cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-11/767-2012 14.03.12
до Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Містер Снек»
про стягнення 11 475,01 грн.
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники сторін:
від позивача: Тарапон С.С. - представник
від відповідача: не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Містер Снек»суми основного боргу у розмірі 10 667,94 грн., інфляційних втрат - 59,75 грн., 3% річних - 14,41 грн., 15% річних -338,41 грн., пені -352,16 грн. та штрафу -42,34 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач неналежним чином виконує умови договорів на право тимчасового користуванням місцями реклами від 03.04.2008 № 00192/08 та від 01.03.2011 № 343/767/11 щодо здійснення розрахунків за тимчасове користування рекламними місцями.
Відповідач відзив на позов не надав, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Ухвала суду про порушення провадження надсилалась відповідачу на адреси, зазначені у позовній заяві та у витягу з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
За таких обставин, відповідач про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши його пояснення, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
В С Т А Н О В И В:
03.04.2008 між Головним управлінням з питань реклами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (далі - робочий орган), Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (далі -підприємство, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Містер Снек»(далі -розповсюджувач зовнішньої реклами, відповідач) укладений договір № 00192/08, відповідно до умов якого відповідачеві надається право тимчасового користування місцем(-ями) для розміщення рекламного(-их) засобу(-ів), що перебуває(-ють) у комунальній власності територіальної громади м. Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м. Києва (далі -Договір-1).
Згідно з умовами Договору-1 робочий орган надає відповідачу в тимчасове користування місце(-я) для розміщення рекламного(-их) засобу(-ів) на підставі оформленого(-их) належним чином дозволу(-ів) на розміщення зовнішньої реклами, а відповідач використовує надане(-і) місце(-я) відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, Порядку розміщення зовнішньої реклами в м. Києві та здійснює оплату за його(їх) користування.
Відповідно до п. 2.1 Договору-1 робочий орган надав відповідачу в тимчасове користування місця для розміщення рекламних засобів згідно Додатковиої угоди № 5 від 14.09.2010 до Договору-1.
У відповідності з п. 3.6.15 Договору-1 відповідач зобов'язаний щомісячно, не пізніше 15 числа поточного місяця, отримувати у позивача рахунки на оплату права за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів.
Згідно з п. 3.4.2 Договору-1 позивач зобов'язаний до 5 числа наступного після звітного місяця надати Акт приймання-передачі наданих послуг.
Відповідно до 3.6.3 Договору-1 відповідач зобов'язаний отримати Акт приймання-передачі наданих послуг до 5 числа наступного після звітного місяця та протягом 5 днів повернути підписаний Акт приймання-передачі позивачу. Якщо відповідач протягом вказаного періоду не поверне підписаний Акт, то вважається, що послуги надані належним чином.
Отже, отримання відповідачем від позивача рахунків-фактур для здійснення оплати та Актів приймання-передачі наданих послуг є обов'язком відповідача.
Згідно з п. 4.3 Договору-1 розрахунки здійснюються відповідачем щомісячно не пізніше 25-го числа поточного місяця на поточний рахунок позивача.
Також, відповідно до п. 4.5 Договору-1, плата сплачується відповідачем окремо по кожному рахунку-фактурі. Неотримання рахунків-фактур в строки, визначені цим договором, не звільняє відповідача від внесення ним плати за Договором та не є перешкодою для нарахування штрафних санкцій, передбачених цим Договором та чинним законодавством.
01.03.2011 між Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Містер Снек»(відповідач) укладений договір №343/767/11, відповідно до умов якого відповідачеві надається право тимчасового користування місцем(-ями) для розміщення рекламного(-их) засобу(-ів) (далі -РЗ), що перебуває(-ють) у комунальній власності територіальної громади м. Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження яким(-и) здійснюють органи місцевого самоврядування м. Києва (далі -Договір-2).
Сторонами погоджена адресна програма на право тимчасового користування №1 від 01.03.2011 на пріоритет №1, в якій також погоджено базову плату на рівні 214.38 грн. без ПДВ, строк дії з 01.01.2008 до 10.07.2012; №2 - базова плату на рівні 398,13 грн. без ПДВ, строк дії з 23.02.2009 до 31.01.2014, №3 -базова оплата на рівні 350,35 грн. без ПДВ, строк дії з 03.04.2008 по 27.04.2015, №4 -базова оплата на рівні 312, 90 грн. без ПДВ, строк дії з 03.04.2008 по 27.04.2015.
Відповідно до п. 5.2.3 Договору-2, відповідач зобов'язується не пізніше 5-го числа місяця наступного за звітним, отримувати у позивача та сплачувати рахунки за право тимчасового користування, у тому числі у разі встановлення пріоритету.
В матеріалах справи наявні рахунки-фактури за тимчасове використання місць для розміщення об'єктів зовнішньої реклами по Договору-1 за квітень 2010 року та жовтень 2011 року, за Договором-2 за період з червня 2011 року по грудень 2011 року, які відповідачем не оплачені, у зв'язку з чим заборгованість відповідача складає 10 667, 94 грн.
Відповідачем не надано до матеріалів справи жодних доказів в підтвердження здійснення оплати по договору, розмір заборгованості не заперечений.
Як визначено ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Частина 1 ст. 530 Цивільного кодексу України передбачає, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За таких обставин, заборгованість відповідача перед позивачем за Договором № 00192/08 та Договором № 343/767/11 становить 10 667,94 грн., а тому вимоги позивача щодо стягнення суми основного боргу визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню
Окрім того, позивачем також заявлено вимоги про стягнення з відповідача пені у розмірі 352,16 грн. та штрафу у розмірі 42,34 грн.
У відповідності з п. 7.4 Договору-1 та п.7.2 Договору-2 за несвоєчасне або неповне внесення плати відповідач сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на момент сплати пені, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення.
Згідно з п. 7.5 Договору-1 за прострочення внесення платежів за тимчасове користування місцем (-ями) для розміщення РЗ, що складає більше 1 місяця, відповідач додатково сплачує штраф у розмірі 15% простроченої суми.
Згідно приписів ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання (ч. 2 ст. 549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно з ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
У відповідності до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Оскільки факт прострочення відповідачем виконання грошового зобов'язання зі сплати платежів за тимчасове користування місцями для розміщення РЗ на користь позивача встановлений судом та є більшим ніж на 1 місяць, вимоги позивача про стягнення пені у розмірі 352,16 грн. та штрафу у розмірі 42,34 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пунктом 7.3 Договору-2 передбачено, що крім штрафних санкцій, позивач має право нарахувати боржнику за прострочення внесення платежів за право тимчасового користування 15% річних від простроченої суми.
Перевіривши розрахунок позивача, щодо нарахування 15% річних суд визнає його частково невірним, за розрахунком суду розмір 15% річних становить 326,92 грн., оскільки заборгованість у розмірі 450,67 грн. за рахунком-фактурою № 44402 від 20.10.2011 виникла за Договором-1, отже до розрахунку вказана сума не входить. Тому, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 15% річних 326,92 грн.
Вимоги позивача про стягнення інфляційних втрат підлягають задоволенню частково, оскільки позивачем останні розраховані невірно, за перерахунком суду розмір інфляційних втрат становить 43,32 грн.
Оскільки відповідач прострочив виконання грошового зобов'язання, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних у розмірі 14,41 грн. також підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню частково.
У зв'язку із задоволенням позову судовий збір відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 32-34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями «Містер Снек»(01010, м. Київ, площа Слави, 1, код 24576727 з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (01030, м. Київ, вул. Коцюбинського, 12-А, код 26199714) суму основного боргу у розмірі 10 667 (десять тисяч шістсот шістдесят сім) грн. 94 коп., 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 16 коп. пені, 15% річних - 326 (триста двадцять шість) грн. 92 коп., штраф -42 (сорок дві) грн. 34 коп., інфляційні втрати - 43 (сорок три) грн. 32 коп., 3% річних - 14 (чотирнадцять) грн. 41 коп., витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 408 (одна тисяча чотириста вісім) грн. 07 коп.
3. В інший частині позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.М. Смирнова
дата підписання повного тексту рішення:19.03.2012
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2012 |
Оприлюднено | 26.12.2012 |
Номер документу | 28214506 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні