Рішення
від 12.07.2012 по справі 0427/2915/2012
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 0427/2915/2012

Провадження № 2/0427/2624/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2012 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Дубовенко І.Г., при секретарі Гончаровій С.Є., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Новомосковська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Новомосковська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування.

В обґрунтування заявленого позову, позивач посилалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла її мати - ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки, площею 3,42 га, розташованої на території с. Піщанки Новомосковського району Дніпропетровської області. Спадкоємцями першої черги за законом були вона, чоловік померлої ОСОБА_2 та син померлої ОСОБА_3 16 листопада 2006 року вона у встановлений законодавством строк звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Батько та брат написали заяви про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 та направили до нотаріальної контори, однак до нотаріальної контори зазначені заяви надійшли за сплином шестимісячного терміну та їй було повідомлено, що батько та брат вважаються такими, що прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4, тому як постійно проживали з нею, що підтверджується довідкою про склад сім'ї. Враховуючи, що будь-яким чином ніж рішенням суду, вона не може встановити той факт, що її батько та брат відмовилися від прийняття спадщини після смерті її матері, вона звертається з заявою до суду. Встановлення факту їй необхідно для визнання права власності в порядку спадкування. Враховуючи, що вона є єдиним спадкоємцев після смерті матері та яка своєчасно подана заяву на прийняття спадщини - просила суд визнати за нею право власності в порядку спадкування на земельну ділянку, площею 3,42 га, розташованої на території с. Піщанки Новомосковського району Дніпропетровської області.

В судове засідання сторони не з'явились, надавши до суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, позивач позов підтримує, відповідачі позов визнають.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, в своїй заяві просили суд розгляду справи за відсутності їхнього представника.

В зв'язку з неявкою сторін в судове засідання фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі, з огляду на наступне.

Судом по справі встановлено факт, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_4, актовий запис № 63 (а.с. 10).

Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина у вигляді земельної ділянки, площею 3,42 га, розташованої на території с. Піщанки Новомосковського району Дніпропетровської області, що належала спадкодавцю на підставі державного акту на землю серії АБ № 874112 (а.с. 10, 16-17). Згідно вимог ст. 125, 126 ЗК України - право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; б) свідоцтвом про право на спадщину.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

З листа державного нотаріуса Новомосковської районної державної нотаріальної контори від 04.04.2012 за № 601/02-14, вбачається, що за заявою позивача заведено спадкову справу після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року, окрім неї із заявами про прийняття спадщини більше ніхто не звертався, однак видати свідоцтво про прийняття спадщини на імя позивача неможливо, у зв'язку з тим, що на момент смерті ОСОБА_4 разом з нею проживали ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які вважаються такими, що прийняли спадщину. Щодо заяв про відмову у прийнятті спадщини ОСОБА_2 та ОСОБА_3, то хоча вони і датовані до спливу шестимісячного строку після смерті спадкодавця, але до нотаріальної контори надійшли пізніше, тому вважаються такими, що прийняли спадщину (а.с. 19).

Відповідно до вимог ст.ст. 1268-1271 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців. Якщо протягом шести місяців з часу відкриття спадщини відказоодержувач не відмовився від заповідального відказу, вважається, що він його прийняв.

Таким чином, суд вважає встановленим той факт, що позивач прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4, а ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відмовилися від спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року. А тому суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача про встановлення факту, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, відмовилися від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Визнати за мною, ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 3.420 га, розташовану на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, кадастровий номер земельної ділянки №1223285500-01-008-0080, яка належала ОСОБА_4, згідно державного акту на праві приватної власності на землю, серія ЯБ № 874112, виданого Піщанською сільською радою Новомосковського району Дніпропетровської області 13 листопада 2006 року, яка була надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 3, 5-8, 10, 57, 60, 88, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 1261, 1167, 1268 ЦК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Піщанської сільської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Новомосковська районна державна нотаріальна контора про встановлення факту та визнання права власності в порядку спадкування задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, відмовилися від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Визнати за ОСОБА_1, право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 3.420 га, розташовану на території Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, кадастровий номер земельної ділянки №1223285500-01-008-0080, яка належала ОСОБА_4, згідно державного акту на праві приватної власності на землю, серія ЯБ № 874112, виданого Піщанською сільською радою Новомосковського району Дніпропетровської області 13 листопада 2006 року, яка була надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя /підпис/ І.Г.Дубовенко

З оригіналом вірно: суддя Дубовенко І.Г.

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення12.07.2012
Оприлюднено11.01.2013
Номер документу28455347
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —0427/2915/2012

Ухвала від 12.06.2012

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І.Г.

Рішення від 12.07.2012

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дубовенко І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні