ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2013 р. Справа № 2а/0470/13307/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рябчук О.С.
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» про стягнення податкової заборгованості в розмірі 199 003, 68 грн., -
ВСТАНОВИВ :
05 листопада 2012 року Криворізька північна міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» (далі - відповідач) з вимогами про стягнення коштів, які перебувають у власності Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 199 003, 68 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. В обґрунтування позовних вимог позивач у позові зазначає, що Дочірнє підприємство «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» має податковий борг з орендної плати за землю з юридичних в розмірі 199 003, 68 грн., який виник у травні 2012 року внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань по декларації за лютий 2012 року.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Дочірнє підприємство «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» зареєстроване як юридична особа 31.10.2003 р., включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців України за ідентифікаційним кодом 32633842 (а.с. 7, 8).
Відповідач перебуває на обліку у Криворізькій північній міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби як платник податків та зборів (а.с. 9).
19.02.2012 року Дочірнє підприємство «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» надало до Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9006603944, в якій самостійно задекларовано суму сплати за 2012 рік в розмірі 75 778 29 грн., щомісячні платежі становлять 6 314, 86 грн. (а.с. 10-12).
11.07.2012 року Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати орендної плати за землю Дочірнім підприємством «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж».
За результатами перевірки було складено Акт № 88/154/32633842 від 11.07.2012 року, в якому зафіксовано порушення п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України (а.с. 14). Акт перевірки отриманий особисто директором підприємства, що підтверджується відповідною відміткою на копії акту.
На підставі Акту № 88/154/32633842 від 11.07.2012 року Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області було винесено та направлено на адресу Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» податкове повідомлення-рішення від 12.07.2012 року № 0000961540, яким до підприємства було застосовані штрафні санкції у розмірі 6 107, 73 грн. (а.с. 13). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано директором Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж», що підтверджується відміткою на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с. 13).
За несплату узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області на суму боргу нараховано пеню у розмірі 2, 34 грн. (а.с. 4).
Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області на виконання вимог ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення правовідносин) на адресу Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» була направлена перша податкова вимога № 1/209 від 06.05.2009 р. Зазначена податкова вимога отримана представником підприємства, що підтверджується відповідною відміткою на корінці вимоги (а.с. 6).
Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області сформована друга податкова вимога № 2/262 від 10.06.2009 р., яка отримана представником підприємства, що підтверджується відповідною відміткою на корінці вимоги (а.с. 6).
Відповідно до розрахунку податкового боргу, доданого Криворізькою північною міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області Державної податкової служби до позовної заяви, Дочірнім підприємством «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» не сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання по декларації № 9006603944 за п'ять місяців 2012 року, узгоджену суму податкового зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні № 0000961540 від 12.07.2012 року, тобто несплачена сума складає 37 684,37 грн. (а.с. 4).
Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509-ХІІ завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно до п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подаються відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.
Згідно вимог п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно до п. 58.3 ст. 58, п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Позивачем в позовній заяві визначена сума податкового боргу відповідача в розмірі 199 003,68 грн. Податкове зобов'язання відповідача по сплаті боргу відповідно до декларації № 9006603944 та податкового повідомлення-рішення № 0000961540 на суму 37 684, 37 грн. є узгодженим, інша сума боргу у розмірі 161 319, 31 грн., яку Криворізька північна міжрайонна державна податкової інспекція Дніпропетровської області заявила у позовній заяві не підтверджена належними доказами.
Крім того, відповідно до положень ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника, або за рахунок готівки, що належить такому платнику, або шляхом надання дозволу суду на погашення усієї суми заборгованості за рахунок майна платника податків. Таким чином, погашення податкового боргу можливо лише одним із зазначених способів.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» про стягнення коштів, які перебувають у власності Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 199 003, 68 грн. підлягають задоволенню частково.
Сума податкового боргу Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» в розмірі 37 684, 37 грн. підлягає стягненню з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 94, 128, 158-163, 167, 186, Кодексу адмінінстративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької північної міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» про стягнення податкової заборгованості в розмірі 199 003, 68 грн. - задовольнити частково.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Техсанмонтаж» колективного підприємства «Дніпросантехмонтаж» кошти в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб у розмірі 37 684, 37 грн. (тридцять сім тисяч шістсот вісімдесят чотири гривні 37 копійок) на бюджетний розрахунковий рахунок 33210811700022, код платежу 13050100, одержувач УДКС у Жовтневому районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 38031627, банк одержувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО 805012 з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
В решті позовних вимог - відмовити.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.С. Рябчук
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2013 |
Оприлюднено | 15.01.2013 |
Номер документу | 28598027 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рябчук Олена Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні