cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-18/1395-2012 06.03.12 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УніКредит Лізинг»;
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Днепр Промисловий
Демонтаж»(відповідач 1);
Товариства з обмеженою відповідальністю «Техбудмеханіка»(відповідач 2);
про стягнення 123 083,45 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники
Від позивача: Брус О. М., представник, довіреність б/н від 01.09.2011 р.;
Від відповідача1: не з'явились;
Від відповідача2: не з'явилися.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.02.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/1395-2012, справа призначена слуханням на 23.02.2012 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.02.2012 р. слухання справи було відкладене до 06.03.2012 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути солідарно з відповідачів 92 805,63 грн. основного боргу, 15 001,14 грн. інфляційних втрат, 8 837,16 грн. неустойки, 6 439,52 грн. трьох відсотків річних, а також 2 461,67 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судових засіданнях представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Сторони були належно повідомлені про час, день та місце розгляду спору.
Відповідач 1 -Товариство з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж», повноважних представників у судове засідання не направив, письмових заперечень по суті позовної заяви не надав.
Відповідач 2 -Товариство з обмеженою відповідальністю «Техбудмеханіка», повноважних представників у судове засідання не направив, письмових заперечень по суті позовної заяви не надав.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
17.05.2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «УніКредит Лізинг»(лізингодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж»(лізингоодержувач) укладено договір фінансового лізингу №125-LD, відповідно до умов якого лізингодавець приймає на себе зобов'язання придбати предмет лізингу у власність від продавця (відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов, передбачених у цьому договорі) та передати предмет лізингу у користування лізингоодержувачу на строк та на умовах, визначених цим договором з урахуванням того, що продавець був обраний лізингоодержувачем.
Ціна предмету лізингу становить 28 100,00 доларів США, у т. ч. ПДВ.
Відповідно до п. 1.3. договору, строк лізингу починається з дати передачі та закінчується в останню дату платежу, зазначену у додатку №2 до цього договору, якщо інше не передбачено умовами цього договору. Лізингоодержувач не має права односторонньо розірвати цей договір до закінчення строку лізингу.
Пунктом 7.1. договору передбачено, що складові лізингових платежів, їх суми та дати платежів визначені в графіку лізингових платежів у додатку №2 до цього договору.
Перший лізинговий платіж складається із комісійної винагороди лізингодавця за організаційні заходи, пов'язані з підготовкою та укладенням цього договору та відшкодування ціни предмета лізингу (п. 7.1.1. договору).
Згідно з п. 7.1.2. договору, другий лізинговий платіж складається із комісійних за користування предметом лізингу лізингоодержувачем за період з дати передачі до 15.06.2007 року, в якому відбулася передача предмета лізингу та наступних змінних складових -ПДВ, на суму нарахованих до сплати комісій, що перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, встановлену на день нарахування таких комісій за відповідний проміжок часу, розраховану від ціни предмета лізингу.
Відповідно до п. 7.1.3. договору, третій та кожен наступний лізинговий платіж складається із відшкодування, лізингових відсотків, нарахованих на ціну предмета лізингу за вирахуванням відшкодування, дата платежу за яким настала на базі місяця з 30 днів та року з 360 днів, починаючи з 15-го числа місяця наступного за тим, в якому відбулася передача предмету лізингу до дати фактичної сплати лізингоодержувачем ціни предмета лізингу, або до останнього дня строку лізингу, за відповідним рішенням лізингодавця, згідно з умовами цього договору та наступних змінних складових - ПДВ, на суму нарахованих до сплати комісій, що перевищує подвійну облікову ставку Національного банку України, встановлену на день нарахування таких комісій за відповідний проміжок часу, розраховану від ціни предмета лізингу.
Пунктом 7.1.4. договору передбачено, що змінні складові лізингових платежів, які підлягають сплаті лізингоодержувачем, згідно з пунктами 7.1.2., 7.1.3. цього договору, розраховуються на кожну дату платежу та сплачуються лізингоодержувачем в складі лізингових платежів.
В цілях податкового обліку датою нарахування лізингових платежів, за виключенням відшкодування, вважається дата платежу (п. 7.4. договору).
Згідно з п. 7.5. договору, лізингодавець письмово повідомлятиме лізингоодержувача про суму лізингового платежу, що належить до сплати, згідно з цим договором за три робочих дні до кожної чергової дати платежу.
Сума лізингового платежу, що зазначається в повідомленні про лізинговий платіж, визначається по офіційному курсу обміну Національного банку України на дату повідомлення.
У разі якщо офіційний курс обміну валюти Національного банку України, який діє на дату повідомлення не співпадає з офіційним курсом обміну Національного банку України на дату платежу лізингодавець здійснює перерахунок лізингового платежу і враховує таку різницю в окремому повідомленні.
Лізингодавець звільняється від відповідальності перед лізингоодержувачем у випадку помилки у зазначених повідомленнях лізингодавця.
Якщо лізингоодержувач не отримав з будь-яких причин зазначене в цьому пункті повідомлення, лізингоодержувач не звільняється від зобовязання та відповідальності щодо повноти та своєчасності сплати лізингових платежів.
Відповідно до п. 7.6. договору, лізингоодержувач сплачує на користь лізингодавця лізингові платежі у гривнях на дати платежів, вказані в додатку №2 до цього договору на рахунок, зазначений в розділі 16 цього договору, в сумі, яка визначена в повідомленні про лізинговий платіж.
Пунктом 8.2. договору передбачено, що у випадку несплати лізингоодержувачем в належний термін будь-якої суми, яка має бути сплачена ним за цим договором, лізингоодержувач сплачує лізингодавцю неустойку з простроченої суми за період з дати настання терміну платежу до дати фактичної оплати в розмірі 20 відсотків річних за кожний день прострочення.
Лізингодавець зазначає суми нарахованої неустойки в окремому повідомленні і надсилає його лізингоодержувачу. Сплата неустойки не звільняє лізингоодержувача від виконання зобов'язань лізингоодержувача відповідно до умов цього договору.
Відповідно до п. 9.2. договору, якщо будь-який лізинговий платіж припадає відповідно до умов цього договору на день, який не є робочим днем, то такий платіж повинен бути здійснений в останній робочий день, що передує такій даті платежу.
Згідно з п. 9.4. договору, всі суми, одержані лізингодавцем від лізингоодержувача або третьої сторони будуть використовуватися в наступному порядку:
- по-перше, для погашення неустойки;
- по-друге, для сплати прострочених платежів;
- по-третє, для погашення прострочених лізингових платежів (починаючи з суми найдавнішої несплати);
- по-четверте, для сплати поточних лізингових платежів;
Лізингодавець отримує право змінювати порядок погашення заборгованості, якщо останній вважає це за необхідне.
Пунктом 11.1. договору передбачено, що задля забезпечення зобов'язань лізингоодержувача за договором лізингоодержувач надає лізингодавця наступне:
- угоду про зворотній викуп предмета лізингу продавцем у формі та за змістом, прийнятною для лізингодавця;
- поруку ТОВ «Техбудмеханіка»на суму 141 905,00 гривень, в т. ч. ПДВ 23 650,83 грн., що є еквівалентом 28 100,00 USD, у формі та за змістом, прийнятною для лізингодавця.
Відповідно до п. 12.4. договору, лізингодавець має право розірвати цей договір та вимагати повернення предмета лізингу лізингоодержувачем в безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо лізингоодержувач не сплатив лізинговий платіж, згідно з додатком №2 до цього договору, повністю або частково і якщо прострочення платежу становить більше 30 календарних днів.
Згідно з п. 14.8. договору, він набуває чинності на дату його підписання належним чином сторонами, та зберігає силу до повного виконання лізингоодержувачем всіх своїх зобов'язань за цим договором. Одностороння відмова від цього договору повністю або частково будь-якою стороною можлива лише на умовах та в порядку, визначеному цим договором.
Відповідно до специфікації, яка є додатком №1 до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р., ціна предмету лізингу -гідромолот INDECO моделі НР 2500 та плита для кріплення молота до екскаватора Daewoo Solar 255 Ic-v, виробництва компанії INDECO (Італія) -становить разом з ПДВ 28 100,00 доларів США.
Додатком №2 до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. є графік лізингових платежів, в якому зазначено суми лізингових платежів без урахування змінних складових. Перший лізинговий платіж становить 7 235,75 доларів США. Другий лізинговий платіж становить 186,75 грн. Далі за період з 15.06.2007 р. по 14.05.2010 р. передбачено до сплати 35 періодичних лізингових платежів, кожен з яких становить 709,97 доларів США. Останній лізинговий платіж за період з 15.05.2010 р. по 14.06.2010 р. становить 727,80 доларів США.
В акті приймання-передачі від 22.05.2007 р. до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. зазначено, що фізично приймаючи від продавця наступне обладнання, яке становить предмет лізингу відповідно до контракту купівлі-продажу №125-LD/PC від 17.05.2007 р. лізингодавець цим набуває вищезазначений предмет лізингу у повну і необмежену власність і право власності на нього та передає його лізингоодержувачу у фінансовий лізинг відповідно до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р.
Лізингоодержувач цим підтверджує приймання вищезазначеного предмета лізингу в узгодженому та робочому стані та обсязі.
Додатковою угодою №1 від 06.03.2009 р. до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. передбачено, що сторони дійшли згоди, що в період з 15.11.2008 р. по 15.04.2009 р. лізингові платежі мають бути сплачені в частині відсотків в наступному розмірі:
15.11.2008 р. -129,83 доларів США
15.12.2008 р. -40,55 доларів США
15.01.2009 р. -40,55 доларів США
15.02.2009 р. -40,55 доларів США
15.03.2009 р. -40,55 доларів США
15.04.2009 р. -40,55 доларів США
Несплачена сума лізингових платежів на загальну суму 3 335,06 доларів США, з яких 380,68 доларів США -лізингові відсотки та 2 954,38 доларів США - відшкодування, мають бути сплачені лізингоодержувачем в період з травня 2009 року по вересень 2009 року за офіційним курсом НБУ, який діятиме на дату оплати, але не менший, ніж той, який діяв на дату платежу згідно з графіком (п. 1.6.).
Сторони погодилися викласти підпункти 7.1.2, 7.1.3. договору в наступній редакції:
7.1.2. Другий лізинговий платіж складається із комісійних за користування предметом лізингу лізингоодержувачем за період з дати передачі до 15.06.2007 року, в якому відбулася передача предмета лізингу.
7.1.3. Третій та кожний наступний лізинговий платіж складається із відшкодування і лізингових відсотків, нарахованих на ціну предмета лізингу за вирахуванням відшкодування.
Відповідні зміни були внесені і до графіку лізингових платежів.
Додатковою угодою №1 від 27.05.2008 р. до договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. передбачено, що при зміні курсу гривні до долару США з моменту передачі предмету лізингу за актом приймання-передачі ціна предмета лізингу має переглядатися сторонами.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про фінансовий лізинг», лізингодавець має право відмовитися від договору лізингу та вимагати повернення предмету лізингу від лізингоодержувача у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо лізингоодержувач не сплатив лізинговий платіж частково або у повному обсязі та прострочення сплати становить більше 30 днів.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про фінансовий лізинг», відмова від договору лізингу є вчиненою з моменту, коли інша сторона довідалася або могла довідатися про таку відмову.
Лізингодавець повідомленням вих. №1456 від 31.08.2010 року повідомив лізингоодержувача про відмову від договору фінансового лізингу №125- LD від 17.05.2007 р. в односторонньому порядку та припинення дії вищезазначеного договору фінансового лізингу починаючи з 03.09.2010 року. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, повідомлення про відмову від договору отримано лізингоодержувачем 28.09.2010 року.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з частини 3 статті 806 Цивільного кодексу України, до договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом.
Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з статтею 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (частина 1 статті 612 Цивільного кодексу України).
Лізингоодержувач зобов'язаний сплачувати лізингові платежі згідно з графіком лізингових платежів (додаток №2 до договору фінансового лізингу).
Згідно договору, лізингові платежі сплачуються за офіційним курсом обміну валюти, встановленим Національним Банком України на дату платежу, вказану в графіку платежів.
Починаючи з листопада 2008 р. і по вересень 2010 р. відповідачем 1 не здійснено в повній мірі виплат лізингових платежів. Сума заборгованості відповідача перед позивачем на момент подачі позову до господарського суду становить 92 805,63 грн.
Згідно з частиною 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Частиною 3 статті 549 Цивільного кодексу України визначено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктом 8.2. договору передбачено, що у випадку несплати лізингоодержувачем в належний термін будь-якої суми, яка має бути сплачена ним за цим договором, лізингоодержувач сплачує лізингодавцю неустойку з простроченої суми за період з дати настання терміну платежу до дати фактичної оплати в розмірі 20 відсотків річних за кожний день прострочення.
Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Згідно з статті 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», розмір пені, передбачений статтею 1 цього закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Загальна сума неустойки (пені) за прострочення сплати лізингоодержувачем лізингових платежів за договором фінансового лізингу складає 8 837,16 грн.
Як визначено частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивач просить стягнути з відповідача 1 6 439,52 грн. трьох відсотків річних і 15 001,14 грн. інфляційних втрат.
Виконання зобов'язань ТОВ «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж»за договором фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. забезпечено порукою.
17.05.2007 року між ТОВ «УніКредит Лізинг» (лізингодавець), ТОВ «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж»(лізингоодержувач) та ТОВ «Техбудмеханіка»(поручитель) укладно договір поруки №125/SUR, в якому зазначено, що відповідно до умов договору фінансового лізингу №125-LD від 17.05.2007 р. (зі змінами та доповненнями, які можуть вноситися до нього, і разом з усіма додатками до нього), укладені між лізингодавцем та лізингоодержувачем, поручитель, як солідарний боржник, зобов'язується безвідклично та безумовно сплатити лізингодавцю за його першою вимогою, всі необхідні платежі за договором фінансового лізингу загальною сумою до 28 100,00 доларів США та сплатити всі інші платежі, що належать до сплати лізингоодержувачем відповідно до умов договору фінансового лізингу, в тій же самій сумі, валюті та в той же самий час (також у випадку дострокових платежів), як це визначено в договорі фінансового лізингу.
Відповідно до поручитель зобов'язується сплатити платежі, зазначені в п. 1.1. договору, якщо йому надіслана лізингодавцем письмова вимога з підтвердженням суми невиконаного зобов'язання, - протягом 5 робочих днів з дати такої вимоги без будь-яких заперечень, перевірок або виправдань щодо вимоги, без будь-яких взаємозаліків, вирахувань або утримань. Такі платежі повинні бути сплачені поручителем на рахунки лізингодавця, вказані в вимозі.
Поручитель згоден, що його зобовязання за цим договором є безумовним та не залежить від можливості примусового стягнення за договором фінансового лізингу, або відсутності будь-якої дії лізингодавця щодо стягнення за договором фінансового лізингу, або відмови лізингодавця від примусового стягнення за будь-яким положенням договору фінансового лізингу, або від отримання будь-якого рішення суду проти лізингоодержувача або будь-якої дії, яка могла б звільнити поручителя від відповідальності за цим договором (п. 1.3. договору).
Пунктом 3.1. договору передбачено, що в разі виконання зобов'язань перед лізингодавцем по договору фінансового лізингу в повному обсязі поручитель має право зворотної вимоги до лізингоодержувача.
Згідно з п. 3.8. договору, він вступає в силу з дати його підписання уповноваженими представниками всіх трьох сторін та припиняє свою дію тільки після повного виконання лізингоодержувачем своїх зобов'язань за договором фінансового лізингу або поручителем за цим договором.
Позивачем було направлено ТОВ «Техбудмеханіка»вимогу, якою повідомлено про те, що станом на 07.10.2010 р. заборгованість ТОВ «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж»по сплаті лізингових платежів становить 105 441,15 грн., тому ТОВ «УніКредит Лізинг»вимагає від поручителя протягом семи днів з дати отримання даної вимоги сплатити вказану суму простроченої заборгованості.
Така вимога 11.10.2010 р. була направлена ТОВ «Техбудмеханіка»за місцезнаходженням юридичної особи (вих. №16666 від 08.10.2010 р.), що підтверджується описом вкладення у цінний лист, а також 21.10.2010 р. за поштовою адресою ТОВ «Техбудмеханіка»(вих. №1738 від 21.10.2010 р.), що підтверджується декларацією №9252461 служби кур'єрської доставки ТОВ «АСД-Експресс».
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини 2 статті 553 Цивільного кодексу України, поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобовязання боржником.
Згідно з статтею 554 Цивільного кодексу України, у разі порушення боржником зобовязання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
В частинах 1 і 2 статті 543 Цивільного кодексу України зазначено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Кредитор, який одержав виконання обов'язку не в повному обсязі від одного із солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників.
Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі.
Отже, на момент подачі позовної заяви до господарського суду у відповідача 1 і відповідача 2 перед позивачем виник солідарний обов'язок по сплаті 92 805,63 грн. основного боргу, 15 001,14 грн. інфляційних втрат, 8 837,16 грн. неустойки, 6 439,52 грн. трьох відсотків річних.
Враховуючи ту обставину, що відповідачі позовні вимоги належними та допустимими засобами доказування не спростували, а наявні в матеріалах справи документи свідчать про безспірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, вимоги останнього підлягають задоволенню.
Відповідно до частини сьомої статті 84 ГПК України, в резолютивній частині рішення вказується про розподіл господарських витрат між сторонами, про повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Відповідно до частини 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБМ-Днепр Промисловий Демонтаж»(юридична адреса: інд. 49021, м. Дніпропетровськ, вул. Берегова, 153; поштова адреса: інд. 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Жуковського, 29, кв. 3, код ЄДРПОУ 34682368) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Техбудмеханіка»(юридична адреса: інд. 03035, м. Київ, вул. Кудряшова, 3-А, оф. 131; поштова адреса: інд. 01033, м. Київ, вул. Гайдара, 6, оф. 215, код ЄДРПОУ 32977992) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УніКредит Лізинг»(інд. 04070, м. Київ, вул. П. Сагайдачного, 22/1, код ЄДРПОУ 33942232) суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції у розмірі 107 806 (сто сім тисяч вісімсот шість) грн. 77 коп., 8 837 (вісім тисяч вісімсот тридцять сім) 16 коп. неустойки за прострочення сплати лізингових платежів, 6 439 (шість тисяч чотириста тридцять дев'ять) грн. 52 коп. трьох відсотків річних, 2 461 (дві тисячі чотириста шістдесят одна) грн. 67 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УніКредит Лізинг»(інд. 04070, м. Київ, вул. П. Сагайдачного, 22/1, код ЄДРПОУ 33942232) 8 (вісім) грн. 33 коп. надмірно сплаченого судового збору. Видати наказ.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяО.В. Мандриченко Дата складання рішення 15.03.2012 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2012 |
Оприлюднено | 26.12.2012 |
Номер документу | 28214375 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні