ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 грудня 2012 р. Справа №2а-13556/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Зайцевої М.О., представника позивача Бабаян А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Керчі АР Крим Державної податкової служби
до Приватного підприємства "ЕКОБЛОККРИМ"
про накладення арешту на кошти, що знаходяться в банку
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Керчі АР Крим ДПС звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Приватного підприємства "ЕКОБЛОККРИМ", в якому просить накласти арешт на кошти відповідача, що знаходяться на банківських рахунках: № 26008010136558 у ПАТ "ВТБ Банк", МФО 321767; № 260012865201 в ПАТ "Банк Інвестицій та заощаджень" м. Київ, МФО 380281.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не виконує свій обов'язок по своєчасній сплаті податків та зборів, не сплачує за судовим рішенням податковий борг. Податковим органом здійснено заходів щодо розшуку майна підприємства, однак, за даними бюро технічної інвентаризації, органу на автомобільному транспорті тавідділк Держкомзему, майно за позивачем не зареєстровано. Посилаючись на положення ст. 20 Податкового кодексу України позивач просить накласти арешт на рахунки у банках відповідача, оскільки ПП "ЕКОБЛОККРИМ" має податковий борг та в нього відсутнє майно, яке може бути джерелом погашення податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "ЕКОБЛОККРИМ" перебуває на податковому обліку у ДПІ у м Керчі АРК з 16.05.2011 року та являється платником податку на додану вартість згідно зі свідоцтвом № 200009751 (а.с. 9-10).
Пп. 16.1.3. п.16.1. ст.16 ПК України, встановлено, що платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 203.1 ст. 203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
На підставі акту документальної позапланової документальної невиїзної перевірки відповідача ДПІ у м. Керчі було винесено податкове повідомлення-рішення від 16.08.2012 року за яким ПП "ЕКОБЛОККРИМ" було донараховано податкове зобов'язання з ПДВ за березень 2012 року у сумі 13 167,00 грн. та застосовані штрафні санкції на суму 3292 грн. (а.с. 12-15).
Крім того, податковим повідомленням-рішенням № 0002011502 від 13.08.2012 року за порушення граничних строків сплати сум грошових зобов'язань з ПДВ до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 20% від суми простроченого платежу у сумі 59,60 грн. (а.с. 22).
Відповідно до пп. 129.1.1 п. 129 1 ст. 129 Податкового Кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання, на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні -рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно довідки про податкову заборгованість ПП "ЕКОБЛОККРИМ" та особової картки відповідача ДПІ за невчасну сплату боргу нарахувало йому пеню у сумі 488,91 грн. (а.с. 39).
Відповідно до п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, 07.05.2012 року позивачем на адресу ПП "ЕКОБЛОККРИМ" було направлено податкову вимогу № 58, яка не була отримана уповноваженою особою відповідача у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 32-33).
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості та ненадання відповідачем доказів погашення сум заборгованості, вказана вимога є узгодженою.
У добровільному порядку загальна сума заборгованості у сумі 17007,51 грн. відповідачем погашена не була.
Постановою Окружного адміністративного суду АРК від 04.10.2012 року з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих ПП "ЕКОБЛОККРИМ", було стягнуто суму податкового боргу з ПДВ.
Відповідно до статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Постанова суду набрала законної сили, але не виконана відповідачем.
ДПІ у м. Керчі були здійснені заходи щодо встановлення наявності майна ПП "ЕКОБЛОККРИМ" з метою погашення податкового боргу, проте такого майна встановлено не було, що підтверджується листом КРП "Керченського міського бюро реєстрації та технічної інвентаризації" від 24.05.2012 року № 2125 (а.с. 41), листом Відділу Держкомзему у м. Керчі АРК від 08.06.2012 року № 642/01-9 (а.с. 42) та листом Відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАЇ м Керч та Ленінського району від 31.05.2012 року (а.с. 40).
21.11.2012 року ДПІ у м. Керчі було направлено відповідачу письмову вимогу про сплату податкового боргу (а.с. 29-31).
16.05.2012 року ДПІ у м. Керчі був складений акт опису майна платника податків ПП "ЕКОБЛОККРИМ" № 58, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому. На підставі цього акту все майно та майнові права ПП "ЕКОБЛОККРИМ" зареєстровані в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 17.05.2012 року (а.с. 38).
Згідно з актом про перевірку надання звітності, останнім днем надання ПП "ЕКОБЛОККРИМ" податкового звіту є 17.08.2012 року - декларація з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2012 року (а.с. 34).
Отже, судом встановлена відсутність зареєстрованого майна у ПП "ЕКОБЛОККРИМ" для погашення податкового боргу.
Згідно із п.п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України податкові органи мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Як слідує з наведеної норми, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про банки та банківську діяльність" арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом.
Національним банком України постановою Правління від 21 січня 2004 року №22 затверджено Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, згідно із пунктом 10.1. якої обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його рахунку/ах, відповідно до статті 1074 Цивільного кодексу України не допускається, крім випадків обмеження права розпоряджання рахунком/ами за рішенням суду або в інших випадках, установлених законом, а також у разі зупинення фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, передбачених законом.
Виконання банком арешту коштів, що зберігаються на рахунку клієнта, здійснюється за постановою державного виконавця чи рішенням суду (у тому числі ухвалою, постановою, наказом, виконавчим листом суду) про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, установленому законом.
Арешт за постановою державного виконавця або за рішенням суду (далі - документ про арешт коштів) накладається на кошти, що обліковуються за рахунками, відкритими клієнтами в банку, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють порядок відкриття та використання рахунків (п. 10.2 Інструкції ).
Пунктом 10.3. Інструкції встановлюється, арешт на підставі документа про арешт коштів може бути накладений на всі кошти, що є на всіх рахунках клієнта банку, без зазначення конкретної суми, або на суму, що конкретно визначена в цьому документі. Якщо в документі про арешт коштів не зазначений конкретний номер рахунку клієнта, на кошти якого накладений арешт, але обумовлено, що арешт накладено на кошти, що є на всіх рахунках, то для забезпечення суми, визначеної цим документом, арешт залежно від наявної суми накладається на кошти, що обліковуються на всіх рахунках клієнта, які відкриті в банку, або на кошти на одному/кількох рахунку/ах.
Відповідно до викладеного, арешт на рахунки клієнта у банку може бути накладений рішенням суду на всі кошти, що знаходяться на всіх рахунках клієнта банку, без зазначення або із зазначенням конкретної суми. В разі не визначення у рішенні суду конкретного номеру рахунку, але з визначення суми, арешт накладається в залежності від наявної суми на кошти, що знаходяться на всіх рахунках клієнта банку або на кошти на одному/кількох рахунку/ах.
Позивач просить накласти арешт на рахунки відповідача № 26008010136558 у ПАТ "ВТБ Банк", МФО 321767; № 260012865201 в ПАТ "Банк Інвестицій та заощаджень" м. Київ, МФО 380281 на всі кошти без зазначення конкретної суми.
Враховуючи те, що податковим органом безрезультатно вчинено всіх можливих заходів для стягнення податкової заборгованості з відповідача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови. У повному обсязі постанову відповідно до ст.163 КАС України складено 24.12.2012 року.
Керуючись ст.ст.122, 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Накласти арешт на кошти Приватного підприємства "ЕКОБЛОККРИМ" (98330, АР Крим, м. Керч, вул. Будьоного, б. 24, оф. 1, ЄДРПОУ 37626554), що знаходяться на банківських рахунках: № 26008010136558 у ПАТ "ВТБ Банк", МФО 321767; № 260012865201 в ПАТ "Банк Інвестицій та заощаджень" м. Київ, МФО 380281.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Ю.С. Кононова
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28245051 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні