Постанова
від 27.12.2012 по справі 2270/7370/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/7370/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2012 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Майстер П.М. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача наявний податковий борг в сумі 249995,21 грн. (пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності). Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" кошти у рахунок погашення податкового боргу на суму 249995,21 грн. з рахунків, відкритих у банківських установах, обслуговуючих платника податків, за рахунок готівки, що належить відповідачу, та надати дозвіл на погашення податкового боргу за рахунок майна відповідача.

На адресу суду 12.12.2012 року повернувся конверт, який був надісланий відповідачу за адресою Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський, вул. Північна, буд. 100, з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання ". Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково з наступних підстав.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, Товариство з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" зареєстроване як юридична особа 26.10.1995 року, код ЄДРПОУ - 22769422.

За відповідачем наявний податковий борг в сумі 249995,21 грн. (пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності).

Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу п. 15.1. ст. 15 Кодексу, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно п. 20.1.18. ст. 20 Кодексу, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Позивачем надіслано Товариству з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" податкову вимогу форми "Ю" від 27.07.2011 року № 445, яку останнє отримало 27.07.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги.

Зазначена заборгованість підтверджується корінцем податкової вимоги, податковим повідомленням - рішенням, зворотнім боком облікової картки платника, розрахунком заборгованості та матеріалами справи.

Податкове повідомлення - рішення та податкова вимога відповідачем не оскаржувались.

Щодо позовної вимоги позивача про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна відповідача, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із викладених норм, Податковим кодексом України встановлено черговість вжиття податковим органом заходів щодо погашення податкового боргу: спочатку приймаються заходи для стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності, погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.

Враховуючи викладене, у позовній вимозі про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна відповідача слід відмовити, оскільки право на стягнення коштів з рахунків відповідача за рішенням суду не було реалізовано позивачем згідно до вимог ст. 95 Податкового кодексу України.

Крім того, позивачем не надано жодного доказу про відсутність у власності відповідача як боржника грошових коштів, що також є передумовою для можливості реалізації передбаченого законом права на продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

При цьому, суд вважає за необхідне наголосити на тому, що відмова в задоволенні позову в частині надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна відповідача не позбавляє позивача права звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення усієї суми або частини податкового боргу платника податків за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, після прийняття в порядку ст. 95 Податкового кодексу України судового рішення та його виконання податковим органом щодо погашення податкового боргу за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі, оскільки в цьому випадку настануть інші підстави для звернення до суду.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає вимоги Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення частково.

Керуючись Податковим кодексом України, ст. ст. 70, 71, 86, 183-2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити частково.

Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Аріадна-Тур" (Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський, вул. Північна, буд. 100, код ЄДРПОУ - 22769422) у обслуговуючих банках, а також готівкові кошти, які йому належать у рахунок погашення податкового боргу на суму 249995,21 грн. (двісті сорок дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто п'ять гривень 21 коп.) в дохід Державного бюджету України, в решті позову відмовити.

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.12.2012
Оприлюднено03.01.2013
Номер документу28326907
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/7370/12

Ухвала від 03.12.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

Постанова від 27.12.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Майстер П.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні