Ухвала
від 18.01.2013 по справі 917/103/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення заяви про порушення справи про банкрутство

18.01.2013 р. № 917/103/13-г Суддя Ореховська О.О., розглянувши документи

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Добро-Кременчук", м.Кременчук, вул. Цілиноградська, 3-А , код 36865093, адреса ліквідаційної комісії вул. Калініна, 6, кв. 48, м.Полтава ( голова ліквідаційної комісії - Макляк Світлана Олександрівна)

про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України "Провідновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

встановив: дану заяву від 18.01.2013 р. вих. № 1 ( вх. №143/13 від 18.01.2013 р.) за підписом голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Добро-Кременчук", м.Кременчук, вул. Цілиноградська, 3-А , код 36865093 Макляк С.О. подана без додержання вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту - Закон), з огляду на наступне.

Стаття 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (яка визначає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником) вказує, що в разі, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Згідно статті 105 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

2. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

3. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або

ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

5. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

6. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого

приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора. Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України ( 435-15 ) з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України ( 435-15 ) ( див. Постанову ВСУ від 10.06.2008 р. № 15/682 -Б).

Частиною 5 ст.7 Закону передбачено , що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство

у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, звертаючись до суду з відповідною заявою, боржник повинен надати докази в підтвердження його неплатоспроможності ( ч.3 ст.6 Закону ) або загрози неплатоспроможності ( ч.5 ст.7 Закону) .

При цьому наявність безспірніх вимог кредитора (кредиторів) до боржника, які сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати є обов"язковими.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітних плат, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Отже, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає можливості порушення справи про банкрутство за наявності кредиторських вимог до боржника, які складають менше ніж триста мінімальних розмірів заробітних плат (виключення становлять провадження у справах, порушених в порядку ст. 52 вищевказаного Закону).

З тексту заяви про порушення справи про банкрутство боржника слідує, що:

у боржника наявна:

" 1) поточна заборгованість перед бюджетом - 22,6 тис.грн.;

2) заборгованість зі страхування - 4,6 тис.грн.;

3) заборгованість по заробітній платі - 27, 0 тис.грн.;

Разом кредиторська заборгованість складає 54, 2 тис. грн.." .

Отже, по -перше:

- сума кредиторської заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Добро-Кременчук", м.Кременчук, вул. Цілиноградська, 3-А , код 36865093 не є безспірною в розумінні вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .

Статтею 1 Закону передбачено, що безспірні вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і в порядку ст.51 Закону у відсутності безспірних вимог ініціюючого кредитора .

Отже, за Законом факт безспірності вимог кредитора виникає з моменту коли грошові вимоги кредитора підтверджуються документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунку боржника, зокрема виконавчими.

Заявником не надані суду документальні докази здійснення заходів щодо стягнення в судовому порядку заборгованості зі страхування, заборгованості перед бюджетом, тощо... , докази звернення до органів державної виконавчої служби з примусового виконання рішення суду , докази відкриття виконавчого провадження.

по - друге :

- кредиторська заборгованість боржника, визначена ним в заяві про порушення справи про банкрутство " разом кредиторська заборгованість складає 54, 2 тис. грн.." є меншою ніж триста мінімальних розмірів заробітної плати.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 9, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суддя,

УХВАЛИВ:

1. Повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Добро-Кременчук", м.Кременчук, вул. Цілиноградська, 3-А , код 36865093, адреса ліквідаційної комісії вул. Калініна, 6, кв. 48, м.Полтава ( голова ліквідаційної комісії - Макляк Світлана Олександрівна).

2. Копію ухвали направити заявнику .

Додаток : заява та додані до неї документи, в т.ч. квитанція № 78Р15389 від 15.01.2013 року про сплату судового збору.

Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.

Суддя О.О. Ореховська

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.01.2013
Оприлюднено21.01.2013
Номер документу28689866
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/103/13-г

Ухвала від 18.01.2013

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні