Справа № 1316/4649/12 Провадження № 2/1316/2439/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2012 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Мусієвського В. Є.
при секретарі - Пожарському О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся з цивільним позовом до Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку площею 0,1252 га. розташовану по АДРЕСА_1 цільовим призначенням якої є будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 4623686600:01:002:1174, що значиться за ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 До спадкоємців першої лінії спадкування входив лише позивач, син спадкодавця. До складу спадщини увійшло право на житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,1252 га. розташована по АДРЕСА_1 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 4623686600:01:002:1174.
Частину спадщини, а саме житловий будинок АДРЕСА_1, позивач прийняв у загальному порядку, після звернення до нотаріуса, однак не зміг здійснити своє право на спадкування земельної ділянки, оскільки на момент смерті спадкодавець не встигла виготовити державний акт на право приватної власності на земельну ділянку.
Позивач стверджує, що він фактично прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 оскільки постійно проживав та був зареєстрований разом із спадкодавцем за однією адресою та підтримує спадкове майно в належному стані.
У судове засідання позивач не з'явився, не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений, однак подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений, однак подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Відповідно до ст. 174 ч. 4 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до вимог ст.197 ч.2 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання або за розпорядженням головуючого інший працівник апарату суду. У разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи та докази в їх сукупності, враховуючи те, що заяви про визнання відповідачем позову не порушує прав, свобод чи законних інтересів інших осіб, а позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 виданим виконавчим комітетом Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області 12.03.2012 року. Позивач є спадкоємцем першої черги спадкування, у відповідності до положень ст. 1261 ЦК України, сином спадкодавці, що підтверджено Свідоцтвом про народження серія НОМЕР_2 від 29.10.1986 року.
У відповідності до Свідоцтва про право на спадщину від 18.09.2012 року, виданого приватним нотаріусом Пустомитівського районного нотаріального округу Львівської області ОСОБА_3 та Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 18.09.2012 року, позивач звернувся із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та оформив своє право на спадкування на житловий будинок АДРЕСА_1. Також з цих документів вбачається, що інших спадкоємців першої черги спадкування після смерті ОСОБА_2 немає. У відповідності до відмітки у паспортному документі та довідки № 453 від 28.03.2012 року позивач на момент смерті проживав разом із спадкодавцем.
Рішенням № 152 від 09.08.2011 року Солонківської сільської ради Пустомитівського району Львівської області було затверджено технічну документацію та передано безкоштовно у власність земельну ділянку площею 0,1252 га. цільовим призначенням якої є будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
Згідно витягу про державну реєстрацію від 25.09.2012 року, виданого ОКП ЛОР "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" позивач набув право воасності на житловий будинок АДРЕСА_1. у відповідності до положень ст. 120 ч. 1 ЗК України у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти.
Як встановлено судом, позивач не може скористатися своїм правом спадкування вказаної вище земельної ділянки через нотаріальну контору, шляхом отримання свідоцтва про право спадкування за законом, оскільки спадкодавець за життя не виготовила правовстановлюючого документу на цей об'єкт, не зважаючи на те, що нею було правомірно набуто право власності на спірну земельну ділянку.
Відповідно до ст.1268 ч.3 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно з ст. 16 ЦК України - кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
На додаток до наведеного ст. 392 ЦК України зазначає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Приписами ст.328 ч.2 ЦК України встановлено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Оскільки позивач постійно проживав разом із спадкодавецею на момент смерті та у строк встановлений ст. 1270 ЦК України звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, він фактично набув право власності на спадкове майно в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2
Керуючись ст. ст. 10, 60, 174, 197, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 16, 392, 1261, 1268 ЦК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,1252 га. розташовану по АДРЕСА_1 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, кадастровий номер 4623686600:01:002:1174, що значиться за ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання копії.
СуддяВ. Є. Мусієвський
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2012 |
Оприлюднено | 23.01.2013 |
Номер документу | 28364961 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні