cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"17" січня 2013 р. Справа № 5004/2082/11 за клопотанням ліквідатора -Череватого Л.Б.
про скасування обтяжень та заборон на майно банкрута
по справі за заявою спільного Українсько-Англійського підприємства "Західна нафтова група" у формі товариства з обмеженою відповідальністю, м. Луцьк
до товариства з обмеженою відповідальністю "ТМЦ-Ексім" , м. Луцьк
про визнання банкрутом
Суддя Шум М.С.
Встановив: постановою господарського суду Волинської області від 21.02.2012р. у справі №5004/2082/11 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "ТМЦ-Ексім".
Ухвалою господарського суду Волинської області у справі №5004/2082/11 від 12.11.2012р. ліквідатором ТОВ "ТМЦ-Ексім" призначено арбітражного керуючого Череватого Л.Б.
16.01.2013р. на адресу суду від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про зняття обтяжень та заборон на нерухоме майно банкрута.
Своє клопотання ліквідатор обґрунтовує тим, що 12.11.2012 року господарський суд Волинської області винесено ухвалу про зняття обтяжень -заборон на нерухоме майно, що належать ТОВ «ТМЦ - Ексім»та зобов'язав Першу Київську державну нотаріальну контору вилучити обтяження нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об»єктів нерухомого майна. Однак, в ході ліквідаційної процедури, ліквідатором виявлено, що ухвала господарського суду Волинської області від 12.11.2012р. по справі № 5004/2082/11 Першою Київською державною нотаріальною конторою не виконана. Майнові активи банкрута, які становлять ліквідаційну масу останнього, обтяжені арештами, які внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна Першою Київською державною нотаріальною конторою.
Наявні обмеження унеможливлюють проведення заходів ліквідаційної процедури шляхом реалізації ліквідаційної маси боржника.
З 01.01.2013року вступив в дію Закон України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яким передбачено створення єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка започаткована вказаним Законом, передбачає проведення державної реєстрації всіх речових прав на нерухоме майно одним державним органом в єдиному державному реєстрі.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та/або їх обтяження як на земельні ділянки, так і на об'єкти нерухомого майна, розташованих на них, зокрема право власності, право володіння, право користування (сервітут), право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами, іпотека, інші речові права відповідно до Закону.
Державний реєстратор, нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", починаючи з 1 січня 2013 року мають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек і використовують під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень реєстраційні дані зазначених реєстрів.
З врахуванням введеної господарським судом ліквідаційної процедури боржника, ліквідатор просить скасувати вжиті заходи.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Такої ж позиції дотримується Вищий господарський суд України, що викладена у постанові від 29.02.2012 р. у справі № 42/132 б, де зазначено, що за загальним правилом зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 23 Закону про банкрутство є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєструючих органів та нотаріусів, не потребує подальшого винесення окремих судових рішень, а також сплати додаткових коштів.
Відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, включаються ліквідатором до складу ліквідаційної маси, оцінюється та реалізується для погашення вимог кредиторів, які включені до реєстру вимог кредиторів.
Враховуючи викладене, клопотання ліквідатора Череватого Л.Б. підлягає до задоволення.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що рішення, ухвала, постанова господарського суду підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, установами, посадовими особами.
Відповідно до ст.ст. 4, 4-5 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п. 29. Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 14.08.2007, № 01-8/675 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року" ухвали господарського суду набирають чинності в день їх винесення судом.
Керуючись ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ст.ст. 23, 26, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4, 4-5, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора задоволити повністю.
2. Зняти обтяження - заборону на нерухоме майно, що належать товариству з обмеженою відповідальністю «ТМЦ - Ексім»(вул. Кременецька, 38, м. Луцьк, Волинська обл., код ЄДРПОУ 33448900), які внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна Першою Київською державною нотаріальною конторою, а саме:
- арешт нерухомого майна від 24.11.2009р. за № 9276400, об'єкт обтяження: комплекс будівель оздоровчого комплексу «Нафтовик - 1», Херсонська область, Скадовський район, м. Скадовськ, вулиця Поповича П., будинок 2г накладений на підставі постанови, К, С. № 49-2793 від 12.11.2009р. прокуратурою м. Києва, слідчий Григорів В.Б.;
- арешт нерухомого майна від 07.07.2011р. за № 11360137, об'єкт обтяження: комплекс будівель оздоровчого комплексу «Нафтовик - 1», Херсонська область, Скадовський район, м. Скадовськ, вулиця Поповича П., будинок 2г накладений на підставі постанови про накладення арешту, к/с 49-2793 від 20.06.2011 р. ГСУ МВС України, начальник відділу ГСУ Т.М. Куцерубова.
Зобов'язати Реєстраційну службу Луцького міського управління юстиції (43026, м.Луцьк, вул. Винниченка, 67) вилучити вищевказані обтяження нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.
3. Ухвала господарського суду набирає чинності з 17.01.2013р.
4. Ухвала дійсна для пред'явлення до органів ДВС до 18.01.2014р.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2013 |
Номер документу | 28733548 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні