Постанова
від 09.01.2013 по справі 2-а/1970/4319/12
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/4319/12

"09" січня 2013 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Баб'юк П.М.

при секретарі Придаткевич Н.В.

за участю:

представника позивача: Завацької І.М.;

відповідач - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі до Приватного науково - виробничого підприємства «Квід» про відшкодування витрат, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі звернулося до суду з позовною заявою до Приватного науково - виробничого підприємства «Квід» про відшкодування витрат.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, суду пояснив, що відповідач зобов'язаний відшкодувати суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність» і суму пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів на суму 526,38 грн., яка відповідачем добровільно не сплачується, а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідач в суд не з'явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином. Заперечень на позов чи заяви про розгляд справи за відсутності його представника в суд не надходило, про причини неявки суд не повідомив.

Суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Крім пояснення представника позивача, судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.

В Приватному науково - виробничому підприємстві «Квід» працював ОСОБА_2, якому призначена пенсія як науковому працівнику у відповідності з Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність» (далі - Закон).

Згідно з приписами ст.24 вищезазначеного Закону пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.

Пенсії науковим (науково - педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково - педагогічним) працівника яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та ч.2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Відповідно до абзацу другого пункту 13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність".

У відповідності зі ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково- педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Позивач є недержавною науковою установою і відповідно до ст.24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" має відшкодовувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник.

Відповідно до Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004р. № 372 (далі-Порядок) розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня "Про наукову і науково - технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі або закладу відразу надсилається повідомлення встановленого зразка.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Згідно повідомлення про суму витрат на виплату пенсії, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України "Про наукову і науково - технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів з жовтня 2012 року, яке надіслане Управлінням Пенсійного фонду України в м. Тернополі позивачу та отримане ним 14.11.2012, сума плати, виставлена до відшкодування даному підприємству за період з 01.11.2012р. по 31.12.2012р. складає 526,38 грн.

Доказів добровільної сплати заборгованості чи оскарження вказаного повідомлення про суму витрат або рішення про призначення пенсій відповідачем не представлено, а судом в процесі розгляду справи не здобуто.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 94,128,160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного науково - виробничого підприємства «Квід» (вул..Л.Українки, 2б, м. Тернопіль Тернопільської області, код ЄДРПОУ 14056903) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Тернополі (ідент. код 21157094, п/р 2560530200519, код платежу 50021400 у ОПЕРВ - Тернопільське обласне управління ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 338545) 526,38грн. (п'ятсот двадцять шість гривень 38 копійок) заборгованості за період з 01 листопада 2012 року по 31 грудня 2012 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя Баб'юк П.М.

копія вірна

Суддя Баб'юк П.М.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2013
Оприлюднено15.01.2013
Номер документу28549994
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а/1970/4319/12

Ухвала від 27.12.2012

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Баб'юк П.М.

Постанова від 09.01.2013

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Баб'юк П.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні