Ухвала
від 17.01.2013 по справі 15/74/2012/5003
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

підготовчого засідання

17 січня 2013 р. Справа № 15/74/2012/5003

за заявою : Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Хрещатик" в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик", м. Вінниця

до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване підприємство "Вінвторсировина", с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області

про визнання банкрутом

Суддя Лабунська Т.І.

Секретар судового засідання Поцалюк Н.В.

Представники:

ПАТ "Комерційний банк "Хрещатик" - Черненко С.В., довіреність № 2740 від 24.10.11 року;

арбітражного керуючого (розпорядника майна) Слободяна В.М. - Гром О.В., доручення від 18.09.12 року

В С Т А Н О В И В :

27 грудня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/74/2012/5003 про банкрутство ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Вінвторсировина", с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області за заявою ПАТ Комерційний банк "Хрещатик" в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик", м. Вінниця.

Ухвалою про порушення провадження у справі, зокрема, призначено справу до розгляду в підготовчому засіданні 17 січня 2013 року, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Слободяна В.М.

Ухвалою від 27 грудня 2012 року суд визнав обов'язковою участь в судовому засіданні представників кредитора, боржника, розпорядника майна та завимагав необхідні для розгляду справи письмові докази.

В судове засідання 17 січня 2013 року з'явились представник ініціюючого кредитора та розпорядник майна.

Представник боржника до суду не прибув, витребуваних судом письмових доказів не надав, з приводу чого суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство (ст. 4-1 ГПК України).

Відповідно до ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

До того ж відповідно до п. 3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи уразі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Так, на адресу боржника (22301, с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області, вул. Чехова, буд. 35), повідомлену ініціюючим кредитором в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, направлено копію ухвали суду від 27 грудня 2012 року про порушення провадження у справі № 15/74/2012/5003.

Станом на 17 січня 2013 року конверт з копією ухвали про порушення провадження у справі № 15/74/2012/5003, направлений на адресу боржника, до канцелярії господарського суду Вінницької області підприємством зв'язку не повертався.

З огляду на викладене, суд вважає, що вжив всіх залежних від нього заходів для належного повідомлення боржника про час і місце розгляду справи судом.

В судовому засіданні судом розглянуто заяву ПАТ Комерційний банк "Хрещатик" в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик", м. Вінниця, в якій заявлено вимогу про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Вінвторсировина", с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області на загальних підставах, визначених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство), досліджено письмові докази.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" (п. 26) за заявою кредитора справа про банкрутство порушується господарським судом за наявності підстав, передбачених у ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство. Цими підставами є підтверджені відповідними документами фактичні дані про те, що: вимоги кредитора, який подав таку заяву, є безспірними; боржником прострочено тримісячний строк виконання свого зобов'язання перед ініціюючим кредитором; сукупний мінімальний розмір вимог ініціюючого кредитора становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

В підготовчому засіданні суд встановлює ознаки неплатоспроможності боржника, які передбачені ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство, а також перевіряє статус суб'єкта банкрутства.

Щодо статусу боржника - суб'єкта банкрутства, то ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Вінвторсировина" (с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області, вул. Чехова, буд. 35; ідентифікаційний код 33983331) є суб'єктом підприємницької діяльності, а відтак є суб'єктом банкрутства. Про зазначене йдеться в ст. 1 Закону про банкрутство і ст. 209 Господарського кодексу України.

Ознаками неплатоспроможності відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство є: безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника, що сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Розглядом матеріалів справи судом встановлено що вимоги ініціюючого кредитора є безспірними, не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку та перевищують триста мінімальних розмірів заробітної плати.

Визнанню в даному судовому засіданні підлягають вимоги ПАТ Комерційний банк "Хрещатик" в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик", м. Вінниця в загальній сумі 435 083,37 грн., що включають в себе заборгованість по несплаченому кредиту та заборгованість за відсотками.

Вимоги щодо нарахованої пені за прострочене тіло кредиту та по простроченим відсоткам кредиту в загальній сумі 61 725,19 грн. будуть розглянуті в попередньому засіданні суду, оскільки відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, склад і розмір грошових зобов'язань визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.

Враховуючи приписи Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство", зокрема п. 26 про те, що відповідно до визначення терміну "неплатоспроможність", що міститься в ст. 1 Закону про банкрутство, для порушення справи про банкрутство боржника не вимагається встановлення даних про перевищення сумарного розміру його заборгованості над вартістю всіх майнових активів боржника за даними бухгалтерського обліку чи фінансової звітності, суд вважає встановленим факт припинення платежу боржником за зобов'язанням та вважає встановленими і доведеними ознаки, передбачені ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство.

Таким чином наявні всі підстави для подальшого руху справи.

Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому засіданні виноситься ухвала.

Керуючись ст.ст. 1, 3-1, 4, 5, 6, 11, 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 32, 33, 34, 36, 43, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -

У Х В А Л И В :

Визнати грошові вимоги ініціюючого кредитора - ПАТ Комерційний банк "Хрещатик" в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик", м. Вінниця в сумі 435 083,37 грн.

Зобов'язати ініціюючого кредитора в 10 - ти денний термін з дня винесення ухвали подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України "Голос України" чи Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр" оголошення про порушення судом справи про банкрутство боржника, про що надати суду відповідні докази (оголошення повинно містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду). Примірник газети після публікації подати до суду.

Попереднє засідання суду призначити на 16 квітня 2013 року о 10:00 год., в приміщенні господарського суду Вінницької області, кімн. № 1011 (10-й поверх).

Розпоряднику майна Слободяну В.М. разом із посадовими особами боржника розглянути заяви кредиторів про грошові вимоги, письмово повідомити їх про результати розгляду заяв та повідомити про дату попереднього засідання суду. До 27 березня 2013 року подати до суду реєстр грошових вимог кредиторів, дані щодо розгляду заяв кредиторів, прийняти заходи щодо виконання передбачених Законом про банкрутство обов'язків.

Зобов'язати розпорядника майна протягом 10 днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду повідомити кредиторів, згідно з реєстром вимог кредиторів, про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення за місцем знаходження боржника.

Ухвалу направити згідно переліку.

Суддя Лабунська Т.І.

віддрук. 6 прим.:

1 - до справи

2,3 - ПАТ КБ "Хрещатик" (м. Київ, вул.Хрещатик, 8-а) в особі Вінницького регіонального відділення ПАТ КБ "Хрещатик" - 21020, м. Вінниця, вул. 1-го Травня, 158

4 - ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Вінвторсировина" - 22301, с. Вінницькі хутори Вінницького району Вінницької області, вул. Чехова, буд. 35

5 - Головне управління юстиції у Вінницькій області

6 - арбітражний керуючий Слободян В.М.

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення17.01.2013
Оприлюднено22.01.2013
Номер документу28690368
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/74/2012/5003

Ухвала від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 19.12.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 26.11.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 05.11.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 13.09.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 14.01.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 13.02.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 08.10.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Постанова від 20.06.2013

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні