Постанова
від 14.11.2012 по справі 2а/0470/11506/12
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2012 р. Справа № 2а/0470/11506/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кальника В.В., розглянувши в скороченому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» про стягнення коштів, надання дозволу на стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП», в якому просить:

- стягнути кошти з рахунків Товариста з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 33547867) на користь держави - р/р 31117029700005, одержувач відділення УДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДПРОУ 37989269, код платежу 14010100 в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість у сумі 2169,00 грн.

- надати дозвіл на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП».

Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» зареєстроване як платник податків та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби та має податковий борг, який виник в результаті неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності з податку на додану вартість. Відповідачу було направлено податкову вимогу. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Відповідач заперечень на позовну заяву не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі відповідачем отримано 01 листопада 2012 року.

За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи у порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову з таких підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби

Отже, відповідач належним чином зареєстрований як платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.

Як вбачається з матеріалів справи, фахівцем ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби було камеральну проведено перевірку ТОВ «АЛБЕСТ ГРУП» щодо неподання (несвоєчасного подання) податкової звітності з податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт №114/152/33547867 від 21.03.2012р., яким встановлено, що дані камеральної перевірки свідчать про неподання податкової звітності з податку на додану вартість. Відповідальність платника передбачена пунктом 120.1 статті 120 розділу ІІ Податкового кодексу України.

Відповідно до вимог п. 120.1 статті 120 Податкового кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

На підставі Акту перевірки №114/152/33547867 від 21.03.2012р. ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби було винесено податкове повідомлення-рішення № 0673651502 від 05.04.2012р.

Враховуючи наявність переплати по податку на додану вартість в сумі 41,00 грн. податковий борг становить 2169,00 грн.

У зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу відповідно до Податкового кодексу на адресу боржника було виставлено податкову вимогу № 837 від 04.05.12р. на суму 2169,00 грн.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Правовою підставою для звернення позивача до суду з позовом про стягнення податкового боргу є пп. 20.1.18, п. 20.1, ст. 20 Податкового кодексу де зазначено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно п.п. 95.4 ст.95 Податкового кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості в сумі 2169,00 грн., оскільки доказів самостійного погашення заборгованості відповідачем до суду не надано.

Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 33547867) на користь держави - р/р 31117029700005, одержувач відділення УДКСУ у Дніпропетровській області. МФО 805012. код ЄДПРОУ 37989269, код платежу 14010100 в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість у сумі 2169,00 грн. (дві тисячі сто шістдесят дев'ять грн. 00 коп.).

Надати дозвіл Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби на стягнення коштів з Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛБЕСТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 33547867) в рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Кальник

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2012
Оприлюднено15.01.2013
Номер документу28591321
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/11506/12

Ухвала від 27.09.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кальник Віталій Валерійович

Постанова від 14.11.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Кальник Віталій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні