cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
20.12.12 Справа № 6/5014/2891/2012
За позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Аксан", м. Луганськ
до Приватного підприємства "Техностандарт", м. Луганськ
про стягнення 32 213 грн. 51 коп.
Суддя Василенко Т.А.
за участю представників сторін:
від позивача -Донцов С.М., дов. б/н від 02.11.2012;
від відповідача - не прибув;
Обставини справи: позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за договором № 1432/т від 01.02.2009 в сумі 32 213 грн. 51 коп., в тому числі: основний борг в сумі 31 300 грн. 23 коп. за поставлений товар та штрафних санкцій у вигляді пені в сумі 913 грн. 28 коп.
Відповідач відзив на позовну заяву суду не надав, явку повноважного представника у судові засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце їх проведення. Так, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців згідно реєстрації змін до установчих документів Приватне підприємство «Техностандарт»- відповідач у справі, знаходиться за адресою: 91055, м.Луганськ, вул. Совєтська, буд. 40, офіс 503 Г (поштова адреса -м. Луганськ, кв. Героїв Брестської крепості, буд. 4). Виходячи з цього, позовна заява та процесуальні документи по справі були направлені відповідачу за вказаними адресами і були отримані останнім, про що в тому числі свідчать і відмітки на поштових повідомленнях про вручення відповідної ухвали суду.
30.11.2012 відповідач здав до канцелярії суду клопотання, за яким просить суд розглянути справу за відсутністю його повноважного представника.
Представник позивача проти поданого відповідачем клопотання не заперечив.
Суд вказане клопотання задовольнив.
З огляду на вказане, справа розглядається відповідно до ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
1 лютого 2009 року між ТОВ «Аксан»- позивачем у справі («Постачальник»), і ПП«Техностандарт»- відповідачем у справі («Покупець»), був укладений договір поставки №1432/т з протоколом розбіжностей.
За умовами вказаного договору, а саме п. 1.1 позивач зобов'язався передати у власність відповідачу товар, а останній, в свою чергу, зобов'язався прийняти товар по кількості, якості, асортименту та оплатити його у відповідністі до накладної.
На виконання умов договору позивач за відповідними видатковими накладними (арк. справи 65-87) поставив, а відповідач прийняв певний товар, який останній в повній мірі не оплатив, у зв'язку з чим за розрахунком позивача залишилась заборгованість в сумі 31 300 грн. 23 коп.
З метою отримання зазначеної заборгованості позивач направив відповідачу претензію № 06/03 від 15.06.2012, яка останнім була залишена без відповіді та задоволення.
Оскільки вказана сума відповідачем в добровільному порядку оплачена не була, позивач звернувся до суду із даним позовом, за яким крім основного боргу просить стягнути пеню в сумі 913 грн. 28 коп.
Відповідач позовні вимоги не оспорив.
Оцінивши матеріали справи та доводи представника позивача у їх сукупності, суд прийшов до наступного.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Як було вказано вище, 01.02.2009 між сторонами у справі було укладено договір №1432/т, за умовами якого «Постачальник»- позивач у справі, зобов'язався поставити відповідний товар, а «Покупець»- відповідач у справі, зобов'язався прийняти та оплатити на умовах договору відповідну продукцію.
Згідно ст. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник) зобов'язується передати у встановлений строк товар у власність покупця, а покупець -зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю -продажу, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин.
Відповідно до п. 9.3 договору кожна зі сторін може розірвати договір тільки після попереднього письмового повідомлення другій стороні не менш як за 1 (один) місяць.
На момент звернення із позовом, доказів припинення дії договору сторонами не надано.
Згідно п. 6.2 договору оплата за товар здійснюється у відповідності до додатку № 1 до договору. Відрахування строку оплати починається з моменту передачі товару і належним чином оформлених супровідних документів.
Згідно п.п. 2.5 договору оплата здійснюється протягом 21 (двадцять один) календарних днів з моменту отримання товару.
Із матеріалів справи вбачається, що в період з 22.08.2012 по 31.10.2012 позивач поставив відповідачу певний товар -продукти харчування на загальну суму 402 512 грн. 68 коп., який відповідачем оплачений частково в сумі 371 212 грн. 45 коп., у зв'язку з чим залишилась заборгованість на суму 31 300 грн. 23 коп.
Відповідач вказаний факт не оспорив, доводи позивача в цій частині не спростував.
Статтею 530 ЦК України згаданого кодексу передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
В даному випадку, позивач виступає як кредитор, а відповідач -як боржник.
З метою отримання заборгованості за поставлений товар позивач направив відповідачу претензію від 15.06.2012, яка останнім була залишена без відповіді і задоволення.
Відповідно до частини першої статті 692 ЦК України покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару. Договором купівлі - продажу може бути передбачено розстрочення платежу.
При цьому підписання покупцем видаткової накладної, яка є первинним обліковим документом у розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»і яка відповідає вимогам, зокрема, статті 9 названого Закону, а також Положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку»та фіксує факт здійснення господарської операції і встановлення договірних відносин, є підставою виникнення обов'язку щодо здійснення розрахунків за отриманий товар. Строк виконання відповідного грошового зобов'язання визначається за правилами, встановленими частиною першою статті 692 ЦК України.
Тобто на момент звернення до суду у позивача виникло право вимоги заборгованості за поставлений товар в сумі 31 300 грн. 23 коп.
Відповідач доказів повної оплати отриманої продукції не надав, доводи позивача не оспорив.
Виходячи з наведених обставин, позовні вимоги в частині стягнення основного боргу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо стягнення з відповідача пені в сумі 913 грн. 28 коп. за період з 22.08.2012 оп 31.10.2012 слід зазначити, що відповідно до п. п. 6.1 договору поставки за порушення терміну оплати за поставлений товар покупець сплачує продавцю пеню у розмірі подвійної ставки НБУ, яка діє на момент заборгованості по оплаті за кожен день прострочення від суми платежу.
Відповідно до статей 610, 611 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Частиною 1 статті 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.
Згідно з ч. 1 ст. 548 ЦК України виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом. Під неустойкою (штрафом, пенею), відповідно до статті 549 цього Кодексу розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
В даному випадку, розрахунок пені, здійснений позивачем, відповідає наведеним вище нормам діючого законодавства, у зв'язку з чим позовні вимоги в частині стягнення пені підлягають задоволенню.
За таких обставин, позов слід задовольнити в повному обсязі з віднесенням витрат по оплаті судового збору в сумі 1 609 грн. 50 коп. на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Техностандарт», 91055, м. Луганськ, вул. Совєтська, буд. 40, офіс. 503 Г (поштова адреса -м. Луганськ, кв. Героїв Брестської крепості, буд. 4, код 36255660), на користь:
- Товариства з обмеженою відповідальністю «Аксан», м. Луганськ, вул. Лутугинська, б.133, код 23260258, заборгованість в сумі 31 300 грн. 23 коп., пені в сумі 913 грн. 28 коп., витрати зі сплати судового збору в сумі 1 609 грн. 50 коп., видати наказ позивачу.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 92 Господарського процесуального кодексу України рішення може бути оскаржено до апеляційної інстанції протягом десятиденного строку.
Дата виготовлення повного тексту та підписання рішення - 25.12.2012.
Суддя Т.А. Василенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28228256 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Василенко Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні