Справа № 2/237-2007 рік
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Тернівський міський суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Морозової Л.М.
при секретарі Стасовської О.М.
з участю позивача (фізичної особи) ОСОБА_1
представника позивача (фізичної особи) ОСОБА_2
представника відповідача (юридичної особи) ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Тернівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка про стягнення страхової виплати за моральну шкоду,
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що її чоловік ОСОБА_3 працював на ш. "Дніпровська" дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Павлоградвугілля".
За час роботи у підземних умовах праці її чоловік отримав виробничу травму, про що був складений акт Н-1.
Внаслідок втрати чоловіка вона вважає, що у неї наявна моральна шкода, оскільки: вона втратила чоловіка, члена її сім'ї, що приносить їй душевні страждання.
Позивач ставить питання про стягнення з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівки на її користь моральну шкоду, з урахуванням вище наведених нею обставин, у сумі 75 000 грн.
В судовому засіданні позивач змінила підстави позову посилаючись на ч. 2 ст. 1168 ЦК України згідно якої моральна шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується її чоловікові (дружині), батьками (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім'єю. Згідно ст. 21 п. е Закону України "Про державне соціальне страхування від нещасного випадку та професійного захворювання України" відповідач повинен виплатити моральну шкоду.
Представник позивача просив позов задовольнити посилаючись на матеріали справи.
Представник відповідача відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка позов не визнав, вважаючи, що факт моральної шкоди позивачу не встановлений. Крім того просив долучити ухвалу Верховного Суду України.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає, так як посилання позивача на пункт "є" ст. 21 Закону не можна визнати обгрунтованими, оскільки зазначеними нормами передбачена можливість відшкодування моральної шкоди безпосередньо потерпілому працівнику.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 81 ЦПК України, суд
2
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1на користь Державного підприємства "Судовий інформаційний центр", Код ЄДРПОУ: 30045370, р/р: 26001014180002, банк: Відкрите акціонерне товариство "Банк Універсальний" м. Львів МФО банку: 325707 витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 1грн. 50 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Тернівського міського суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суд | Тернівський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2007 |
Оприлюднено | 26.01.2016 |
Номер документу | 2829531 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Морозова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні