cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
УХВАЛА
"03" січня 2013 р. справа № 5013/1735/12
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В. розглянув справу № 5013/1735/12
за заявою кредитора - товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ЛЕКС", м. Київ
до боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР", м. Кіровоград
про банкрутство відсутнього боржника
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредитора - Князєв С.В., довіреність № б/н від 20.11.10;
від боржника - участі не брали.
ВСТАНОВИВ:
Кредитор товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ЛЕКС" звернулось до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство щодо відсутнього боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР" з причин неспроможності останнього сплатити заборгованість в сумі 100000,00 грн.
Ухвалою від 20.12.2012 року господарський суд порушив провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР" та зобов'язав кредитора подати суду: вказати суму кредиторських вимог до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; договір позики та інші документи на підтвердження наявності грошових зобов'язань та порядку розрахунку векселем; копію постанови ДВС про відкриття виконавчого провадження на виконання виконавчого напису від 17.12.12 р. про стягнення боргу з товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР" на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "ЛЕКС" 100000 грн.; підтверджені довідками, станом на 20.12.12 р., реєстраційно-екзаменаційного відділу місцевого відділу ДАІ, бюро технічної інвентаризації дані про наявність (відсутність) майна у боржника, правління Держкомзему про відсутність (наявність) земельної ділянки зареєстрованої на праві власності чи праві оренди у божника; відомості про наявність (відсутність) зареєстрованої сільськогосподарської техніки за боржником; при відсутності у боржника майна - заяву ініціюючого кредитора про згоду на призначення його ліквідатором у даній справі про банкрутство; при наявності у боржника майна - пропозиції по кандидатурі арбітражного керуючого для призначення ліквідатором, завірену копію ліцензії арбітражного керуючого та заяву цього арбітражного керуючого про неналежність його стосовно даного боржника до категорій осіб, які не можуть бути призначені арбітражними керуючими (ч. 3 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"); довідку державного казначейства про підтвердження зарахування судового збору в сумі 5365 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України, сплаченого квитанцією від 19.12.12 р.
Ініціюючим кредитором подано суду копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 26.12.2012 р. Кіровоградського ВДВС Кіровоградського міського управління юстиції по виконанню виконавчого напису від 17.12.12 р.
Згідно ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За приписами ч. 3 ст. 6 Закону, яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Зі змісту зазначеної статті вбачається, що необхідними підставами порушення господарським судом справи про банкрутство є підтверджені відповідними документами фактичні дані про те, що вимоги кредитора (кредиторів), який подав таку заяву, є безспірними.
Особливості банкрутства відсутнього боржника передбачені ст. 52 Закону, відповідно до змісту якої, у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Згідно з вимогами Закону, провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника може бути порушене за наявності будь-якої з підстав, передбачених ст. 52 названого Закону.
Проаналізувавши норми Закону у їх сукупності, господарський суд дійшов висновку про те, що при розгляді питання щодо безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство за процедурою, яка регулюється ст. 52 Закону існують дві особливості, а саме: справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого ч. 3 ст. 6 Закону, встановленого для їх погашення. Всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі вимоги до складу вимог ініціюючого кредитора, регулюються загальними нормами Закону.
Отже, за приписами Закону для порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за процедурою банкрутства відсутнього боржника грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
В свою чергу, згідно із абз. 8 ст. 1 Закону безспірними є вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника (в редакції Закону, як станом на 2008 рік так і станом на 2012 рік).
Підстави списання грошових коштів з рахунка визначені статтею 1071 Цивільного кодексу України.
За приписами ч. 1 цієї статті банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження. Без такого розпорядження грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта лише на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених договором між банком і клієнтом (ч. 2 вказаної статті).
Враховуючи те, що списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою, то порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження державною виконавчою службою.
Виходячи з системного аналізу положень Закону, процедура банкрутства випливає з виконавчого провадження.
Вказана правова позиція викладена в постановах Верховного суду України від 17.10.2006 р. по справі № 3/157 та Вищого господарського суду України від 10.02.2010 р. по справі № 05-5-50/26553.
Ініціюючим кредитором не надано суду доказів безспірності грошових вимог в загальній в сумі 100000,00 грн. до боржника в розумінні Закону, документів про відкриття виконавчою службою виконавчого провадження станом на 20.12.12 р. (дату порушення справи про банкрутство).
При зверненні із заявою про порушення справи про банкрутство за правилами ст. 52 Закону про банкрутство належні документи на підтвердження наявності підстав для порушення справи про банкрутство відсутнього боржника повинні бути подані на момент звернення із такою заявою та не можуть бути витребувані судом (виходячи також з положень ст. 38 ГПК України) після порушення справи про банкрутство.
Зазначена правова позиція викладена в Постанові Вищого господарського суду України № Б11/126 від 07.08.2012р.
На підставі приписів ст. 5 Закону і ст. 4-1 ГПК України суд у справі про банкрутство застосовує норми ГПК України, які мають універсальний характер.
Відповідно до п. 36 постанови пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).
За таких обставин господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для здійснення провадження у справі про банкрутство, зокрема, за ст. 52 Закону та необхідність припинення провадження у справі на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 1, 5, 6, 7, 40, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 4-1, п. 1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
У Х В А Л И В:
1. Провадження у справі № 5013/1735/12 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР" (код 34362086) припинити.
2. Вважати закінченою дію мораторію на задоволення вимог кредиторів боржника, введеного ухвалою суду від 20.12.2012 року про порушення провадження у справі.
3. Скасувати заходи щодо забезпечення вимог кредиторів в частині заборони товариству з обмеженою відповідальністю "Торгівельна група "ЛІДЕР" відчужувати у будь - який спосіб належних боржнику на праві власності та закріплених за ним на праві повного господарського відання основних засобів (фондів), вчиняти дії щодо ліквідації та реорганізації юридичної особи боржника, застосовані ухвалою суду про порушення провадження у справі від 20.12.2012 року.
4. Ухвалу про припинення провадження у справі може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.
5. Примірники цієї ухвали направити кредитору (вул. Горького, 23, кв. 29, м. Київ, 01004), боржнику (вул. Жовтневої Революції, 24, кв. 124, м. Кіровоград, 25002), Кіровоградській об'єднаній державній податковій інспекції Кіровоградської області ДПС (вул. Глінки, 2, м. Кіровоград, 25009), відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Кіровоградській області (пл. Кірова, 1, м. Кіровоград, 25006), Кіровському ВДВС Кіровоградського міського управління юстиції (вул. Преображенська, 47, м. Кіровоград, 25006), виконкому Кіровоградської міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, м. Кіровоград, 25006) для державного реєстратора, Головному управлінню статистики у Кіровоградській області (вул. 50 років Жовтня, 7а, м. Кіровоград, 25009).
Суддя Л. В. Деревінська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2013 |
Номер документу | 28424537 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Деревінська Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні