Постанова
від 14.12.2012 по справі 2а-15290/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 грудня 2012 року № 2а-15290/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б., розглянувши адміністративну справу в письмовому провадженні

за позовом Публічного акціонерного товариства "Креді Агріколь Банк"

до Управління Держкомзему у Києво-Святошинському районі Київської

області

про визнання бездіяльність неправомірною, зобов'язання вчинити певні дії

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач, в особі Публічного акціонерного товариства "Креді Агріколь Банк", звернувся з адміністративним позовом до Управління Держкомзему у Києво-Святошинському районі Київської області (надалі по тексту - Відповідач) про визнання неправомірною бездіяльність Держкомзему України в особі управління ззмзему у Києво-Святошинському районі Київської області по ненаданню ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»витягу з Поземельної книги щодо Обслуговуючого кооперативу «Соціально-будівельна компанія «Вишневе»(код ЄДРПОУ 35040141, юридична адреса: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Кооперативна, 16-б) за заявою ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»вих. №13206/3071 від 27.04.12р.; зобов'язати Держкомзем України в особі управління Держкомзему у Києво-Святошинському районі Київської області надати ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» поштою з Поземельної книги щодо Обслуговуючого кооперативу «Соціально-будівельна компанія «Вишневе»(код ЄДРПОУ 35040141, юридична адреса: 08132, Київська область, Києво-Святошинському район, м. Вишневе, вул. Кооперативна, 16-б) за заявою ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»вих. №13206/3071 від 27.04.12р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідачем безпідставно було відмовлено Позивачу в отриманні витягу з Поземельної книги.

Відповідач до суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

На адресу Суду надійшли заперечення на позовну заяву, в обґрунтування заперечень Відповідач зазначає, що Відповідачем не надано було докази сплати послуг за надання витягу.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що Постановою Господарського суду Київської області від 25.10.2011 р. №Б3-119-11 було визнано Публічне акціонерне товариство «Креді Агріколь Банк»кредитором Обслуговуючого кооперативу «Соціально-будівельна компанія «Вишневе»з вимогами в сумі 3772999,04 грн. Визнати банкрутом Обслуговуючий кооператив «Соціально-будівельна компанія «Вишневе»(08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Кооперативна, 16-Б; код ЄДРПОУ 35040141) та відкрити ліквідаційну процедуру. При подальшому розгляді справи застосувати положення статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Призначити ліквідатором банкрута ініціюючого кредитора - Публічне акціонерне товариство «Креді Агріколь Банк». Зобов'язати ліквідатора у п'ятиденний строк, з моменту отримання постанови, подати до офіційного друкованого органу оголошення про визнання банкрутом Обслуговуючого кооперативу «Соціально-будівельна компанія «Вишневе»та відкриття ліквідаційної процедури.

Позивач 15.12.2011 р. №13206/9852 звернувся з заявою про надання інформації про наявність майна, зокрема до Київської обласної філії ДП «Центр державного земельного кадастру».

Київська обласна філія ДП «Центр державного земельного кадастру»28.12.2011 р. №4-1/2199 надала відповідь, що відповідно до п. 31 Порядку ведення Поземельної книги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 №1021 відомості з Поземельної книги про наявність земельних ділянок у власності (користуванні) надається територіальним органам Держземагентства (Держкомзему) за місцем розташування земельної ділянки у формі витягу чи інформаційної довідки. Та запропоновано звернутися до Головного управління Держземагенства (Держкозмему) у Київській області для отримання інформації.

Позивачем було надіслано на адресу Відповідача заяву про надання інформації про наявність нерухомого майна, що зареєстровані на праві власності №13206/26 від 04.01.2012 р.

Відповідачем було надано відповідь від 20.01.2012 р. №07-03-3/1279, що інформаційні довідки з Поземельної книги можуть отримувати органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням покладених на них відповідно до закону повноважень. Надання витягу з Поземельної книги здійснюється на платних засадах. Інформаційна довідка органам державної влади надається безоплатно.

Також, Позивачем було направлено заяву про доступ до публічної інформації №13206/1094 від 15.02.2012 р. на адресу Головного управління Держкомзему у Київській області.

На адресу Позивача було надіслано відповідь Головним управління Держкомзему у Київській області 27.02.2012 р. №07-03-3/4066 та повідомлено, що інформаційна довідка з Поземельної книги можуть отримувати органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням покладених на них відповідно до закону повноважень. Надання витягу з Поземельної книги здійснюється на платних засадах. Інформаційна довідка органам державної влади надається безоплатно. Крім того, повідомлено в який час можливо звернутися та отримати платні послуги.

Позивачем 20.03.2012 р. було надіслано скаргу №13206/1943 на адресу Голови Державного агентства земельних ресурсів України на дії посадових осіб Головним управління Держкомзему у Київській області.

Головним управління Держкомзему у Київській області за дорученням Держземагенства України було 09.04.2012 р. № 07-03-3/7669 було надано відповідь та запропоновано сплатити плату за надання платної адміністративної послуги.

Крім того, Державним агентством земельних ресурсів України було надано Позивачу відповідь на його звернення.

Позивачем було надіслано 27.04.2012 р. Заяву на надання витягу з Поземельної книги до Держкомзему у Києво-Святошинському районі з додатками завірена копія довіреності, завірена копія Постанови Господарського суду Київської області від 25.10.2011 р. в справі №Б3/119-11 та квитанцію про сплату послуг за надання витягу з Поземельної книги на суму 71,00 грн.

Відповідачем було направлено 27.07.2012 р. відповідь №10644 на адресу Позивача, що інформаційна довідка з Поземельної книги можуть отримувати органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням покладених на них відповідно до закону повноважень. Надання витягу з Поземельної книги здійснюється на платних засадах. Інформаційна довідка органам державної влади надається безоплатно. Також звернено увагу Позивача, що витяг з Поземельної книги можливо отримати лише наручно, з'явившись до управління Держкомзему у Києво-Святошинському районі Київської області.

Суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню з огляду на наступне:

Станом на час прийняття рішення у справі питання внесення інформації до системи державного земельного кадастру регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 09.09.09 р. № 1021 "Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі".

Згідно п. 1 Порядку ведення Поземельної книги цей Порядок визначає процедуру ведення за формою згідно з додатком Поземельної книги - документа, який є складовою частиною державного реєстру земель, містить відомості про земельну ділянку, обмеження на використання земельної ділянки, суб'єктів прав на земельну ділянку та правовстановлюючі документи, а також дані про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, її цільове призначення, склад земельних угідь.

У відповідності до п. 31 Порядку, відомості з Поземельної книги надаються територіальним органом Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки у формі витягу (інформаційної довідки) про: 1) земельну ділянку. У витязі (інформаційній довідці) про земельну ділянку зазначаються: відомості про особу, яка звернулася за отриманням витягу (інформаційної довідки); найменування, дата та номер документа, на підставі якого здійснюється надання витягу (інформаційної довідки); дата та номер витягу (інформаційної довідки); дані, за якими здійснювався пошук інформації в автоматизованій системі; загальні відомості про земельну ділянку (кадастровий номер; місце розташування; назва цільового призначення; форма власності; площа; грошова оцінка); кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь; відомості про право власності, постійного користування (власника (користувача); виникнення права; припинення права; відомості про оренду, суборенду, обмеження у використанні земельної ділянки, земельний сервітут, емфітевзис і суперфіцій; відомості про найменування територіального органу Держземагентства, який надав витяг, і особу, що підготувала та підписала витяг; 2) видачу державного акта на право власності на земельну ділянку новому власнику земельної ділянки. У витязі (інформаційній довідці) про видачу державного акта на право власності на земельну ділянку новому власнику земельної ділянки зазначаються: відомості про особу, яка звернулася за отриманням витягу; найменування, дата та номер документа, на підставі якого здійснюється надання витягу; дата та номер витягу; дані, за якими здійснювався пошук інформації в автоматизованій системі; загальні відомості про земельну ділянку (кадастровий номер; місце розташування; назва цільового призначення; форма власності; площа; грошова оцінка); відомості про право власності; відомості про найменування територіального органу Держземагентства, який надав витяг, і особу, що підготувала та підписала витяг; 3) наявність земельних ділянок у власності (користуванні). У витязі (інформаційній довідці) про наявність земельних ділянок у власності (користуванні) зазначаються: відомості про особу, яка звернулася за отриманням витягу; найменування, дата та номер документа, на підставі якого здійснюється надання витягу; дата та номер витягу; дані, за якими здійснювався пошук інформації в автоматизованій системі; відомості про власника (користувача) земельної ділянки (земельних ділянок); загальні відомості про земельну ділянку (кадастровий номер; місце розташування; назва цільового призначення; форма власності; площа; грошова оцінка); відомості про право власності (користування) земельною ділянкою (земельними ділянками); відомості про найменування територіального органу Держземагентства, який надав витяг, і особу, що підготувала та підписала витяг; 4) одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації. У витязі (інформаційній довідці) про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації зазначаються: відомості про особу, яка звернулася за отриманням витягу; найменування, дата та номер документа, на підставі якого здійснюється надання витягу; дата та номер витягу; дані, за якими здійснювався пошук інформації; відомості про особу, щодо якої здійснюється пошук інформації в автоматизованій системі; загальні відомості про земельну ділянку - у разі наявності відомостей про земельну ділянку, що перебуває (перебувала) у власності особи, щодо якої здійснюється пошук інформації в автоматизованій системі (кадастровий номер, місце розташування, цільове призначення, площа земельної ділянки; назва, серія, номер, дата реєстрації та реєстраційний номер документа, що посвідчує право на земельну ділянку; інформація про відсутність відомостей в Поземельній книзі - у разі відсутності відомостей про земельну ділянку, що перебуває (перебувала) у власності особи, щодо якої здійснюється пошук інформації в автоматизованій системі; відомості про найменування територіального органу Держземагентства, який надав витяг, та особу, що підготувала та підписала витяг. Витяг (інформаційна довідка) про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації формується на підставі відомостей, які містяться в автоматизованій системі. Формування аркушів витягів (інформаційних довідок) здійснюється з використанням автоматизованої системи. У разі відсутності в автоматизованій системі даних про відповідну земельну ділянку формування аркушів витягу (інформаційної довідки) здійснюється після внесення до автоматизованої системи відомостей про земельну ділянку.

Відповідно до п. 32, п. 33 Порядку, право на отримання витягу з Поземельної книги мають власник (користувач) земельної ділянки, суб'єкти права земельного сервітуту, емфітевзису і суперфіцію, їх спадкоємці, правонаступники або уповноважені ними особи. Інформаційну довідку з Поземельної книги можуть отримувати органи державної влади (посадові особи), якщо запит зроблено у зв'язку із здійсненням покладених на них відповідно до закону повноважень.

З аналізу вищезазначених норм законів суд приходить до висновку, що Позивач не є органом державної влади, тому Відповідачем було правомірно відмовлено йому в наданні Інформаційної довідки.

У відповідності до п. 35 Порядку, витяг з Поземельної книги надається на підставі заяви, що надійшла від особи, зазначеної у пункті 32 цього Порядку. у заяві зазначається одна або кілька з таких відомостей: кадастровий номер земельної ділянки; відомості про власника (користувача) земельної ділянки: прізвище, ім'я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи або серія, номер паспорта - для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття номера та повідомила про це відповідному органу державної податкової служби; найменування, ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер - для юридичної особи. Для отримання витягу фізична особа разом із заявою повинна пред'явити документ, що посвідчує її особу, а в разі подання заяви представником фізичної чи юридичної особи - документ, що підтверджує повноваження діяти від імені таких осіб. При цьому особа, що представляє особу-нерезидента, повинна пред'явити документи, що легалізовані в порядку, встановленому законодавством України. Витяг є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям за письмовим запитом нотаріуса і є дійсним протягом року з моменту його видачі.

Згідно п. 36 даного Порядку, Посадова особа веде журнал реєстрації заяв про надання витягів з Поземельної книги. Порядок ведення та зміст журналу реєстрації заяв визначає Держземагентство. Реєстрація заяв здійснюється на загальних підставах.

Відповідно до п. 37, п. 38 Порядку Інформаційна довідка з Поземельної книги надається органам державної влади за письмовим запитом, оформленим в установленому законодавством порядку, що підписується керівником цього органу або особою, що його заміщує, із зазначенням законних підстав для такого запиту, а також відповідних реквізитів справи, у зв'язку з якою виникла потреба в отриманні зазначеної довідки. Територіальний орган Держземагентства протягом десяти днів після реєстрації заяви (запиту) аналізує її і надає заявникові у письмовій формі витяг чи інформаційну довідку з Поземельної книги або відмову в наданні таких відомостей.

Пунктом 39 Порядку, передбачено, що відмова у наданні витягу або інформаційної довідки надається у разі, коли заявник не має права на отримання відомостей з Поземельної книги, зазначених у його заяві (запиті), або ним було порушено вимоги цього Порядку чи відповідні відомості відсутні у Поземельній книзі. У разі коли особі відмовлено у наданні витягу, кошти, сплачені за його надання, поверненню не підлягають.

Крім того, п. 40 Порядку, Витяг з Поземельної книги та інформаційна довідка або відмова у їх наданні оформлюються письмово (у разі відмови - із зазначенням її причин) у двох примірниках за підписом керівника територіального органу Держземагентства, скріпленим печаткою цього органу. Перший примірник подається заявнику, другий протягом трьох років зберігається у територіальному органі Держземагентства.

З аналізу вищезазначених норм закону та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що Позивачу було правомірно надана відповідь та зазначено, що представнику Позивача потрібно особисто звернутися до Відповідача для отримання Довідки лише наручно.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З аналізу матеріалів справи та норм закону, Суд дійшов висновку, що Позивачем не доведено їх порушене право, а отже, підстав для задоволення позовних вимог не вбачається.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.

Згідно ч.4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.69, 70, 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Скарга про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, скарга подається до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя А.Б. Федорчук

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.12.2012
Оприлюднено27.12.2012
Номер документу28246248
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-15290/12/2670

Постанова від 14.12.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Федорчук А.Б.

Ухвала від 08.11.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Федорчук А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні