ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.10.12 Справа№ 5015/3510/12
За позовом: В.о. прокурора Залізничного району міста Львова в інтересах держави в особі позивач: Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче комерційне підприємство «Томарк», м. Львів
про стягнення заборгованості в сумі 1 211,46 грн.
Суддя Коссак С.М.
при секретарі Кміть М.Б.
Представники:
Від прокуратури: Телюк Г.В. -посвідчення № 005502 від 24.09.2012;
Від позивача:Романяк М.О. -представник за довіреністю № 2302-вих-1 від 03.01.2012р;
Від відповідача: Пата З.І. -директор (паспортні дані: НОМЕР_1, виданий Франківським РВ УМВС України у Львівській області).
Господарським судом Львівської області розглядається справа за позовом в.о. прокурора Залізничного району міста Львова в інтересах держави в особі Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче комерційне підприємство «Томарк»про стягнення заборгованості в сумі 1 211,46 грн.
Ухвалою суду від 23.08.2012 р. порушено провадження у справі та призначено судовий розгляд справи на 11.09.2012 р.
З підстав зазначених в ухвалі суду від 11.09.2012р.розгляд справи відкладено на 02.10.2012р., а 02.10.2012р. на 16.10.2012р.
З підстав зазначених в ухвалі суду від 16.10.2012р. продовжено строк розгляду справи на п'ятнадцять днів та відкладено розгляд справи на 30.10.2012р.
В судовому засідання сторонам роз'яснено права та обов'язки передбачені статтями 20, 22 ГПК України. Заяв та клопотань про відвід судді не поступало. Представники не наполягають на фіксації судового процессу технічними засобами, про що подали письмове клопотання.
В судове засідання 30.10.2012р. прокуратура явку повноважного представника забезпечила, через канцелярію суду подав витяг з ЄДРЮО та ФОП (вх. 23672/12 від 22.10.2012р.) на відповідача, позовні вимоги підтримав повністю і просить їх задоволити та стягнути з відповідача заборгованість в сумі 1 211,46 грн.
В судове засідання 30.10.2012р. позивач явку повноважного представника забезпечив, позовні вимоги підтримав з підстав зазначених в позовній заяві.
В судове засідання 30.10.2012р. відповідач явку повноважного представника забезпечив, через канцелярію суду подав відзив (вх. 24413/12 від 30.10.2012р.), в якому визнає позовні вимоги в повному обсязі.
У судовому засіданні 30.10.2012р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши обставини в їх сукупності, дослідивши наявні в матеріалах докази судом встановлено таке.
15.07.2000 року. між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничого комерційного підприємства «Томарк»(відповідач) було укладено договір оренди нерухомого майна №7828 від 15 липня 2000 року. (далі по тексту -Договір).
За цим договором позивач (за договором -Орендодавець) передав, а відповідач (за договором - орендар) прийняв в строкове платне користування нежитлове приміщення за адресою: м. Львів, вул. Роксоляни, 23 , І поверх, загальною площею 71,0 кв. м.
Відповідно до п. 15.1.Договору,орендар зобов'язаний своєчасно та у повному обсязі вносити оренду плату з урахуванням її індексації і ПДВ.
Розмір орендної плати встановлений в п.3 Договору та розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
Відповідно до п.6 Договору, за орендоване приміщення Орендар повинен щомісяця до 10 числа сплатити орендну плату за попередній місяць шляхом її перерахунку на розрахунковий рахунок ЖЕКу, на території якого знаходиться об'єкт оренди.
З матеріалі справи випливає, що відповідач всупереч умовам Договору, за період з 01.06.2008р. по 01.05.2012р. частково сплачував орендну плату, з порушенням обсягів встановлених Договором. Внаслідок цього у відповідача виникла заборгованість з орендної плати за користування об'єктом оренди на загальну суму 1 211,46 грн., що підтверджується рахунком № СФ-0007997 від 31 травня 2012р., розрахунком орендної плати станом на05.06.2012р. та не заперечується відповідачем (вх..№24413/12 від 330.10.2012р.).
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до частини 1 статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно зі статтею 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до статті 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.
Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно з статтею 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно з ч.6 цієї ж статті до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Нормою ч. 1 статті 763 Цивільного кодексу України встановлено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Статтею 631 Цивільного кодексу України, зокрема, передбачено, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.
Відповідно до статті 284 Господарського кодексу України істотними умовами договору оренди є: об'єкт оренди, строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.
Таким чином, відповідно до статті 284 Господарського кодексу України орендна плата є істотною умовою договору оренди.
Обов'язок своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату встановлено частиною 3 статті 285 ГК України.
В силу положень статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу інших актів цивільного законодавства.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України встановлено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
Згідно з статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Матеріалами справи підтверджено факт невиконання відповідачем своїх зобов'язань щодо сплати орендної плати, які також ним визнані, а тому стягнення заборгованості в сумі 1 211,46грн. підлягає задоволенню.
Статтею 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Згідно з ст.34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Виходячи з наведеного вище, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю.
Відповідно до ст. 49 ГПК України стягнення судового збору покласти на відповідача.
Враховуючи наведене, керуючись ст..ст. 179, 193, 283, 284, 285 ГК України, ст.ст. 11, 15, 526, 610, 612, 626, 629, 631, 759, 763, ЦК України, ст.ст. 1, 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», та ст.ст. 1, 33, 34, 43, 49, 82, 83, 84, 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче комерційне підприємство «Томарк»(79052, місто Львів, вулиця Роксоляни, будинок 23; ідентифікаційний код 30706051) на користь Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (79008, місто Львів, площа Галицька, 15; ідентифікаційний код 25558625) 1 211,46 грн. -основного боргу.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче комерційне підприємство «Томарк»(79052, місто Львів, вулиця Роксоляни, будинок 23; ідентифікаційний код 30706051) в дохід Державного бюджету 1 609,50 грн. судового збору.
4. Накази видати відповідно до ст.116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено 05.11.2012 року.
Суддя Коссак С.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28227476 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Коссак С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні