Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2013 р. Справа № 805/195/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Кутафіній К.Ю.
за участю:
представника позивача Пікалова Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 8904,53 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
08 січня 2013р. заявник звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з поданням до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 8904,53 грн.
В обґрунтування наданого подання заявник зазначив, що за період фінансово-господарської діяльності у відповідача виник податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 8904,53 грн., а саме, податок на додану вартість, який нараховано платником самостійно згідно наданої декларації № 9062627894 від 12.10.2012 року на суму 8905,00 грн. З урахуванням суми переплати у розмірі 0,47 грн. заборгованість з податку на додану вартість складає 8904,53 грн.
Просив стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 8904,53 грн.
Представник заявника у судовому засіданні підтримав вимоги, викладені у поданні у повному обсязі, наполягав на його задоволенні.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Згідно ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Судом встановлено, що відповідач - Дочірнє підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області з 28.03.1995 року, що підтверджується довідкою та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 5-6, 7-8).
Відповідно до довідки № 441/10/18-314 від 29.11.2012 року (а.с. 9), відповідач перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Краматорську з 17.04.1995 року за № 88-Б.
Станом на момент звернення до суду із поданням у відповідача, через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань, а саме, шляхом поданої податкової декларації з податку на додану вартість № 9062627894 від 12.10.2012 року в сумі 8905,00 грн.
Відповідно до п.14.1.175 п.14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 16.1.4. Податкового кодексу України одним з обов'язків платника податків є сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 49.18.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В п. 95.2 цієї статті передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України заявником була сформована податкова вимога форми «Ю» № 216 від 06.11.2012 року на суму 8904,53 грн. (а.с. 13).
Зазначена вимога була направлена на адресу відповідача, про що свідчить фіксальний чек (а.с. 13), проте конверт повернувся до заявника із відміткою «за закінченням терміну зберігання» (а.с. 13а).
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Проте, зазначені заходи не призвели до повного погашення узгоджених податкових зобов'язань, сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена та, відповідно до розрахунку стягуваної суми у справі, зворотнього боку облікової картки, податкова заборгованість відповідача з ПДВ (з урахуванням переплати суми у розмірі 0,47 грню) складає 8904,53 грн. (а.с. 14, 15, 36, 37, 38, 39).
Згідно п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків; стягнення коштів за податковим боргом.
Таким чином, враховуюче вищевикладене, суд вважає, що вимоги про стягнення коштів з Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» в рахунок погашення податкового боргу з податку додану вартість у розмірі 8904,53 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 183-3, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у м. Краматорську Донецької області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 8904,53 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «БОН-ТОН» (код ЄДРПОУ 23177994, 84331, Донецька область, м. Краматорськ, бул. Краматорський, буд. 3, кв. 48) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 8904 (вісім тисяч дев'ятсот чотири) грн.. 53 коп. у рахунок Державного бюджету м. Краматорська на розрахунковий рахунок № 31112029700059, код платежу 30 14010100, банк одержувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 10 січня 2013 року.
Постанова складена у повному обсязі 14 січня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Суддя Кірієнко В.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2013 |
Оприлюднено | 15.01.2013 |
Номер документу | 28591588 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кірієнко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні