ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2012 р. № 2а-9289/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Наталія Іванівна, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біонт ПР» про арешт коштів на рахунках платника податків, -
встановив :
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби (надалі -ДПІ у Галицькому районі м.Львова Львівської області ДПС) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Біонт ПР»(далі -ТзОВ «Біонт ПР»), в якому просить накласти арешт на кошти ТзОВ «Біонт ПР»на рахунок № 2600001914252 в Центральній філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідач існує заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати єдиного податку в сумі 2 010,51 грн. Враховуючи те, що відповідачем тривалий час не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно, просить позов задовольнити повністю.
Позивач у судове засідання явки уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. Проте, 26.11.2012 р. на адресу суду надійшла заява, згідно якої просить розглядати справу без його участі на підстав наявних в матеріалах справи доказів. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення, проте, поштовий конверт повернено до суду з відміткою органу зв'язку «за закінченням терміну зберігання». Як вбачається із Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ТзОВ «Біонт ПР»зареєстроване за адресою: 79000, Львівська область, м.Львів, Галицький район, вул. Вороного, будинок в„– 9, квартира в„– 4-Б. З урахуванням ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
З огляду на норму ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої, у разі повернення поштового відправлення з незалежних від суду причин вважається, що така повістка вручена належним чином. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
З урахуванням того, що немає перешкод для розгляду даної справи у судовому засіданні у відсутності осіб, які беруть участь у справі, суд керуючись ст. 128 КАС України ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні.
Перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
ТзОВ «Біонт ПР»07.10.2002 року зареєстрована Виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, код ЄДРПОУ -32181805, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
06.10.2011 року ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області ДПС проведено перевірку платника податків ТзОВ «Біонт ПР» з питання порушення податкового законодавства.
Перевіркою встановлено порушення ст.5 Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 03.07.1998 р. № 727 «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», а саме: неподання ТзОВ «Біонт ПР»розрахунку сплати єдиного податку суб'єкта малого підприємництва (термін якого встановлений законодавством -19.04.2011р.). За наслідками перевірки складений Акт про порушення податкового законодавства від 06.10.2011р. № 3748/2430/32181805.
На підставі Акта перевірки від 06.10.2011р. № 3748/2430/32181805, ДПІ у Галицькому районі м.Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0031971511 від 21.11.2011 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій по сплаті єдиного податку з юридичних осіб становить 1 020 грн.
07.10.2011 року ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області ДПС проведено перевірку платника податків ТзОВ «Біонт ПР» з питання порушення податкового законодавства.
Перевіркою встановлено порушення ст.5 Указу Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 03.07.1998 р. № 727 «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», а саме: неподання ТзОВ «Біонт ПР»розрахунку сплати єдиного податку суб'єкта малого підприємництва (термін якого встановлений законодавством -19.07.2011 р.). За наслідками перевірки складений Акт про порушення податкового законодавства від 07.10.2011р. № 3853/2477/32181805.
На підставі Акта перевірки від 07.10.2011р. № 3853/2477/32181805, ДПІ у Галицькому районі м.Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0032111511 від 28.11.2011 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій по сплаті єдиного податку з юридичних осіб становить 1 020 грн.
При вирішенні даного спору суд виходив з наступного.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, запроваджена Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»(у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99, далі по тексту - Указ).
Відповідно до вимог п. 1, 2 цього Указу, спрощена система оподаткування обліку та звітності запроваджується, зокрема, для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень. Суб'єкти малого підприємництва-фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Сплата єдиного податку (у разі щомісячної сплати) здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснена попередня сплата єдиного податку.
Платники податку, які в установленому Указом порядку перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і одержали Свідоцтво про сплату єдиного податку, таким чином погодились на сплату єдиного податку в установлені Указом терміни, тому повинні дотримуватися всіх норм Указу, зокрема, сплачувати в установлений Указом термін єдиний податок за ставками, визначеними місцевою радою.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, є Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон N 2181). Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
У відповідності до п.п.54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового Кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Положеннями п.57.3 ст.57 Податкового Кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.57.1. ст.57 Кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Положеннями п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області ДПС виставила ТзОВ «Біонт ПР»податкову вимогу форми «Ю»від 15.12.2011 року № 1743 на суму 2 010,51 грн.
Згідно довідки ДПІ у Галицькому районі м.Львова (Додаток до службового допису від 16.10.2012 р. № 171/2000-033) вбачається, що сума податкового боргу ТзОВ «Біонт ПР»по сплаті грошових зобов'язань по податку на прибуток станом на 16.10.2012 року становить 2 010,51 грн.
Предметом даного спору є накладення арешту на кошти ТзОВ «Біонт ПР», що знаходяться у банку. Підставою даного спору є наявність у ТзОВ «Біонт ПР»податкового боргу в сумі 2 010,51 грн. та відсутність майна, що може бути джерелом погашення такого боргу.
Податковим кодексом визначено особливий порядок накладення адміністративного арешту на кошти на рахунку платника податків.
Поняття, підстави та порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків визначені статтею 94 Податкового кодексу .
Відповідно до пункту 94.1. статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі -арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Застосування адміністративного арешту коштів на рахунках платника податків згідно підпункту 94.6.2. пункту 94.6. цієї статті здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Права органів державної податкової служби закріплені статтею 20 Податкового кодексу, згідно підпункту 20.1.17 пункту 20.1 якої вони мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно банківської виписки у відповідача ТзОВ «Біонт ПР»2 010,51 наявні відкриті рахунки № 2600001914252 в Центральній філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365.
Згідно листа директора ОКП «БТІ та ЕО»І.Б. Базарника від 04.04.2012 р. № 3172 поданого на ім'я в.о. заступник начальника ДПІ у Галицькому районі м.Львова Львівської області ДПС вбачається, що ТзОВ «Біонт ПР»згідно даних щодо державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна не володіє.
Як вбачається з листа начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області від 25.05.2012 р. № 3-04.1-9/1702 підприємство ТзОВ «Біонт ПР»не мають зареєстрованихтехнологічних транспортних засобів.
Згідно листа Інспекції державного технічного нагляду обласної державної адміністрації від 11.05.2012 р. № 3-1/921 вбачається, що юридичною особою ТзОВ «Біонт ПР»техніка на обліку в інспекції відсутня.
У відповідності до інформаційного листа начальника ВРЕР ДАІ з обслуговування м.Львова та Пустомитівського району при ГУ МВС у Львівській області від 19.04.2012 р. № 3125зп вбачається, що згідно бази даних комп'ютерного обліку Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи станом на 11.04.2012 р. за ТзОВ «Біонт ПР»автотранспортні засоби не зареєстровані.
Крім того, згідно листа управління Держкомзему у м.Львові від 14.06.2012 р. №40/6/225 вбачається, що інформація про наявність зареєстрованих державних актів на право власності, право постійного користування та договорів оренди земельними ділянками у м. Львові, м.Винники, смт.Брюховичі та смт.Рудно за ТзОВ «Біонт ПР»- відсутня.
Отже, судом встановлено, що у «Біонт ПР»наявний податковий борг з податку на прибуток на загальну суму 2 010,51 грн. У підприємства відсутнє майно, яке не може бути джерелом погашення податкового боргу, за таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні, обґрунтовані, а відтак, підлягають до задоволення у повному обсязі.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Біонт ПР»на рахунок № 2600001914252 в Центральній філії ПАТ «Кредобанк», МФО 325365
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мричко Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2012 |
Оприлюднено | 28.12.2012 |
Номер документу | 28277340 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мричко Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні