ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2012 р. Справа №2а/0470/13976/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддяВерба І.О. при секретарі судового засіданняЧмоні А.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «БУДРІЕЛТ» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, -
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби 20 листопада 2012 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Приватного підприємства «БУДРІЕЛТ» з позовними вимогами про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу ПП «БУДРІЕЛТ» за рахунок майна підприємства, що перебуває у податковій заставі.
В обґрунтування позову зазначено, що у порушення вимог Податкового кодексу України відповідач має податкову заборгованість на загальну суму 8116,65 грн., яка не погашена та не списана, у зв'язку із чим позивач вимушений звернутися до суду із позовною заявою про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але конверт повернуто на адресу суду у зв'язку із неврученням. Згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд справи.
Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що Приватне підприємство «БУДРІЕЛТ» (код ЄДРПОУ 35763774) є платником податків та обов'язкових платежів та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, узятий на облік в органах державної податкової служби 19 лютого 2008 року за №26967.
Судом встановлено, що станом на 12 листопада 2012 року Приватне підприємство «БУДРІЕЛТ» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 8118,65 грн., яка виникла у зв'язку із несплатою самостійно задекларованих та визначених податковим органом податкових зобов'язань з таких податків:
- з податку на додану вартість в сумі 4208,65 грн.;
- з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 1020,0 грн.;
- з комунального податку в сумі 2890,0 грн.
Наявність заборгованості підтверджується роздруківками карток особового рахунку платника податків по кожному податку окремо.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (пункт 57.3 статті 57 Податкового кодексу України).
Згідно пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку із виникненням податкового боргу до набрання чинності Податковим кодексом України, вимоги були сформовані та направлялись з урахуванням положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ.
Так, з метою погашення податкового боргу ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя було сформовано у відношенні відповідача податкові вимоги:
- від 18 листопада 2009 року №1/801 про сплату суми податкового боргу в розмірі 6290,0 грн. Вимогу направлено на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням, проте конверт повернувся до податкової інспекції у зв'язку із неврученням;
- від 9 березня 2010 року №2/178 про сплату суми податкового боргу в розмірі 7268,65 грн. Вимогу направлено на адресу відповідача поштою рекомендованим листом з повідомленням, проте конверт повернувся до податкової інспекції у зв'язку із неврученням, у зв'язку із чим вимогу розміщено на дошці податкових оголошень про що складено відповідну довідку від 9 березня 2010 року №2/35763774. Вимоги про сплату боргу відповідачем не виконано, у зв'язку із чим нові вимоги не формувались.
Відповідно до підпункту 14.1.155 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податкова застава це спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом.
З метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу (пункт 88.1 статті 88 Податкового кодексу України).
Згідно пункту 89.1 статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша від суми податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.
З урахуванням вимог пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України, податковим керуючим Швець О.М. складено акт опису майна ПП «БУДРІЕЛТ» від 17 жовтня 2012 року №929/10/19-025, яким підтверджено відсутність на день складення акту майна, що може бути описано у податкову заставу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З матеріалів позовної заяви вбачається відсутність відомостей про розрахункові рахунки відповідача.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Враховуючи викладене, та з урахуванням наявності у відповідача податкового боргу, суд доходить висновку про обґрунтованість вимог позивача та їх задоволення.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «БУДРІЕЛТ» про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі - задовольнити повністю.
Надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна Приватного підприємства «БУДРІЕЛТ» (код ЄДРПОУ 35763774), що перебуває у податковій заставі.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 24 грудня 2012 року.
Суддя І.О. Верба
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28313334 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Верба Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні