Рішення
від 24.12.2012 по справі 5011-53/15121-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-53/15121-2012 24.12.12

Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНІС»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудсервіс»

про стягнення 57 742,80 грн.

Суддя Грєхова О.А.

Представники сторін:

від позивача: Журавльова Н. В. - представник за довіреністю

від відповідача: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Товариством з обмеженою відповідальністю «ОНІС»(позивач) заявлено позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудсервіс»(відповідач) заборгованості за Договором № 13-09/С від 04.08.2009 року в розмірі 57 742,80 грн. основного боргу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.10.2012 року порушено провадження по справі № 5011-53/15121-2012, розгляд справи призначено на 10.12.2012 року.

Представник позивач в судове засідання 10.12.2012 року з'явився та надав документи на виконання ухвали суду про порушення провадження у справі, в тому числі Витяг з ЄДРЮОФОП № 421331 відповідача.

Відповідно до Витягу з ЄДРЮОФОП № 421331 від 03.12.2012 року юридичною адресою відповідача є: 04214. м. Київ, вул. Північна, 6, яка відрізняється від адреси, зазначеної у позовній заяві.

З метою належного повідомлення відповідача про судове засідання та виконання останнім вимог суду, викладених в ухвалі суду про порушення провадження у справі, розгляд справи відкладався до 24.12.2012 року, про що відповідача було повідомлено також за вказаною у Витягу адресою.

В судовому засіданні 24.12.2012 року позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач, не зважаючи на належне повідомлення про час і місце засідання у справі, в засідання суду 24.12.2012 року не з'явився, вимоги ухвали суду не виконав, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.

За таких обставин, суд розглядає справу у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

На виконання вимог ст. 81-1 ГПК України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.

Відповідно до ст. 82 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих позивачем та витребуваних судом.

У судовому засіданні 24.12.2012 відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва

В С Т А Н О В И В:

04.08.2009 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «ОНІС»(Підрядник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Київбудсервіс»(Замовник, відповідач) було укладено Договір № 13-09/С на виконання підрядних робіт (надалі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору позивач зобов'язався в межах ціни, яка наведена у розділі «Ціна договору», виконати власними та залученими силами і засобами роботи по монтажу систем пожежної та охоронної сигналізації на об'єкті «Капітальний ремонт приміщень будівлі за адресою: бул. Шевченка, 32, м. Київ»згідно кошторисної документації, вимог Замовника та в межах коштів, виділених на фінансування робіт, що пропонуються до виконання.

Згідно п. 2.1. Договору ціна робіт є динамічною і визначається за договірною ціною згідно додатку № 2 до Договору.

Згідно статті 4 «Розрахунки і платежі»Договору сторонами передбачено, що оплата здійснюється Замовником при надходженні коштів за виконані роботи на підставі наданих Підрядником актів (КБ-2 та 3) виконаних робіт, підписаних уповноваженими представниками сторін (п. 4.1. Договору).

Згідно п. 4.2. Договору акти виконаних робіт готує Підрядник і передає для підписання уповноваженому представнику Замовника у строк не пізніше 25 числа звітного місяця.

Як вбачається з пояснень позивача та наданих ним доказів, позивач, взяті на себе за Договором зобов'язання щодо виконання ремонтних робіт по монтажу систем пожежної та охоронної сигналізації виконав належним чином, у відповідності з зазначеними умовами Договору.

Виконання позивачем підрядних робіт, передбачених умовами Договору, підтверджуються Актами приймання виконаних підрядних робіт, які підписані повноважними представниками сторін та скріплені печатками без зауважень: Акт № 1 приймання виконаних підрядних робіт за серпень 2009 року на суму 22306,80 грн.; Акт № б/н приймання виконаних підрядних робіт за жовтень 2009 року на суму 63132,00 грн.; Акт № 2 приймання виконаних підрядних робіт за лютий 2010 року на суму 24610,80 грн.

Підписання актів приймання виконаних підрядних робіт представником відповідача є підтвердженням відсутності претензій з його боку і є підставою для проведення розрахунків між сторонами. Факт виконання позивачем робіт відповідачем не заперечено та не спростовано.

Загальна вартість виконаних ремонтних робіт, визначена Актами приймання виконаних підрядних робіт становить 110049,60 грн.

Однак відповідач свої зобов'язання щодо оплати виконаних робіт своєчасно та в повному обсязі не виконав, оплатив виконані роботи частково на суму 52306,80 грн., що підтверджується банківськими виписками від 03.09.2009 року про оплату на суму 22306,80 грн. та від 29.12.2009 року про оплату на суму 30000,00 грн. Таким чином, неоплаченими залишились роботи на суму 57742,80 грн., що відповідачем не заперечено та не спростовано.

Згідно з ч.1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч.2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно з п.1 ч.2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до п. 4 ст. 882 Цивільного кодексу України передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами.

Як передбачено ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 ст. 202 Господарського кодексу України, ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання, зокрема, припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених законом або договором.

Відповідно до п. 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 854 Цивільного кодексу України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

Враховуючи, що позивачем доведено факт виконання робіт за Договором в повному обсязі, що відповідачем не заперечено та не спростовано, виконані позивачем роботи мають бути оплачені відповідачем.

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив зобов'язання, якщо він не виконав його в строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства України, повно та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем доведені та обґрунтовані, відповідачем не заперечені та не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відшкодування судових витрат відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в розмірі, визначеному чинним законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 4 судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Пунктом 2.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2% ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

Частиною 1 статті 13 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»установлено на 2012 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні.

Таким чином, з позовної заяви підлягає сплаті судовий збір в розмірі 1,5% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, тобто 1609,50 грн. Решта судового збору вважається зайво сплаченим і підлягає поверненню платнику згідно чинного законодавства.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Київбудсервіс» (м. Київ, вул. Автозаводська, 17, к. 21; ідентифікаційний код 32205972) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНІС»(м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 9, корп. 57; ідентифікаційний код 32069791) заборгованість в розмірі 57742 (п'ятдесят сім тисяч сімсот сорок дві) грн. 80 коп. та витрати по сплаті судового збору в сумі 1609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп.

3. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

4. Повернути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ОНІС»(м. Київ, вул. Бориспільська, буд. 9, корп. 57; ідентифікаційний код 32069791) 67 (шістдесят сім) грн. 50 коп. зайво сплаченого судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Дата підписання 28.12.2012

Суддя О.А.Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.12.2012
Оприлюднено29.12.2012
Номер документу28305182
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-53/15121-2012

Рішення від 24.12.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 30.10.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні