Ухвала
від 15.01.2009 по справі 5020-2/610
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

5020-2/610

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА

"15" січня 2009 р. справа № 5020-2/610

За позовом комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради

(99011, м. Севастополь, вул. Павліченко, 2)

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю „Авторський салон”

(99004, м. Севастополь,  вул.  Кожанова, 6)

про стягнення 3132,83 грн.

Суддя Шевчук Н.Г.

Представники:

позивача –Іванов П.П., довіреність №1547 від 09.01.2009;

відповідача –не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

           Комунальне підприємство „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю „Авторський салон” про стягнення 3132,83 грн.

          Ухвалою від 08.12.2008 позовну заяву комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради прийнято до розгляду суддею Шевчук Н.Г., порушено провадження у справі та призначено ії до розгляду на 15.01.2009.

            Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою, вказаною у позовній заяві та довідці з витягом з ЄДРПОУ.

Відповідно до статті 21 Господарського процесуального кодексу України  сторонами в судовому процесі –позивачами і відповідачами –можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 вказаного Кодексу.

           Згідно статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства,  установи,  організації, інші юридичні особи (у тому  числі  іноземні),  громадяни,  які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули   статусу суб'єкта підприємницької  діяльності  (далі  - підприємства  та   організації),  мають  право   звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх  порушених  або  оспорюваних прав   і  охоронюваних  законом  інтересів,  а  також  для вжиття передбачених  цим  Кодексом  заходів,  спрямованих  на запобігання правопорушенням.

          Згідно частини четвертої статті 91 Цивільного кодексу України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

           Згідно частини другої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

           Відповідно до частин першої та сьомої Господарського процесуального кодексу України

припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

           Скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

Рішенням господарського суду міста Севастополя від 15.06.2004 по справі №20-8/143, яке набрало законної сили 26.06.2004 припинено юридичну особу відповідача –товариство з обмеженою відповідальністю „Авторський салон” (ЄДРПОУ 22251694).

Таким чином відповідач –товариство з обмеженою відповідальністю „Авторський салон” не є правоздатним, оскільки його юридичну особу припинено.

Відповідно до пункту 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України, а в разі порушення провадження у справі за такою заявою господарський суд припиняє провадження у справі, оскільки, такий спір не підлягає вирішенню в господарських судах України (пункт 1 статті 80 Кодексу).

Саме така правова позиція знайшла своє відображення у постанові Верховного Суду України від 22.03.2005 за касаційною скаргою Макарівської районної спілки споживчих товариств на постанову Вищого господарського суду України від 30.12.2004 у справі за позовом Макарівської районної спілки споживчих товариств до Макарівської районної державної адміністрації, Макарівського районного споживчого товариства про визнання недійсним рішення.

  За таких обставин, у зв'язку з тим, що є судове рішення про припинення юридичної особи відповідача, провадження по справі підлягає припиненню на підставі пункту 1 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України, оскільки спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

На підставі викладеного, керуючись статтею пунктом 1 частини першої статті 80 та статтею 86  Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

           Провадження у справі № 5020-2/610 за позовом комунального підприємства „Севтеплоенерго” Севастопольської міської Ради до товариства з обмеженою відповідальністю „Авторський салон” про стягнення  3132,83 грн. припинити.

Суддя                                                                                                                  Н.Г. Шевчук

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення15.01.2009
Оприлюднено06.02.2009
Номер документу2868052
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5020-2/610

Ухвала від 15.01.2009

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Шевчук Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні