Рішення
від 02.02.2009 по справі 3/151а/1а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/151а/1а

« 27 » січня 2009 року                   справа №  3/151а/1а

Суддя               В. М. Репех

Представники сторін :

від позивача: Цирулик О. С. – директор „Райагропроменерго”, виписка із наказу № 26 від 30.09.1999р.

Костюченко В. К. – представник „Райагропроменерго”, довіреність № 01 від 14.01.2009р.

від відповідача:  представник не з”явився

СУТЬ СПОРУ:

Позивач заявив позов про визнання незаконним рішення Новгород-Сіверської районної ради від 26.09.2008р. „Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району безхазяйного майна господарюючих суб”єктів” та скасувати його.

В обґрунтування своїх доводів позивач зазначає, що майно, яке обліковується на балансі Новгород-Сіверського районного міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці і електрифікації „Райагропроменерго”, передано підприємству засновниками, а також придбане в результаті господарської діяльності.

Позивач стверджує, що спірне рішення спрямоване на відчуження майна підприємства власником якого воно являється при тому, що майно підприємства не має статусу безхазяйного.

Під час  розгляду  справи  позивач уточнив предмет позову, а саме, просить визнати незаконним рішення Новгород-Сіверської районної ради від 26.09.2008р. „Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району безхазяйного майна господарюючих суб”єктів” та скасувати його в частині, що стосується надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району майна, яке належить на праві власності Новгород-Сіверському районному міжгосподарському виробничо-експлуатаційному підприємству по енергетиці і електрифікації „Райагропроменерго” або перебуває в його повному господарському віданні.

Від відповідача 27 січня 2009 року надійшла заява про розгляд справи без участі представника  Новгород-Сіверської районної ради.  

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає, що спірне рішення прийнято у відповідності до повноважень районної ради згідно з пунктом 19 статті 43 та пунктами 2, 9 статті 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

В даному рішенні мова йде про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад безхазяйного майна господарюючих суб”єктів, а не про прийняття безхазяйного майна. Тому порушення прав власності позивача цим рішенням не зачіпається.

Суд,  вислухавши пояснення представників позивача, з'ясувавши обставини та докази по справі, встановив наступне:

26 вересня 2008 року Новгород-Сіверською районною радою прийнято рішення „Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району безхазяйного майна господарюючих суб”єктів”.

Згідно Додатку до рішення районної ради від 26 вересня 2008 року визначено перелік господарюючих суб”єктів, що знаходяться на території міста Новгород-Сіверський, майно яких є безхазяйним.

Відповідно до пункту 2 Додатку одним з господарюючих суб”єктів, майно яких є безхазяйним, є Новогород-Сіверське районне міжгосподарське виробничо-експлуатаційне підприємство по енергетиці і електрифікації „Райагропроменерго”, код ЄДРПОУ 02136850, юридична адреса: 16000, Чернігівська область, м.Новгород-Сіверський, вул.Шевченка, 55.

          Згідно пункту 19 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях районної,  обласної  ради вирішуються такі питання, зокрема, вирішення   за  дорученням  відповідних  рад  питань  про продаж,  передачу  в  оренду,  концесію  або  під заставу об'єктів комунальної    власності,   які   забезпечують   спільні   потреби територіальних   громад   і  перебувають  в  управлінні  районних, обласних  рад,  а  також  придбання таких об'єктів в установленому законом  порядку.

          Пунктами 2, 9 статті 60 Закону N 280/97-ВР передбачено, що підставою  для  набуття  права  комунальної  власності  є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності,  а  також  майнових  прав,  створення, придбання  майна  органами  місцевого  самоврядування  в  порядку, встановленому законом. Сільські,  селищні,  міські,  районні  в містах (у разі їх створення) ради мають право:

              1) вносити  пропозиції  про  передачу або продаж у комунальну власність відповідних територіальних громад  підприємств,  установ та організацій,  їх структурних підрозділів та інших об'єктів,  що належать до державної та інших форм  власності,  якщо  вони  мають важливе   значення   для   забезпечення   комунально-побутових   і соціально-культурних потреб територіальних громад;

              2) на  переважне  придбання в комунальну власність приміщень, споруд,  інших об'єктів,  розташованих на  відповідній  території, якщо    вони    можуть    бути    використані   для   забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;

              3) мати об'єкти комунальної власності за  межами  відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

          Порядок набуття права власності на безхазяйну річ встановлено Цивільним кодексом України.

          Так, стаття 335  Цивільного кодексу України визначає, безхазяйною є річ,  яка не має власника або  власник  якої невідомий.

          Безхазяйні  нерухомі  речі  беруться на облік органом,  що здійснює державну реєстрацію прав на  нерухоме  майно,  за  заявою органу   місцевого   самоврядування,   на   території  якого  вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

          Після спливу  одного  року  з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за  заявою  органу,  уповноваженого  управляти майном  відповідної територіальної громади,  може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

          Безхазяйні рухомі речі можуть набуватися  у  власність  за набувальною  давністю,  крім випадків,  встановлених статтями 336, 338, 341 і 343 цього Кодексу.

          Відповідачем не надано належних доказів в підтвердження своїх посилань та доказів виконання порядку набуття права власності на безхазяйну річ, передбаченого статтею 335  Цивільного кодексу України, а з наданих позивачем матеріалів цього не вбачається.

Положеннями статті 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які  мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Правило про належність доказів є обов'язковим для суб'єктів доказування. Належність доказів є мірою, що визначає залучення до процесу в конкретній справі належних доказів.

          Враховуючи вищевикладене, позов підлягає задоволенню, оскільки    позовні вимоги повністю підтверджуються матеріалами справи.

          Керуючись ст.ст.49, ст.ст.82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В :

         Позов задовольнити.

Визнати незаконним рішення Новгород-Сіверської районної ради від 26.09.2008р. „Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району безхазяйного майна господарюючих суб”єктів” та скасувати його в частині, що стосується надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, міста Н.-Сіверського району майна, яке належить на праві власності Новгород-Сіверському районному міжгосподарському виробничо-експлуатаційному підприємству по енергетиці і електрифікації „Райагропроменерго” або перебуває в його повному господарському віданні.

          Стягнути з Новгород-Сіверської районної ради ( м.Новгород-Сіверський, вул.Б. Майстренка, 6 ) на користь Новогород-Сіверського районного міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці і електрифікації „Райагропроменерго” ( м.Новгород-Сіверський, вул.Шевченка, 55, ідентифікаційний код 02136850 ) 85,00 грн. держмита та 118 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

          

          Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

          

          Суддя                                                                                         В. М. Репех

          

          Дата підпису

    

02.02.09  

        

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.02.2009
Оприлюднено06.02.2009
Номер документу2868036
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/151а/1а

Рішення від 02.02.2009

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Репех В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні