ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"08" січня 2013 р.Справа № 5017/3190/2012
За позовом: Товариство з обмеженою відповідальністю "ДІМ МЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ-ОДЕСА";
До відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ"
про стягнення 12938,96грн.
Суддя Літвінов С.В.
Представники:
від позивача: Стетюра А.І. по довіреності від 02.11.2012р.;
від відповідача: не з'явився.;
СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю "ДІМ МЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ-ОДЕСА" звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ" про стягнення 12938,96грн., з яких 12092,49грн. основна заборгованість та 846,47грн. штраф.
Відповідач в судове засідання не з'явився, правом на відзив в порядку ст. 59 ГПК України не скористався, справа розглядається за наявними в ній матеріалами у відповідності до ст. 75 ГПК України.
08.01.2013р. представник позивача надав до суду заяву про зменшення позовних вимог в якій просить стягнути 12092,49грн. основної заборгованості.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши докази які мають значення для справи, - суд встановив:
01 січня 2009р. між товариством з обмеженою відповідальністю "ДІМ МЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ-ОДЕСА" (далі продавець, позивач) та товариством з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ" (далі покупець, відповідач) було укладено договір №01/01/09-10 (далі договір).
Відповідно до п. 1.1. договору продавець зобов'язується передати у власність покупця товари медичного призначення в асортименті (далі товар), а покупець прийняти та оплатити товар за ціною та у термін, що визначений цим договором.
Відповідно до п. 4.1 договору продавець здійснює доставку товару партіями на основі замовлень покупця, які можуть бути зроблені по телефону, письмово, за допомогою факсимільного чи електронного зв'язку, протягом 10 днів з дня отримання оплати за товар або з дня отримання продавцем замовлення.
На виконання умов п. 4.1. договору позивач передав вказаний товар, що підтверджується видатковими накладними, але відповідач порушив умови договору та не оплатив товар.
01.10.2012р. відповідачу було вручено досудове попередження № 27.09.12/1 про погашення боргу. У відповідь на зазначене досудове попередження, відповідач надіслав на адресу позивача гарантійний лист №5/10/12 від 05.10.2012р., в якому вказано, що суму боргу в розмірі 12092,49грн. відповідач зобов'язується сплатити в строк до 10.10.2012р..
Але відповідач, свої зобов"язання по гарантійному листу не виконав тому в результаті неналежного виконання відповідачем умов Договору №01/01/09-10 перед позивачем виникла заборгованість в розмірі 12092,49грн., що підтверджується актом звірки.
Отже, сума боргу за договорами поставки №01/01/09-10 від 01.01.2009р. складає 12092,49 грн..
Відповідно ст.. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно з частиною 2 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України.
Відповідно до частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст.629 цього ж Кодексу договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно із ч.1 ст.712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновків про наявність порушень умов договору щодо оплати за поставлений товар з боку відповідача, а тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості за договором поставки №01/01/09-10 від 01.01.2009р. у розмірі 12092,49грн., суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Станом на день розгляду справи, відповідач борг не сплатив, документів спростовуючих позовні вимоги не представив.
Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).
При вказаних обставинах, суд вважає, що вимоги позивача правомірні, документально обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі в сумі 12092,49 грн.
Витрати по сплаті судового збору віднести за рахунок відповідача, згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ" код 13925952 ( 65005, м. Одеса, вул. Бугаївська, 38, оф.2) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ДІМ МЕДИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ-ОДЕСА" код 35405565 (65049, м. Одеса, вул. Івана Франка, 5) суму заборгованості у розмірі 12092, 49грн. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1609,50грн. .
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено та підписано 10.01.2013р.
Суддя Літвінов С.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2013 |
Оприлюднено | 11.01.2013 |
Номер документу | 28523897 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні