cpg1251
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/14715/12 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за поданням Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Підприємства об'єднання громадян «Техноекологія»громадської організації «Дніпропетровська Межрегіональна екологічна асоціація»про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
Криворізька південна міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 10 грудня 2012 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням до Підприємства об'єднання громадян «Техноекологія» громадської організації «Дніпропетровська Межрегіональна екологічна асоціація» про стягнення заборгованості в сумі 24840,82 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 24840,82 грн., який виник внаслідок несплати в установлені законом строки суми узгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 375,93грн. та податку на додану вартість у сумі 28250,00грн.
Представник позивача подав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач до суду не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що подання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, Підприємство об'єднання громадян «Техноекологія» громадської організації «Дніпропетровська Межрегіональна екологічна асоціація» (код ЄДРПОУ 37214227) (Далі ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА») зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 05.08.2010 року за №12271020000011733 та знаходиться на обліку в Криворізькій південній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби з 06.08.2010 року за № 6039.
Відповідачем податкове зобов'язання з податку на прибуток по строку сплати до 24.03.12 сплачена частково у сумі 352,09 грн., внаслідок чого податковий борг з податку на прибуток станом на 19.06.12 становить 1213,69 грн.
Згідно ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який відповідно до 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
П.58.1 ст. 58 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
П. 95.2 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що на виконання вимог ст.36,54 Податкового кодексу України ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА» 14.09.12 року подало до Криворізької південної МДПІ Дніпропетровської області ДПС податкову декларацію по податку на додану вартість № 9055622617 на суму 28250,00грн. В картках особового рахунку підприємства обліковувалась переплата в сумі 107,11 грн.
В зв'язку з несплатою самостійно задекларованою сумою податкового зобов'язання, 30.09.12 року у ПОГ «Техноекологія » ГО «ДМЕА» виник податковий борг в сумі 28142,89 грн.
Таким чином, станом на 30.09.12 сума 28142,89 грн. податкових зобов 'язань є узгодженою та не сплаченими у встановлених законодавством строк, як наслідок ця сума є податковим боргом в розумінні п.п.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст.59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Сума податкового боргу 28142,89 грн. визначена в податковій вимозі № 435 від 04.10.2012 року, яка отримана гол. бухгалтером П'ятого А.В. під підпис 09.10.12, що підтверджується копією корінця даної вимоги, наявної в матеріалах справи.
Доказів оскарження зазначеної вимоги відповідачем до суду не надано, отже сума заборгованості ПОГ «Техноекологія » ГО «ДМЕА» є узгодженою.
Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового Кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
02.10.12 ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА» до Криворізької південної ДПІ Дніпропетровської області подано декларацію № 9059857647 від 02.10.12 на суму 9150,00 грн.
В зв'язку з несплатою суми податкового зобов»язання по декларації № 9059857647 від 02.10.12 відповідно до п.57.1 ст.57 ПКУ 30.10.12 виник податковий борг в сумі 9150,00 грн.
20.11.12 ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА» платіжним дорученням № 450 сплатило частково суму податкового боргу,а саме 31075,00 грн.
21.11.12 ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА» платіжним дорученням № 474 сплатило частково суму податкового боргу,а саме 3000,00 грн.
Всього погашено суму податкового боргу 34075,00 грн.
Відповідно до ст.п.129.1 ст.129 Податкового Кодексу України від 02.12.10 № 2755-УІ пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
129.1.2. у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
З огляду на викладені вище норми законодавства, позивачем нараховано пені в сумі 375,93грн.
· 20.11.12 відповідно до п.п.129.1.1 ст. 129 ПКУ підприємству нараховано пені у сумі 346,02грн. за період з 01.10.12 по 20.11.12 у зв'язку з несвоєчасною сплатою (п.д.№ 450 від 20.11.12) зобов'язань згідно податкової декларації № 9055622617 від 14.09.12.
· 20.11.12 відповідно до п.п.129.1.1 ст. 129 ПКУ підприємству нараховано пені у сумі 14,42грн. за період з 31.10.12 по 20.11.12 у зв'язку з несвоєчасною сплатою (п.д.№ 450 від 20.11.12) зобов'язань згідно податкової декларації № 9059857647 від 02.10.12.
· 21.11.12 відповідно до п.п.129.1.1 ст. 129 ПКУ підприємству нараховано пені у сумі 15,49грн. за період з 31.10.12 по 21.11.12 у зв'язку з несвоєчасною сплатою (п.д.№ 474 від 21.11.12) зобов'язань згідно податкової декларації № 9059857647 від 02.10.12.
Крім того, судом встановлено, що 05.10.12 ПОГ «Техноекологія» ГО «ДМЕА» до Криворізької південної ДПІ Дніпропетровської області подано декларацію № 9060719681 від 05.10.12 на суму 21247,00 грн.
В зв'язку з несплатою суми податкового зобов»язання відповідно до п.57.1 ст.57 ПКУ 19.11.12 виник податковий борг по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 21247,00 грн.
Відповідно до положення п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України, згідно якої у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зараховувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Таким чином, станом на 07.12.12 року сума податкового боргу ПОГ «Техноекологія » ГО «ДМЕА» у розмірі 24840,82 грн. є узгодженою та підлягає погашенню шляхом стягнення коштів з розрахункових рахунків боржника в порядку ст. 183-3 КА С України.
Моментом виникнення права на звернення із даним поданням і відповідно початком відліку встановлених ст. 183-3 КАС 24-х (96-ти) годин, є момент відповідно до п.95.2 ст.95 Податкового Кодексу України : "Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги".
Як зазначено в абз.10п.2 Інформаційного листа Вищого Адміністративного суду України від №571/11/13-11 строк у 24 години, протягом яких згідно з ч.2 ст.183-3 КАС України до суду повинно бути винесено подання про стягнення коштів за податковим боргом, починає перебіг з нуля годин дня, наступного за тим, у який сплинули 60 днів із дня надіслання податкової вимоги.
07.12.2012 - є 60 календарний день з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Таким чином, враховуючи вимоги ст.103 КАС України, останнім днем звернення до суду з даним поданням є 10.12.2012 року.
Відповідно до ч.1. ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
П.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Отже, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Підприємства об'єднання громадян «Техноекологія» громадської організації «Дніпропетровська Межрегіональна екологічна асоціація» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з Підприємства об'єднання громадян «Техноекологія» громадської організації «Дніпропетровська Межрегіональна екологічна асоціація» (код ЄДРПОУ 37214227) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини у розмірі податкового боргу в сумі 24840,82 грн. (двадцять чотири тисячі вісімсот сорок гривень 82 коп.) по наступним податкам:
-по податку на додану вартість 3593,82 грн. (три тисячі п'ятсот дев'яносто три гривні 82 коп.) (р/р 31114029700020, код бюджетної класифікації 14010100, Отримувач: УДКС України у м. Кривому Розі, ОКПО 38032510, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
-по податку на прибуток приватних підприємств 21247,00 грн. (двадцять одна тисяча двісті сорок сім гривень 00 коп.) (р/р 3111209700020, код бюджетної класифікації 11021000, Отримувач: УДКС України у м. Кривому Розі, ОКПО 38032510, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя В.С. Парненко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2012 |
Оприлюднено | 03.01.2013 |
Номер документу | 28327730 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Віхрова Вікторія Станіславівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Парненко Вікторія Станіславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні