Постанова
від 24.12.2012 по справі 0870/11789/12
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2012 року Справа № 0870/11789/12 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., при секретарі судового засідання Філоненко Ю.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Миколаївського обласного відділення Фонду соціального

страхування з тимчасової втрати працездатності

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Коровай»

про: стягнення заборгованості по страховим внескам

ВСТАНОВИВ:

10 грудня 2012 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коровай» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 9458,67 грн.

В адміністративному позові вказано, Товариство з обмеженою відповідальністю «Коровай» не сплачує у добровільному порядку заборгованість по страховим внескам та сум штрафних санкцій у розмірі 9458,67 грн., відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

У зв'язку з цим, Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коровай» звернулось із позовом до суду.

24.12.2012 представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився. Про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Судова повістка про виклик направлялась відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу внесену до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, але була повернута суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає».

Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 року № 2240 - III», (далі - Закон України № 2240) загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг з рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених у Законі.

Відповідно до п. 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464-VІ від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон України № 2464), суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

На підставі вищенаведеної норми Закону України № 2464 та у відповідності до норм законодавства про загальнообов'язкове соціальне страхування, які діяли до 01.01.2011, а саме згідно підпункту 2 пункту 2 ст. 27 Закону України № 2240 страхувальник зобов'язаний нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установлені строки. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Коровай», має найману робочу силу, зареєстрований в Миколаївському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під № 480010001318.

В матеріалах справи міститься Витяг з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 12438429 від 21.12.2012, відповідно до якого місцезнаходження відповідача: АДРЕСА_1.

Заборгованість відповідача станом на 10.10.2012 складає 9458,67 грн., яка виникла у зв'язку з винесенням рішення № 1438 від 18.10.2011 про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Відповідно до вказаного рішення відповідачем підлягає поверненню до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не прийняті до заліку витрати коштів Фонду у розмірі 6305,78 та штраф за порушення порядку використання страхових коштів у розмірі 3152,89 грн. Всього на загальну суму 9458,67 грн.

Рішення № 1458 від 18.10.2011 було оскаржене відповідачем в судовому порядку, та 12.03.2012 позовну заяву залишено без розгляду.

09.10.2012 на адресу відповідача була направлена претензія № 01-57-922 від 08.10.2012 про погашення заборгованості відповідно до Рішення № 1438 від 18.10.2011, але була повернута до Фонду з відміткою поштового зв'язку «за зазначеною адресою не проживає».

Наразі відповідачем сума заборгованості у розмірі 9458,67 грн. є не сплаченою.

Таким чином, (відповідно до п. 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464-УІ від 08.07.2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій), заборгованість, що підлягає примусовому стягненню у судовому порядку з відповідача складає 9458,67 грн.

Відповідно до ст. 8 Закону України № 2240 спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду в порядку, встановленому статутом Фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ст. 30 Закону України № 2240 (в редакції, що діяла на час виникнення заборгованості, та застосовується з урахуванням п. 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464) строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, не застосовується.

За правилами частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Коровай» про стягнення заборгованості по страховим внескам у розмірі 9458,67 грн. - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Коровай» (код ЄДРПОУ 30243665) заборгованість у розмірі 9458,67 грн. (дев'ять тисяч чотириста п'ятдесят вісім гривень 67 копійок) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Артоуз

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2012
Оприлюднено15.01.2013
Номер документу28591470
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —0870/11789/12

Постанова від 24.12.2012

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Артоуз Олеся Олександрівна

Ухвала від 12.12.2012

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Артоуз Олеся Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні