Рішення
від 28.12.2012 по справі 2-3360/12
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛУГАНСЬК

Справа № 2-3360/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/заочне/

«24»грудня 2012 року Ленінський районний суд міста Луганська

у складі: головуючого-судді: Женеску Е.В.,

при секретарі: Тарасенко А.Т.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луганська цивільну справу за позовом Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго»до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання,-

ВСТАНОВИВ:

«22»жовтня 2012 року ЛМКП «Теплокомуненерго»звернулося до Ленінського районного суду м. Луганська із позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання.

В обґрунтування позову зазначив, що відповідно до Правил користування тепловою енергією, затвердженими наказом Міністерства енергетики та електрифікації СРСР N 310 від 6 грудня 1981 г.; Правил користування тепловою енергією, затвердженими Наказом Міністерства енергетики України, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 28 жовтня 1999 року N 307/262, Правил надання послуг населенню з водо-теплопостачання та водовідведення (каналізації), затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1497 від 30.12.1997р; Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005р., МКП «Теплокомуненерго» постачало теплову енергію в квартиру відповідачів. Таким чином, між позивачем і відповідачами встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання житлово-комунальних послуг на підставі відкритого особового рахунку № 8953901. Згідно оборотної відомості даного рахунку вбачається, що відповідачі своєчасно розрахунки за надану теплову енергію не здійснювали, тому за ними виникла заборгованість по сплаті за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання за період 01 січня 2000 року по 01 лютого 2012 року у сумі 4 573, 65 грн.

Відповідачі зобов'язані сплатити за спожиті послуги, а позивач має право вимагати від відповідачів виконання обов'язку щодо оплати наданих послуг. Відповідачі за прострочення виконання повинні сплатити позивачу нараховану суму заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, таким чином, загальний розмір заборгованості відповідачів перед позивачем складає 8 316,40 грн.

Ухвалою Ленінського районного суду від 28 квітня 2012 року позивачу було відмовлено у прийнятті заяви про видачу судового наказу, у зв'язку з тим, що існує спір про право, який повинен вирішуватися в судовому порядку.

Враховуючи викладене, позивач просив суд стягнути з відповідачів заборгованість за послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання в сумі 4 573,65 грн. -основного боргу, 2 928,51 грн. -витрати від інфляційних процесів; 814,24 грн. - 3% річних, а всього стягнути - 8 316,40 грн., а також витрати по сплаті судового збору.

Представник позивача в судове засідання не зЧявився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, наполягав на задоволенні позову, не заперечував проти заочного розгляду справи (а.с.27).

Відповідачі в судове засідання не з'явилися, суду причини неявки не повідомили, про явку в судові засідання повідомлялися належним чином (а.с. 26).

За таких обставин, суд, оскільки у справі достатньо матеріалів про взаємовідносини сторін, зі згоди представника позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, на підставі наявних у справі доказів.

Згідно ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів. Ст. 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і запереченні сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Судом встановлене наступне.

Позивач здійснює свою господарську діяльність з метою теплопостачання житлового фонду.

Відповідачі, які мешкають за адресою: м. Луганськ, с. Промжилстрой, 3/5 є абонентами позивача та користуються наданими послугами з теплопостачання та гарячого водопостачання (а.с. 5).

28.04.2012 року ухвалою Ленінського районного суду м. Луганська позивачу відмовлено у прийнятті заяви про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання та гарячого водопостачання за період з 01 січня 2000 року по 01 лютого 2012 року, оскільки існує спір про право (а.с. 4).

Правовідносини у сфері житлово-комунальних послуг регулюються Конституцією України, Житловим Кодексом, Законом України „Про житлово-комунальні послугиВ» , Законом України „Про теплопостачанняВ» , іншими нормативно-правовими актами.

Згідно преамбули Закону України „Про житлово-комунальні послугиВ» №1875-ІV від 24.06.2004 року цей Закон визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Відповідно до ст. 13 Закону від 24 червня 2004 р. N 1875-IV "Про житлово-комунальні послуги" залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо - та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо). Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Статтями 20, 21 зазначеного Закону визначені права та обов'язки споживача й виконавця житлово-комунальних послуг. При цьому, правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а обов'язком - оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, зокрема не пізніше 20 числа кожного місяця вносити плату за користування жилим приміщенням (квартплату) та за комунальні послуги. Обов'язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Такі ж права та обов'язки встановлені і вищевказаними Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків.

Згідно зі ст. 67 ЖК України наймачі житлового приміщення зобов'язані оплачувати комунальні послуги, у тому числі послуги з тепло забезпечення.

В порушення вимог ст. 68 ЖК України відповідачі користувалися послугами з теплопостачання та гарячого водопостачання, та сплату за надані позивачем послуги проводили нерегулярно.

Відповідно до розрахунку заборгованості за житлово-комунальні послуги № 8953901, відкритого на ім'я ОСОБА_1, сума заборгованості за надані послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання перед позивачем за період з 01 січня 2000 року по 01 лютого 2012 року становить 8 316, 40 грн. (а.с.6-9).

Правовідносини, які виникли у сфері надання комунальних послуг, регулюються спеціальним законодавством, а саме: Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Разом з тим відповідно до загальних умов виконання зобов'язання, установлених ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинно виконуватись належним чином згідно з умовами договору та вимогами ЦК України, інших актів цивільного законодавства. Недотримання таких вимог призводить до порушення зобов'язань.

Доказів того, що послуги не надавалися або надавалися у меншому розмірі суду не надано.

Згідно зі ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, відповідачі зобов'язані сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.

Суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи вищезазначене, доходить висновку, що відповідачі, як споживачі послуг з теплопостачання, належним чином не виконували свої зобов'язання перед позивачем щодо своєчасної оплати за надані послуги, прострочивши виконання грошового зобов'язання, а тому суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнувши з відповідачів в солідарному порядку на користь позивача зазначену суму заборгованості.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.

Як вбачається з платіжних доручень № 4843 від 04.10.2012 року (а.с. 1) та № 4071 від 01.03.2012 року (а.с.2), позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у загальній сумі 214,60 грн., а тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідачів на користь позивача судових витрат у розмірі 214, 60 грн. також підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 256, 257, 267, 526, 541-543, 625 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 67, 68 ЖК України, ст. ст. 10, 11, 15, 57, 60, 61, 88, 209, 212, 214-215, 224-226, 232, 233 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго»до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за надання послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» (р/р 260383016130, МФО 304665, філія ЛОУ ПАТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ 24047779) солідарно суму боргу за надані послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання за період з 01 січня 2000 року по 01 лютого 2012 року у сумі - 4 573 (чотири тисячі п'ятсот сімдесят три) гривні 65 копійок -основного боргу; 2 928 (дві тисячі дев'ятсот двадцять вісім) гривень 51 копійку -втрати від інфляційних процесів; 814 (вісімсот чотирнадцять) гривень 24 копійки - 3% річних, а всього стягнути 8 316 (вісім тисяч триста шістнадцять) гривень 40 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» (р/р 260383016130, МФО 304665, філія ЛОУ ПАТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ 24047779) витрати по сплаті судового збору в сумі 107 (сто сім) гривень 30 копійок з кожного.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Головуючий-суддя: Женеску Е.В.

СудЛенінський районний суд м. Луганськ
Дата ухвалення рішення28.12.2012
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу28409454
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-3360/12

Ухвала від 27.08.2012

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Болейко А. П.

Ухвала від 21.08.2012

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л. М.

Рішення від 17.12.2012

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 08.10.2012

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 12.09.2012

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 27.03.2013

Цивільне

Алчевський міський суд Луганської області

Карасьова Н. П.

Рішення від 28.12.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Женеску Е. В.

Ухвала від 28.12.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Женеску Е. В.

Ухвала від 08.12.2012

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

Ухвала від 19.11.2012

Цивільне

Ленінський районний суд м. Луганськ

Женеску Е. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні