8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 січня 2013 року Справа № 2а/1270/10197/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Камінській М.В.
за участю:
представника позивача: Яковлева О.І.
представник відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Вуглезбагачення» в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 3129,60 грн. , -
ВСТАНОВИВ:
21 грудня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Вуглезбагачення» в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 3129,60 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Державне підприємство «Вуглезбагачення» в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» зареєстровано виконкомом Донецької міської ради від 18.05.2007 року № 1 266 103 0000 4022992 та взято на податковий облік в державній податковій інспекції в м.Красний Луч 25.05.2007 року.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 11.12.2012 року утворився податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 3129,60 грн. у тому числі:
- з податку на землю - 3129,60 грн., з них основний платіж -0 грн.,штрафна санкція - 0 грн., пеня - 3129,60 грн.
Посилаючись на п.п.16.1.4. п.16.1 ст.16, п.п. 129.1.1. п.129.1 ст.129, п.14.1.175 п.14.1 ст.14, ст.20, ст.95 ПКУ просить стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 3129,60 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, просив задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. На адресу Луганського окружного адміністративного суду 03 січня 2013 року повернулось поштове відправлення з ухвалою про відкриття провадження у справі та призначення до судового розгляду, направлене на адресу відповідача, яка зазначена у витягу з ЄДР. Згідно довідки причина повернення «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України та частини 4 статті 128 КАС України суд вирішує справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України , суд прийшов до наступного.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).
Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).
Відповідач - Державного підприємства «Вуглезбагачення» в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська».
Відокремлений підрозділ «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» Державного підприємства «Вуглезбагачення» перебуває на обліку в ДПІ у м.Красний Луч Луганської області з 25.05.2007, і.к. 35151396 ( а.с.12,13).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " та Закон України "Про систему оподаткування " втратили чинність.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Нарахування пені згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Згідно розрахунку суми податкового боргу ( а.с.6), картки особового рахунку (а.с.16,17) за відповідачем рахується заборгованість зі сплати пені в розмірі 3129,60 грн., яка нарахована у зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на землю.
На час розгляду справи сума пені, нарахована у зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу з земельного податку, в розмірі 3129,60 грн. відповідачем не погашена.
Згідно з п.п 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України №2181 ( чинного на момент направлення податкових вимог) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання ст.6 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 уповноваженому представнику відповідача 13.09.2007 вручено першу податкову вимогу від 13.09.07 № 1/76 ( а.с.14) та 15.10.2007 другу податкову вимогу від 15.10.2007 № 79 ( а.с.15).
Згідно п.п. 59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податку шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно існує податковий борг з пені у розмірі 3129,60 грн., яка нарахована у зв'язку з несвоєчасною сплатою податку на землю, та на час розгляду справи відповідачем не погашена.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
З урахуванням вимог п. 6 ст. 71 КАС України, суд розглянув справу на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Вуглезбагачення» в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 3129,60 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Вуглезбагачення» ( код ЄДРПОУ 34828133) в особі Відокремленого підрозділу «Збагачувальна фабрика «Новопавлівська» ( код ЄДРПОУ 35151396) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в рахунок погашення податкового боргу по пені в розмірі 3129,60 грн.( три тисячі сто двадцять дев'ять гривень 60 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 15 січня 2013 року.
СуддяС.М. Чиркін
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2013 |
Оприлюднено | 18.01.2013 |
Номер документу | 28655072 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.М. Чиркін
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні