cpg1251
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви
26.12.12р. Справа № 25/5005/11341/2012
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Чередко А.Є.
без участі представників сторін
розглянувши справу
за заявою Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська, м. Дніпродзержинськ
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
УПФУ в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська звернулось до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Приватно підприємства " Алькор-2001" за ознаками ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи з підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Заява Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська підлягає поверненню з наступних підстав.
Заявником не вказано обставин та відповідних доказів щодо наявності безспірних вимог до боржника, які останній неспроможний задовольнити, що є необхідною передумовою для порушення справи про банкрутство.
Так, згідно матеріалів справи боржник має заборгованість перед кредитором - Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська на суму 169,48 грн., що складається із суми фінансових санкцій, недоїмка по внескам - відсутня.
Згідно з визначенням поняття "грошове зобов'язання", яке викладено у ст. 1 Закону про банкрутство до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються пеня та штраф, визначені на дату подання заяви до господарського суду. Тому заборгованість по фінансовим санкціям не може бути підставою для порушення провадження у справі про банкрутство.
Так, відповідно до положень п.27 Постанови №15 Пленуму ВСУ від 18.12.2009р., за змістом ч.3 ст.6 та ч.1, 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справа про банкрутство порушується господарським судом лише в разі підтвердження кредитором (кредиторами) своєї (своїх) вимоги (вимог) до неплатоспроможного боржника документами, що свідчать про їх безспірність. Тому судам на підставі ч.2 ст. 8 Закону та п.3 ч.1 ст. 63 ГПК України слід відмовляти у прийнятті заяв кредитора (кредиторів) про порушення справи про банкрутство, якщо безспірність його (їх) вимог не підтверджено відповідними документами.
Також, заявником не вказано відомостей та доказів про не подання боржником податкової звітності протягом року, повернення виконавчою службою виконавчих документів внаслідок відсутності у боржника майна та грошових коштів та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців щодо відсутності боржника за місцезнаходженням.
З підстав наведеного та керуючись п. 3 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, 7, 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву і додані до неї документи без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Додаток: заява з додатками на 9 арк.
Суддя А.Є. Чередко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28254493 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Чередко Антон Євгенович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні