cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
02.01.2013р. № 18/2645/12 Суддя Паламарчук В.В., розглянувши документи
за заявою Приватного підприємства "Віді-Трейд", вул.Леніна, 72, кв.65, м. Комсомольськ, місцезнаходження ліквідкомісії: вул. Л.Товстого, 9, м. Кременчук, код ЄДРПОУ 34739159
про порушення справи про банкрутство
встановив: заявник - голова ліквідаційної комісії ПП "Віді-Трейд", м. Комсомольськ звернувся до суду з заявою (вих.№ 1 від 26.12.2012 року) про порушення справи про банкрутство відповідно до вимог ст.ст.7, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон).
Частиною 2 статті 7 Закону передбачено, що заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості:
- розмір заборгованості із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах);
- суму невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
- розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди;
- відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості;
- найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
В частині 3 статті 7 Закону зазначено, що до заяви боржника додаються:
- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави.
Вищезазначені вимоги закону боржником при подачі заяви про порушення справи про банкрутство не виконані, в зв'язку з чим заява підлягає поверненню.
При цьому слід зазначити, що дана заява подана без додержання вимог ст.51 Закону, а саме:
Стаття 51 Закону вказує, що у разі, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом ДПС, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.
Таким чином, тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, публікації комісією з припинення юридичної особи повідомлення в порядку ст.105 Цивільного кодексу України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду після закінчення строку, який передбачений ст.105 Цивільного кодексу України з заявою про порушення провадження по справі про банкрутство боржника в порядку ст.51 Закону.
Дотримання визначених вимог та сукупність вказаних дій із залученням доказів їх проведення є передумовою для звернення ліквідатора (ліквідаційної комісії) із заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст.51 Закону. Відповідної правової позиції дотримується Верховний суд України в Постанові від 10.06.2008 року у справі № 15/682-б.
Як вбачається з поданих суду матеріалів, до заяви ПП "Віді-Трейд", м.Кременчук не додані:
- докази публікації оголошення про ліквідацію юридичної особи;
- докази повідомлення органу Державної податкової служби про ліквідацію підприємства;
- докази розгляду заяв кредиторів і повідомлення їх про результати розгляду;
- докази перевірки в установленому порядку достовірності та повноти ліквідаційного балансу ПП "Віді-Трейд".
Крім того, проміжний ліквідаційний баланс складений станом на 01.11.2012р. затверджено раніше ніж його було складено, а саме 14.10.2012р .
За таких обставин, підстави для порушення справи про банкрутство ПП "Віді-Трейд" відсутні, а тому, заява підлягає поверненню боржнику.
З врахуванням викладеного, керуючись ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву приватного підприємства "Віді-Трейд", м. Комсомольськ (вих.№ 1 від 26.12.2012 року) про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи повернути без розгляду.
Суддя В.В.Паламарчук
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2013 |
Оприлюднено | 03.01.2013 |
Номер документу | 28328198 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Паламарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні