.) на відшкодування судових витрат.
2. Скасувати заходи забезпечення позову застосовані судом відповідно до ухвали суду від 2.08.12 № 05/1-10/5849/2012.
Дане рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено до Львівського апеляційного господарського суду в порядку передбаченому цим же кодексом. Повний текст рішення виготовлено 14.08.12.
Суддя Ушак І.Г.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28213419 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ушак І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні