Постанова
від 26.12.2012 по справі 2а/0570/16323/2012
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/16323/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

при секретарі Афанасьєві Д.Б.

за участю:

прокурора Хейфець Р.В.,

представника позивача Нетребич Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Червоногвардійського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» про стягнення коштів з рахунків підприємства у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43грн.,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, прокурор Червоногвардійського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби, звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» про стягнення коштів з рахунків підприємства у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43грн. /а.с.2-4/.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що станом на 13.11.2012 року товариство з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» має заборгованість перед бюджетом зі сплати орендної плати за землю у сумі 6440,43грн.

Просить суд стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» (ЄДРПОУ 30297616) відкритих у банківських установах, обслуговуючих платника податків у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43( шість тисяч чотириста сорок)грн.43коп. на користь місцевого бюджету/а.с.4/.

Представник позивача у судовому засіданні підтримала позов, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином , заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав.

Прокурор підтримав пред'явлений позов в інтересах держави в особі Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» про стягнення коштів з рахунків підприємства у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ч.2 ст.60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів держави.

Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обов'язок представляти інтереси в суді у випадках, визначених законом.

Згідно зі ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» зареєстровано в якості юридичної особи (ЄДРПОУ 30297616), перебуває на податковому обліку в Макіївській ОДПІ Донецької області Державної податкової служби в якості платника податків /а.с.33,34/.

Згідно п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

П.59.1 ст.59 ПКУ встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до 59.3. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Станом на 13 листопада 2012 року ТОВ «Дорстрой» через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань існує податковий борг з плати за землю у сумі 6148,48грн. , в т.ч.:

- за податковою декларацією з плати за землю від 17.02.2012 №9006238514 /а.с.16-19/.

Відповідно до податкового повідомлення-рішення від 09.08.2012 року №0001651540 ТОВ «Дорстрой» визначено суму штрафних фінансових санкцій у розмірі 293,95грн./а.с.20/. Дане податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалося.

З метою погашення податкового боргу податковим органом було направлено на адресу ТОВ «Дорстрой» було направлено податкову вимогу №150 від 22.07.2011 року, яка була отримана підприємством 04 серпня 2011 року /а.с.38/.

26 квітня 2012 року Макіївською ОДПІ Донецької області ДПС відповідно до ст.89 ПКУ зареєстровано податкову заставу майна платника податків ТОВ «Дорстрой» відповідно до акту опису майна №3/10/19-112-2 від 23.04.2012р, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №35840089 від 26.04.2012 року /а.с.39/.

Прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи податковий борг з плати за землю у сумі 6440,43грн. не сплачено.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Відповідно до п.14.1.157 ст. Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» зі змінами та доповненнями завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Відповідно до п.11 ст.10 вищезазначеного Закону державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.п.20.1.18. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України податковий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи наявність податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43грн., який є несплаченим станом на дату розгляду справи, у в'язку з чим позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Червоногвардійського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» про стягнення коштів з рахунків підприємства у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43грн. - задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Дорстрой» (ЄДРПОУ 30297616) відкритих у банківських установах, обслуговуючих платника податків у сумі податкового боргу з орендної плати за землю у розмірі 6440,43( шість тисяч чотириста сорок)грн.43коп. на користь місцевого бюджету.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 26 грудня 2012 року в присутності представника позивача, прокурора.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 31 грудня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зеленов А. С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.12.2012
Оприлюднено03.01.2013
Номер документу28328374
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/16323/2012

Постанова від 26.12.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А. С.

Ухвала від 30.11.2012

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні