10070-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 122
УХВАЛА
12.01.2009Справа №2-31/10070-2008
За заявою кредитора – Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АРК (97600, м.Білогірськ, вул.Островського, 3)
до боржника – Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агромир-6» (Білогірський район, с.Мічурінське, вул.Садова, 29; ОКПО 31434676)
про визнання банкрутом
Суддя А.В.Привалова
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Немеш С.М., дов. у справі
Від відповідача – не з'явився
Обставини справи:
Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АРК звернулось до господарського суду АРК із заявою про визнання банкрутом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Агромир-6» (ОКПО 31434676) у відповідності зі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитор обґрунтовує тим, що боржник є відсутнім боржником, за своїм місцезнаходженням не знаходиться, має борг в сумі 980,03грн. та не здатний виконати свої майнові зобов'язання зі сплати боргу. Клопоче про призначення ліквідатором по справі головного спеціалиста-юрисконсульта Управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АРК Немеша С.М., (97600, м.Білогірськ, вул.Островського, 3).
Представник боржника в судове засідання не з'явився, відзиву на заяву кредитора не представив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, дослідивши наявні у справі докази, суд
ВСТАНОВИВ :
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Агромир-6», (Білогірський район, с.Мічурінське, вул.Садова, 29; ОКПО 31434676) зареєстровано у Управлінні Пенсійного фонду України в Білогірському районі АРК в якості платника внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 17040138).
Заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитор обґрунтовує тим, що зі станом на 29.08.2008 р. за боржником числиться заборгованість в сумі 980,03 грн., у тому числі недоїмка – 971.38 грн., пені – 1,60 грн., штрафні санкції – 7,05 грн., яку боржник не здатний погасити. Наявність заборгованості кредитор підтверджує відповідними документами. При цьому для ініціювання справи про банкрутство відсутнього боржника кредитор вказує на одну з ознак, відсутність боржника за юридичною адресою. Дану обставину кредитор обгрунтовує актами перевірки на предмет фактичного місцезнаходження боржника від 03.09.08р. №235 і від 14.11.08р. №283. Також кредитор вказує, що по даним УПФУ в Білогірському районі АРК боржник не веде господарську-фінансову діяльність з травня 2006р., що підтверджує відповідною довідкою.
На думку суду, зазначені документи не підтверджують факту відсутності юридичної особи – боржника за її місцезнаходженням та відсутності підприємницької діяльності боржника.
Згідно п.1 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003р. №755-IV відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Пунктом 2 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» встановлено, що в Єдиному державному реєстрі містяться певні відомості щодо юридичної особи, зокрема, місцезнаходження юридичної особи.
Статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачено, що державним реєстратором у разі встановлення відомостей, які стосуються змін щодо юридичної особи, зареєстрованої у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вносяться відповідні зміни у реєстраційну справу цієї юридичної особи, зокрема, відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Відтак, відповідно до ст.33, 34 Господарського кодексу України, допустимим доказом відсутності боржника за його місцезнаходженням є лише витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, де зазначається відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Надана кредитором довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АВ №771213, не містить запису державного реєстратора щодо відсутності СТОВ «Агромир-6» за юридичною адресою.
Таким чином, факт відсутності боржника за його місцезнаходженням не доведений кредитором.
Не доведений кредитором й факт відсутності фінансово-господарської діяльності боржника з травня 2006 року. Представлена кредитором довідка УПФУ в Білогірському районі АРК від 30.09.08р. №4652/05-17-5 розцінюється судом як неналежний доказ цієї обставини. Згідно довідки ДПІ в Білогірському районі АРК боржник в останнє надавав податкову звітність 07.05.08р.(а.с.41). Інших доказів у підтвердження зазначеного факту кредитором не надано.
Згідно п.1 ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
При цьому стаття 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлює певні особливості банкрутства відсутнього боржника, але не звільняє кредитора від доказування неможливості задоволення боржником його вимог та обґрунтованості вимог кредитора відповідно до положень статті 7 зазначеного Закону.
Вищезазначені докази ініціюючий кредитор зобов'язаний подати до суду разом із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Неподання доказів, що підтверджують доводи, зазначені у заяві кредитора, на день порушення провадження у справі або на день засідання суду має наслідком припинення провадження у справі.
За результатами розгляду заяви суд дійшов висновку про відсутність наявності усіх ознак неплатоспроможності відсутнього боржника, тому відсутні підстави для подальшої судової процедури банкрутства, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає припиненню.
Згідно ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.11 ст.80, ст.86 ГПК України, суд –
УХВАЛИВ:
Провадження по справі припинити.
Ухвалу направити рекомендованою кореспонденцією: кредитору, боржнику, Кримському управлінню з питань банкрутства (95000, м. Сімферополь, вул. Київська, 81 оф. 401); державному реєстратору Білогірської райдержадміністрації, (97300, м.Білогірськ, вул.. Мира, 1).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Привалова А.В.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2009 |
Оприлюднено | 06.02.2009 |
Номер документу | 2864427 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Привалова А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні