ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2013 р. Справа № 2а/0470/14803/12 м. Дніпропетровськ Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді при секретарі судового засідання без участі сторінВласенка Д.О. Пащенко В.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Дніпрогальваносервіс» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Дніпродзержинська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби 10 грудня 2012 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до ПП «Дніпрогальваносервіс» у якому просила стягнути на користь держави суму боргу з податку на додану вартість у розмірі 21300,32 грн. та з податку на прибуток у розмірі 24091,80 грн. В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що сума боргу відповідачем добровільно не сплачується, а тому підлягає примусовому стягненню.
Сторони у судове засідання не з'явились, повідомлялись належним чином, тому у відповідності до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (ст. 128 КАС України), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідачу ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі від 11 грудня 2012 року та повістка про виклик від 20 грудня 2012 року надсилались на адресу, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованими поштовими відправленнями, але на адресу суду повернулися конверти у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Згідно частини 4 статті 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких підстав суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки судом вжито усіх заходів для повідомлення відповідача належним чином про розгляд судової справи.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З матеріалів справи вбачається, що ПП «Дніпрогальваносервіс» (код ЄДРПОУ 33127340) зареєстроване у якості юридичної особи за адресою: 51931, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, Заводський район, пр. Леніна, буд. 49, кв. 20, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців /а.с. 7-12/.
ПП «Дніпрогальваносервіс» подавало до податкової інспекції декларації з податку на прибуток підприємства:
за півріччя 2008 року, у якій визначило суму податку до сплати у розмірі 12444,00 грн. /а.с. 16/;
за 3 квартал 2008 року, у якій визначило суму податку до сплати у розмірі 2417,00 грн. /а.с. 17/;
за 2008 рік, у яких визначило суму податку до сплати у розмірі 1135,00 грн. та 157,00 грн. /а.с. 18, 19/;
за 1 квартал 2009 року, у якій визначило суму податку до сплати у розмірі 125,00 грн. /а.с. 20/.
Відносно ПП «Дніпрогальваносервіс» було винесено першу та другу податкові вимоги форми « Ю1» від 01 серпня 2008 року № 1/702 на суму податкового боргу 8295,90 грн. та форми «Ю2» від 18 вересня 2008 року № 2/868 на суму податкового боргу 22078,30 грн., відповідно /а.с. 13-14/. Дані податкові вимоги підприємством не отримані, про що податковою інспекцією складено відповідні акти № 371 від 15 серпня 2008 року та № 440 від 28 жовтня 2008 року /а.с. 13-14/.
Згідно даних карток особового рахунку станом на 06.08.2012 у ПП «Дніпрогальваносервіс» наявна наступна податкова заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 21300,32 грн., по податку на прибуток - 24091,80 грн., а всього 45392,12 грн., з яких 32616,33 грн. - це податкова заборгованість і 12772,79 грн. - пеня /а.с. 5-6/.
Так, з 01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втрачають чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податків юридичної особи виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закону України «Про систему оподаткування».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 № 1251-XII, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно ст. 9 вищевказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Частиною 1 статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на додану вартість, акцизний збір, податок на прибуток підприємств та податок на доходи фізичних осіб належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Згідно п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III, визначено, що у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Пунктом 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-III визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно п. 95.1 та п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Пунктом 15.2.1 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» визначено, що у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
З огляду на вищевикладене, а також у зв'язку з тим, що доказів сплати заборгованості, відповідачем до суду надано не було та у суду відсутня інформація щодо оскарження податкових повідомлень-рішень чи податкових вимог, суд вважає за необхідне стягнути з ПП «Дніпрогальваносервіс» на користь держави податковий борг з податку на прибуток у розмірі 24091,80 грн., з податку на додану вартість у розмірі 21300,32 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4-12, 41, 94, 128, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Дніпрогальваносервіс» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Дніпрогальваносервіс» (код ЄДРПОУ 33127340) на користь держави (р/р 31110029700013, УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 14010100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 38028588) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 21300,32 грн. (двадцять одна тисяча триста гривень 32 копійки).
Стягнути з Приватного підприємства «Дніпрогальваносервіс» (код ЄДРПОУ 33127340) на користь держави (р/р 31118009700013, УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, код платежу 11021000, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 38028588) податковий борг з податку на прибуток у розмірі 24091,80 грн. (двадцять чотири тисячі дев'яносто одна гривня 80 копійок).
Судові витрати по справі не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Д.О. Власенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2013 |
Номер документу | 28692967 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Власенко Денис Олександрович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Власенко Денис Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні