Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/13565/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С.В
при секретарі Шимко Н.В
за участю
представника позивача - Бурики І.М. (за довіреністю),
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Торговий дім «Век» про накладення арешту на кошти, що знаходяться на банківських рахунках, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Торговий дім «Век» про накладення арешту на кошти, що знаходяться на банківських рахунках, а саме: АТ «Брокбізнесбанк» р/р № 26003029080001, МФО 300249; Краматорська філія ПАТ КБ «Приватбанк», м. Краматорськ р/р 26007053601978, МФО 335548; Краматорська філія ПАТ КБ «Приватбанк», м. Краматорськ р/р 26059053605104, МФО 335548, мотивуючи свої вимоги наявністю у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 1172,63 грн. і відсутністю зареєстрованого за підприємством майна.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Торговий дім «Век» (ідентифікаційний код 36075835; 84200, Донецька область, м. Дружківка, вул. Леніна, 44/13) 01.08.2008р. зареєстровано Виконавчим комітетом Дружківської міської ради Донецької області, є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з ЄДРПОУ.
ПП «Торговий дім «Век» перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Дружківці Донецької області з 04.08.2008р. за № 372.
Як встановлено в судовому засіданні і підтверджено матеріалами справи, за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 1172,63 грн., що підтверджується роздруківкою зворотнього боку облікової картки платника податку (відповідача).
Для погашення податкового боргу відповідачу направлялась податкова вимога № 67 від 02.08.11р. на суму 7304,60 грн., яка отримана директором 12.08.2011р.
Згідно пп. 20.1.17. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПКУ) органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Порядок погашення податкового боргу і повноваження органу податкової служби щодо здійснення за платника податків і на користь держави заходів щодо погашення податкового боргу визначені у ст. 95 ПКУ.
Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
У разі якщо сума коштів, отримана у результаті продажу майна платника податків, перевищує суму його грошового зобов'язання та податкового боргу, різниця перераховується на рахунки такого платника податків або його правонаступників.
Продаж майна платника податків здійснюється на публічних торгах та/або через торгівельні організації.
Таким чином, враховуючи вищевикладене і надавши аналіз зазначеним правовим нормам, суд приходить до висновку, що пп. 20.1.17. п. 20.1. ст. 20 ПКУ право органу державної податкової служби щодо звернення до суду з позовом про накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться у банку, виникає лише після виконання ним встановленого ст. 95 ПКУ порядку погашення податкового боргу і тільки у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
В ході судового розгляду справи позивачем не надано жодного доказу, який би підтверджував виконання ним встановленого ст. 95 ПКУ порядку погашення податкового боргу за платника податків і на користь держави, зокрема, рішень про опис майна у податкову заставу, актів опису майна, витягу з Єдиного державного реєстру обтяжень, доказів звернення до суду з позовами щодо стягнення зазначеної позивачем суми податкового боргу, звернення до банків з платіжними вимогами і доказів відсутності грошових коштів на розрахункових рахунках платника податку у банках, тощо. Позивачем не вчинено жодної передбаченої Податковим кодексом України дії щодо встановлення наявності чи відсутності майна у боржника, його балансової вартості. Крім того представником позивача надані пояснення, що дії, направлені на погашення податкового боргу відповідача, і передбачені ст. 95 ПКУ, органом податкової служби (позивачем) не вчинялись.
З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку про безпідставність і необґрунтованість позовних вимог, а тому вони не підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у м. Дружківці Донецької області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Торговий дім «Век» про накладення арешту на кошти, що знаходяться на банківських рахунках, - відмовити в повному обсязі.
Повний текст постанови складено і підписано 11.12.2012р., її вступну і резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 06.12.2012р. в присутності представника позивача та приєднано до матеріалів справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ушенко С. В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2012 |
Оприлюднено | 29.12.2012 |
Номер документу | 28302344 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Ушенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні