cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-8/17298-2012 20.12.12 за позовом Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство «S@S OVERSEAS LTD»
про стягнення суми заборгованості у розмірі 60821,11 грн.
Суддя Полякова К.В.
Представники:
від позивача:Острова В.В. (довю № 64-5768 від 31.08.2012), від відповідача: не з'явився,
СУТЬ СПОРУ:
На розгляд Господарському суду міста Києва передані позовні вимоги Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство «S@S OVERSEAS LTD»про стягнення заборгованості у сумі 60821,11 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх обов'язків щодо оплати комунальних послуг відповідно до договору на користування комунальними послугами № 463/409 від 01.06.2002 року за період з 01.11.2010 по 30.11.2012 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.12.2012 порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду на 20.12.2012 року.
18.12.2010 через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва від позивача надійшли додаткові докази на виконання вимог ухвали про порушення провадження у справі (т. 1 а. с. 65-86).
Представник позивача під час судового засідання просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, надавши пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Відповідач не забезпечив явку свого представника у судове засідання 20.12.2012, витребуваних доказів,відзив на позовну заяву на виконання вимог ухвал від 03.12.2012 не надав, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин, згідно норм статті 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, оскільки відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи відповідачем не подано.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Між Комунальним підприємством по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва та Товариством з обмеженою відповідальністю спільним українсько-канадським підприємством «S@S OVERSEAS LTD»укладений Договір про користування комунальними послугами від 01.06.2002 за № 463/409 (т. 1 а. с. 10-15). Строк дії договору встановлений по 01.06.2007 року.
Пунктом 3.8 Договору № 463/4019 закріплено, якщо одна із сторін не заявить про припинення дії договору, або його розриву, то договір вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах.
Відповідно до п.1.3 зазначеного Договору позивач на підставі укладених договорів з відповідними комунальними підприємствами зобов'язався надавати за адресою - вул. Курнатовського, 22 комунальні послуги.
Відповідач у свою чергу зобов'язався у відповідності до даного Договору (п. 2.1. ) сплачувати до першого числа наступного місяця комунальні послуги минулого місяця та відшкодування внутрішньо будинкових мереж.
За несвоєчасну оплату платежів, відповідач сплачує пеню у розмірі 1% від суми платежу за кожний день прострочення (п.2.2 договору).
Відповідно до Переліку комунальних послуг (додаток № 1 Договору № 463/409) відповідачу надавались комунальні послуги з центрального опалення, холодного водопостачання та каналізації, гарячого водопостачання та холодної води, яка іде на підігрів.
З метою отримання коштів за надану послугу з централізованого опалення, позивачем кожний місяць надавалися відповідачеві платіжні-вимоги доручення (т. 1 а. с. 32-150, т. 2 а. с. 1-46), де відповідно призначенням платежу зазначено: за комунальні послуги згідно договору № 463/409.
Згідно з п.1.10 договору відповідачу припиняється нарахування сум за комунальні послуги з тієї дати, коли відповідні підприємства по продажу комунальних послуг припиняють виставляти рахунки в табуляграмах (груп рахунках), пред'явлених до оплати.
Відповідно до п. 3.2 договору № 463/409 відповідач звільняється від сплати платежів з моменту пред'явлення позивачеві документів, що підтверджують факт передачі приміщення.
Внаслідок неналежного виконання відповідачем зобов'язань за договором, у останнього виникла заборгованість за період з 01.11.2007р. по 30.11.2012р. у розмірі 60821 (шістдесят тисяч вісімсот двадцять одна) грн.11 коп.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Нормами частини 1 статті 11 ЦК України передбачено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Пунктом 1 частини 2 зазначеної статті визначені підстави виникнення цивільних прав та обов'язків, якими зокрема є договори та інші правочини. Отже внаслідок укладання договору № 463/409 від 01.06.2002 між сторонами виникли цивільні права та обов'язки.
Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосовувати положення Господарського кодексу України (далі ГК України) як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 ГК України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ст. 173 ГК України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій»від 20 травня 1999р. № 686-XIV суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують нежилі будинки і приміщення, належні їм на праві власності або орендовані ними на підставі договору, для провадження цієї діяльності: сплачують комунальні послуги за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання та пропорційну частку витрат на утримання прибудинкової території.
Обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги передбачений п. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.2004р. № 1875 -VI.
Виходячи зі змісту ст. 712 ЦК України, між сторонами виникли зобов"язання за договором поставки, згідно якого продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов"язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використаннч його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов"язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобо"язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин.
Одночасно, відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 статті 692 ЦК України встановлено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів до нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).
Зазначені вище норми Цивільного кодексу України кореспондуються із положеннями статті 193 ГК України.
Через те, що Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство «S@S OVERSEAS LTD» не здійснило оплату за надані комунальні послуги за період з 01.11.2007 по 30.11.2012, тобто не виконало взяте на себе зобов'язання відповідно до договору, у відповідача перед позивачем виникла сума заборгованості у розмірі 60821,11 грн.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем не спростував, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині стягнення боргу у розмірі 60821,11 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Нормами статті 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Оскільки спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, то судові витрати - судовий збір - відповідно до приписів статті 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю спільне українсько-канадське підприємство «S@S OVERSEAS LTD»(01042, місто Київ, бульвар Дружби Народів, будинок 11, квартира 4; код ЄДРПОУ 20021398) на користь Комунального підприємства по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва (02002, місто Київ, Дніпровський район, вулиця Челябінська, будинок 9-Г; код ЄДРПОУ 0336612) 60821 (шістдесят тисяч вісімсот двадцять одну) гривню 11 копійок заборгованості за надані комунальні послуги та 1677 (одну тисячу шістсот сімдесят сім) гривень 00 копійок судового збору.
Рішення постановлено у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 20.12.2012 року.
Дата виготовлення повного тексту -25.12.2012 року.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28255417 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні