ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0470/11627/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіНіколайчук С.В. при секретаріБринза О.В. за участю: представника від заявника представника від відповідача не зявився (належ. повідомл.); не зявився (належ. повідомл.); розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за поданям Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до приватного підприємства "Євростіль" про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
28.09.2012 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшло подання Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області (далі Криворізької північної МДПІ), в якому заявник просить прийняти рішення про стягнення коштів з приватного підприємства «Євростіль» (далі ПП «Євростіль») у розмірі податкового боргу в сумі - 91 666,00 грн. по податку на прибуток приватних підприємств з рахунків ПП «Євростіль» в обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що належить ПП «Євростіль».
В обґрунтування подання заявник зазначив, що відповідач самостійно не сплачує узгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток, внаслідок чого заборгованість останнього по платежам перед бюджетом з цього виду податку, яка станом на 28.09.2012 року не погашена підприємством у добровільному порядку у встановлений законодавством термін, становить 91 666,00 грн.
Ухвалою суду від 28.09.12р. відкрито провадження у адміністративній справі №2а/0470/11627/12 та призначено її до розгляду на 01.10.12р.
В судове засідання сторони, які належним чином повідомлені про час та місце засідання суду, не з'явилися, причин неприбуття не повідомили, заяви про розгляд справи за їх відсутності не подали.
Згідно п.3 ч.7 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки (ч.2 ст.49 КАС України).
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.128 КАС України, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглядати справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (ч.6 ст.128 цього Кодексу).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за доцільне розглянути дану справу у письмовому проваджені на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши надані документи і матеріали подання, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне:
приватне підприємство «Євростіль» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 24.01.2005р. та включено до ЄДРПОУ за №10002722637 за юридичною адресою: 50002, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 2.
Відповідно до чинного законодавства відповідач є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Криворізькій північній МДПІ.
Згідно ст.36 Податкового кодексу України встановлено податковий обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначеному цим Кодексом. Податковий обов'язок платника податків виникає за кожним податком та збором.
У відповідності до ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Випадки, коли контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених ПК України або іншим законодавством, перелічені у п.54.3 ст.54 цьому Кодексі.
В період з 21.05.2012 року по 23.05.2012 року працівниками податкового органу проведено документальна позапланова виїзна перевірка ПП «Євростіль» з питань повноти, своєчасності та достовірності сплати до бюджету податку на прибуток та податку на додану вартість за період з 01.01.2007 року по 31.01.2008 року.
За результатами перевірки складено акт №50/220-31124149 від 23.05.2012 року, в якому зазначено, що відповідачем порушено п. 4.1 ст. 4, п.п. 11.3.1 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 року №334/94-ВР (із змінами та доповненнями), в наслідок чого занижено податок на прибуток в сумі 73 333,26 грн., в т.ч по періодам: у тому числі за ІІ квартал 2007 року у сумі 17,13 грн., за ІІІ квартал 2007 року у сумі 72 566,12 грн., ІV квартал 2007 року у сумі 750,01 грн.
На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000272220 від 10.07.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання податок на прибуток приватних підприємств на суму 91 666,00 коп., з яких за основним платежем - 73 333 грн., за штрафними санкціями - 18 333 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення надіслано на адресу відповідача 11.07.12р., поштовий конверт повернуто податковому органу з відміткою «за вказаною адресою не знаходиться». Докази оскарження цього рішення суду не надано.
Згідно п.58.1 ст.58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно положень п. 57.3 ст. 57 Податкового Кодексу України у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Згідно п. 59.1 ст. 59 ПК у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Криворізькою північною МДПІ виставлена податкова вимога №129 від 30.07.2012 року на суму податкового зобов'язання 91 666,00 грн., яка направлена відповідачу поштою 30.07.2012 року. за місцезнаходженням підприємства(50031, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, вул.Женевська, б.1), зареєстрованого Криворізькою північною МДПІ 12.12.2000р. за №2005.
Одночасно з направленням податкової вимоги боржнику Криворізькою північною МДПІ надіслано лист №8548/10/190 від 30.07.2012 року про наявність у нього податкового боргу.
У відповідності до п. 95.1-95.2 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Обставиною, що зумовила необхідність звернення контролюючого органу до суду із даним поданням, є момент встановлення Криворізької північної МДПІ обставини виникнення податкового боргу ПП «Євростіль» - тобто відсутність сплати податкового зобов'язання, що відбувається протягом робочого часу інспекції при рознесенні до карток особових рахунків платників податків отриманих від органів державного казначейства засобами електронного зв'язку відомостей щодо сплати/несплати коштів, в даному випадку - 09 год. 00 хв. 28.09.2012 року.
Станом на 28.09.2012 року ПП «Євростіль» має податковий борг за податками та зборами в загальній сумі 91 666,00 грн.
ПП «Євростіль» має відкриті розрахункові рахунки, які заначені в поданні.
Пунктом 95.3 ст.95 цього Кодексу передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України).
Статтею 124 Конституції України визначено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а частиною 2 статті 19 Конституції України - що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 71 КАС України передбачено, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, приймаючи до уваги, що податкове зобов'язання відповідача є узгоджене, не сплачене у встановлені законодавством строки, суд вважає правомірною та обгрунтованою вимогу податкового органу про стягнення з відповідача на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу по податку на прибуток підприємств в сумі 91 666,00 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 8-12, 158-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до приватного підприємства «Євростіль» про стягнення коштів за податковим боргом - задоволити повністю.
Стягнути кошти з приватного підприємства «Євростіль» (50031, Дніпропетровська обл.., м. Кривий Ріг, вул. Женевська, буд.1, код ЄДРПОУ 31124149, р/р 26057053504986, р/р 26005315298001 в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» МФО 305750) у розмірі податкового боргу в сумі - 91 666,00 грн. з рахунків ПП «Євростіль» у обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить ПП «Євростіль» по податку на прибуток приватних підприємств (р/р 31110009700022, одержувач УДК у Жовтневому районі м. Кривого Рогу, код платежу 11021000, банк одержувач ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Ніколайчук
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2012 |
Оприлюднено | 11.01.2013 |
Номер документу | 28489303 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ніколайчук Світлана Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні