Копія
Справа № 2270/7507/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2012 рокум. Хмельницький 09 год. 24 хв.
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 1900,74 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Красилівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулась в суд з позовом про стягнення з фізичної особи ОСОБА_1 1900,74 грн. податкового боргу. На підтвердження позовних вимог зазначає, що 02.04.2012 року відпвідачем до Красилівської МДПІ подано податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік, в якій зазначено, що протягом 2011 року відповідачем отримано доходи, які включаються до загального річного оподаткованого доходу в сумі 3909,48 грн.. В податковій декларації платник самостійно визначив суму податку, яка підлягає сплаті до бюджету, а саме 1900,74 грн.. Відповідно до п.162.ст.162 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податку з доходів фізичних осіб є фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи. Згідно п.179.1 ст.179 ПК України платники податку зобов'язані подати річну декларацію про майновий стан і доходи відповідно до цього кодексу. Відповідно до пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПК України податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається за період, що дорівнює календарному році до 1 травня року, що настає за звітним. Відповідно до п.179.7 ст.179 ПК України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначеного ним в податковій декларації. Однак, в терміни встановлені діючим законодавством відповідачем не сплачено податкові зобов'язання визначені ним в самостійно поданій податковій декларації.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки сторін, яка отримана нею 08.12.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Заперечень на адміністративний позов від відповідача на адресу суду не надходило.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Відповідно до п.1.1 ст.1 ПК України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно підпункту 14.1.156. п.14.1. ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до підпункту 14.1.175. п.14.1. ст.14 ПК України податковий борг визначається як сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 20.1.28 ст.20 ПК України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, податкова інспекція є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначених грошових зобов'язань, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення грошових зобов'язань та податкового боргу прямо визначені ПК України.
Відповідно до підпункту 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.36.1 ст.36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 36.5 ст.36 ПК України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Підпунктом 129.1.1. п.129.1 ст.129 ПК України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідачем до податкового органу була подана податкова декларація про майновий стан і доходи на 2011 рік від 02.04.2012 року №26093, якою ним самостійно визначено суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб від успадкованого чи отриманого в дарунок майна (п.01.05 декларації) в розмірі 3909,48 грн., з якої, відповідно до зворотного боку облікової картки платника сплачено 2009,48 грн.. На суму несплаченого податкового боргу відповідачу нарахована пеня в сумі 0,74 грн.. Отже, борг відповідача становить 1900,74 грн. (3909,48 грн. - 2009,48 грн. + 0,74 грн.).
Згідно з п.56.11 ст.56 ПК України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків.
Відповідно до підпункту 162.1.1 п.162.1 ст.162 ПК України платниками податку є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Згідно підпункту 164.2.10 п.164.2 ст.164 ПК України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з цим розділом.
Відповідно до ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутися. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.
Пунктом 179.7 ст.179 ПК України передбачено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Відповідно до п.59.1. ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вимог п.59.1 ст.59 ПК України відповідачу 06.08.2012 року вручено податкову вимогу від 06.08.2012 року №2, що підтверджується його підписом на корінці вказаної вимоги.
В порушення вимог чинного законодавства відповідачем станом на 13.11.2012 року не сплачено податок з доходів фізичних осіб, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі 1900,74 грн..
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума заборгованості є узгодженою та являється податковим боргом відповідача перед бюджетом. Вказана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи копією податкової декларації про майновий стан і доходи від 02.04.2012 року №26093; зворотним боком облікової картки платника; розрахунком суми позовних вимог; корінцем податкової вимоги форми "Ф" від 06.08.2012р. №2. Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не надав.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України , суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 1900,74 грн. задовольнити.
Стягути з фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н.НОМЕР_1) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції (вул.Центральна, 38, м.Красилів, Хмельницька область, 31000, код ЄДРПОУ 37972035, р/р 35217001004682, МФО 815013, ГУДКСУ у Хмельницькій області) податковий борг в розмірі 1900,74 грн. (одна тисяча дев'ятсот гривень 74 коп.).
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28309226 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Фелонюк Д.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні