Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2013 р. Справа № 2а/0570/16940/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10-00 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чекменьова Г.А.,
при секретарі Токмаковій Є.А.,
за участю представника позивача Іванченка В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів та припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Донецької служби Державної податкової служби звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів та припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що зазначена юридична особа зареєстрована фіктивно, перебуває на обліку в податковій інспекції як платник податків. Більше року відповідачем не подавалася податкова звітність. Крім того, як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 23.09.2010 року до єдиного державного реєстру була внесена інформація щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою. Заборгованості перед бюджетом відповідач не має. Просили припинити юридичну особу.
Ухвалою суду від 26.12.2012 р. до участі у справі залучено другого відповідача - ОСОБА_2, оскільки вона є власником ТОВ «Никоформ-Плюс», яким складені установчі документи, які позивач просить визнати недійсними, через що прийняття судом рішення може суттєво вплинути на її права, свободи, інтереси та обов'язки.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник ТОВ «Никоформ-Плюс» та ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялися належним чином. В адресу суду повернулися конверти з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідачі були належним чином повідомлені про дату і місце судового засідання, в зв'язку з чим вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» зареєстровано Виконавчим комітетом Макіївської міської ради 14.07.2009 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 4).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» перебуває на податковому обліку в Макіївській ОДПІ Донецької області з 15.07.2009 року, що підтверджується відповідною довідкою. Керівником товариства є ОСОБА_2 (а.с. 9).
При здійсненні заходів, направлених на перевірку законності реєстрації та фінансово-господарської діяльності підприємств, головним відділом податкової міліції Макіївської ОДПІ Донецької області ДПС встановлено, що державна реєстрація ТОВ «Никоформ-Плюс» проведена з порушенням діючого законодавства.
Під час досудового слідства по кримінальній справі № 22-12-01-0072 за фактом ухилення невстановленими особами ТОВ «Макекометал» від сплати податків в особливо великих розмірах встановлено, що 14.07.2009 року ОСОБА_3 діючи з корисних мотивів та не маючи наміру здійснення підприємницької діяльності, оформив засновницькі документи для державної реєстрації та взяття на податковий облік у Кіровському відділенні Макіївської ОДПІ юридичної особи ТОВ «Никоформ-Плюс» на підставну особу - ОСОБА_2(а.с. 18,19-23).
Як вбачається з протоколу допиту свідка ОСОБА_2 погодилась із пропозицією отримання грошової винагороди в розмірі 1000 грн. від ОСОБА_3 за реєстрацію ТОВ «Никоформ-Плюс» на своє ім'я. Однак наміру займатися підприємницькою діяльністю ОСОБА_2 не мала, господарської діяльності від імені підприємства не здійснювала, печатки та штампи не отримувала, грошові та інші коштовні внески до статутного фонду не вносила, рахунки у банківських установах не відкривала, догори та інші фінансово-господарські угоди не укладала, податкової чи бухгалтерської звітності не складала та не підписувала,Ю довіреності на здійснення господарської діяльності від імені ТОВ «Никоформ-Плюс» не видавала (а.с.24-27).
Пунктом 2 ст. 9 та пунктом 1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» передбачено, що обов'язковим реквізитом документів первинного обліку є підпис особи, яка здійснює господарську операцію, документів фінансової звітності - підпис керівника підприємства.
Статтею 55-1 Господарського Кодексу України встановлені певні ознаки фіктивності, що дають підстави для зверхня до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною-особою підприємцем, в тому числі реєстраційних документів недійсними.
До складу таких ознак, в тому числі, віднесено випадки, коли юридична особа або фізична особа - підприємець: а) зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісті зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; б) зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.
Отже, ТОВ «Никоформ-Плюс» було зареєстровано, як фіктивний суб'єкт господарювання із злочинною метою ухилення від оподаткування, оскільки в подальшому всі статутні документи даного товариства, його печатка були передані у володіння іншій особі, а директор підприємства та його засновник ОСОБА_2 не мала наміру проводити фінансово-господарської діяльності або реалізовувати повноваження директора (засновника), фінансово-господарська діяльність ТОВ «Никоформ-Плюс» здійснювалась без її відома та згоди.
Відповідно до ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання ліквідується, у тому числі, у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 статті 247 Господарського кодексу України визначено, що скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Крім того, ст. 110 Цивільного кодексу України також передбачена ліквідація юридичної особи за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Згідно із п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу" Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, уповноважена здійснювати контроль за своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Згідно із п.п. 20.1.12. п. 20.1. ст. 20 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право, у тому числі у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Частиною 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.
З урахуванням викладеного з огляду на положення ч. 1 ст. 55-1 ГК України, суд приходить до висновку, що позивач має достатньо підстав для звернення до суду про припинення юридичної особи ТОВ «Никоформ-Плюс», що не пов'язане з банкрутством, посилаючись на фіктивну діяльність вказаного суб'єкта господарювання.
На підтвердження відсутності заборгованості перед бюджетом, позивачем надано суду довідку про стан розрахунків з бюджетом станом на 27 листопада 2012 року платника ТОВ «Нікоформ-Плюс» (а.с.13)
Також, згідно акту Макіївської ОДПІ Донецької області з питання ненадання податкової звітності № 1044/15/36551902 від 07.11.2012 року, Товариство з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» не подає податкову звітність з ІІ кварталу 2010 року, тобто більше року (а.с. 17).
Крім того, відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 23.09.2010 року здійснено запис за № 1 273 143 0004 006119 про внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за адресою. Також, відсутність цього підприємства за юридичною адресою підтверджується довідкою про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків від 23.11.2012 року № 5467/7/07-32-013 ТОВ «Никоформ-Плюс» відсутнє за юридичною адресою(а.с. 6-7, 28).
Відповідно до п. 67.2 ст. 62 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звернутися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
З урахуванням наведених норм, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158- 163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити адміністративний позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс», ОСОБА_2 про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів та припинення юридичної особи.
Визнати недійсними установчі (засновницькі) документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» (ЄДРПОУ 36551902).
Припинити юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Никоформ-Плюс» (код ЄДРПОУ 36551902; державна реєстрація проведена 14.07.2009 року; юридична адреса: 86101, м. Макіївка, вул. Димитрова, буд. 3).
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Вступна та резолютивна частина постанови складена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 11 січня 2013 року. Постанова у повному обсязі виготовлена 16 січня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2013 |
Номер документу | 28693223 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чекменьов Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні