cpg1251
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.01.13р. Справа № 24/5005/11047/2012
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання Бєлан С.І.
за участю представників сторін:
від кредитора - не з'явився
від боржника - не з'явився
розглянувши справу
за заявою Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 19.12.12р. господарський суд Дніпропетровської області порушив провадження у справі № 24/5005/11047/2012 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Вікол", 49089, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Газети "Правда", 29, к.518 (ЄДРПОУ 31648955).
Представники сторін в судове засідання, 25.12.12р. та 17.01.13р. не з'явились, ініціюючий кредитор не виконав ухвалу господарського суду від 19.12.12р. та 25.12.12р., якими було зобов'язано ініціюючого кредитора докази щодо безспірності боргу, відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.
10.01.13р. до господарського суду від ініціюючого кредитора - Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська надійшло клопотання про розгляд даної справи без їх участі.
Розглянувши матеріали справи, клопотання, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника ПФУ, за наявними в ній матеріалами.
Як свідчить з матеріалів справи Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська останній просить визнати Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Вікол", м. Дніпропетровськ банкрутом та визнати вимоги на суму 1020,00 грн., які складаються з фінансових санкцій, що підтверджується довідкою-розрахунком станом на 05.12.12р. (а/с 11), рішеннями №№ 180 від 03.03.04р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., 328 від 05.04.04р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., 206 від 24.07.02р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., 128 від 31.05.02р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., 127 від 31.05.02р. про застосування
фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., 126 від 31.05.02р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством на суму 170,00грн., а також постановою господарського суду Дніпропетровської області від
20.02.2007р. по справі № А37/31-08.
Крім того, в витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 24.01.12р. відсутній запис про відсутність боржника за місцезнаходженням.
Частиною 1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України - місцезнаходження юридичної особи є фактично місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльності юридичної особи та здійснюється управління та облік.
Згідно зі ст.1 Закону України від 15.05.2003 року № 755-1V "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" місцезнаходження юридичної особи це - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Тобто, враховуючи вимоги ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в якості підстави ініціювання справи про банкрутство боржника, за заявою будь-кого з суб'єктів підприємницької діяльності, може бути доведений належними доказами факт відсутності за місцезнаходженням.
Частинами 1, 2 ст.17 цього ж Закону передбачено, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами держреєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно закону; при цьому до Єдиного державного реєстру вносяться, зокрема, відомості щодо місцезнаходження, відомості про органи управління юридичної особи та такі відомості вважаються достовірними згідно з ч.1 ст.18 ЗУ від 15.05.2003р. № 755, № 755-1V (в редакції, що діяла на час прийняття оскаржуваної постанови) та можуть бути використані у справі з 3-ю особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Пунктом 105 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство" передбачено, що згідно зі статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 Господарського процесуального кодексу України допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних
органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка.
Відповідно до ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Статтями 33, 34 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Частиною 2 ст.36 Господарського процесуального кодексу України регламентовано, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 24.01.12р. місцезнаходження боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Вікол", 49089, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Газети "Правда", 29, к.518 (ЄДРПОУ 31648955), статус відомостей про юридичну особу не підтверджена. (а/с 9).
Будь - які інші докази підтверджуючі факт відсутності боржника за місцезнаходженням відсутні в матеріалах справи, не надавались жодного із сторін в ході розгляду справи.
У відповідності до ст. 1 Закону неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності;
грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, в тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Тобто, неустойка (штраф, пеня) зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасником) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі не враховуються господарським судом у складі грошових зобов'язань при вирішенні питання про наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.
Як вбачається з матеріалів справи, провадження у справі про банкрутство було порушено за заявою Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська. Заява мотивована тим, що заборгованість боржника у сумі 1020,00, яка складається з фінансових санкцій.
Фінансові санкції не відносяться до обов'язкових платежів і не можуть бути враховані при порушенні провадження у справі про банкрутство.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні повними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Таким чином, факт відсутності боржника за місцезнаходженням не підтверджено належними доказами.
Зважаючи на вищеозначене суд вважає, що дана справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Вікол", м.Дніпропетровськ (ЄДРПОУ 31648955) підлягає припиненню.
Згідно ч.1 ст.4 Господарського процесуального кодексу України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-1, 32-34, п.1-1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Припинити провадження у справі № 24/5005/11047/2012 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Вікол", 49089, м.Дніпропетровськ, Амур-Нижньодніпровський район, пр.Газети "Правда", 29, к.518 (ЄДРПОУ 31648955).
Суддя Л.М. Калиниченко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2013 |
Номер документу | 28734967 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні