Постанова
від 22.01.2013 по справі 822/391/13-а
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/391/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 січня 2013 рокум. Хмельницький 16 год. 15 хв.

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за поданням Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції в особі Теофіпольського відділення до Комунального підприємства Теофіпольське комунальне підприємство "Теофіпольлісвод" про стягнення податкового боргу в розмірі 2668,72 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Красилівська міжрайонна державна податкова інспекція в особі Теофіпольського відділення звернулась в суд з поданням, в якому просить стягнути з Комунального підприємства Теофіпольське комунальне підприємство "Теофіпольлісвод" кошти за податковим боргом в сумі 2668,72 грн. з розрахункових рахунків, відкритих у банківських установах, обслувовуючих вказаного платника податків, та за рахунок готівки, що належить платнику податків у рахунок погашення податкового боргу.

Подання обґрунтоване тим, що станом на 21.01.2013 року за відповідачем рахується податковий борг в сумі 2668,72 грн., в тому числі 2667,93 грн. заборгованість по податку на прибуток та 0,79 грн. пені. Красилівською міжрайонною державною податковою інспекцією в особі Теофіпольського відділення було вжито заходів для погашення податкового боргу Комунальним підприємством Теофіпольське комунальне підприємство "Теофіпольлісвод" шляхом виставлення відповідачу податкової вимоги №22 від 21.11.2012 року, яка отримана 21.11.2012 року, однак була не виконана боржником в повному обсязі, що є причиною звернення до суду з поданням в порядку ст.183-3 КАС України.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду подання в судовому засіданні. 22.01.2013 року до суду подав заяву, відповідно до якої просить розгляд подання провести за відсутності представника заявника, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду подання в судовому засіданні.

Згідно частин 4, 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч.8 ст.183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

З врахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що подання слід задовольнити з наступних підстав.

Суд встановив, що Комунальне підприємство Теофіпольське комунальне підприємство "Теофіпольлісвод" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 19.12.2000 року Теофіпольською районною державною адміністрацією Хмельницької області, що підтверджується копіями довідки відділу статистики у Теофіпольському районі Головного управління статистики у Хмельницькій області з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) серії АБ №111393 та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби 26.12.2000 року за №380, що підтверджується довідкою Красилівської МДПІ (Теофіпольське відділення) про взяття на облік платника податків від 17.06.2011 року №146.

Станом на 21.01.2013 року за відповідачем рахується податковий борг в сумі 2668,72 грн. по податку на прибуток, в тому числі: 2667,93 грн. - за основним платежем та 0,79 грн. - пеня, що підтверджується податковою декларацією з податку на прибуток підприємства від 24.10.2012 року №9684; зворотнім боком облікової картки платника; розрахунком заборгованості.

Статтею 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу п.15.1. ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 16.1.4. ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.49.2 ст.49 ПК України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 57.1 ст.57 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В силу вимог п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку із несплатою відповідачем суми узгодженого зобов'язання, Теофіпольським відділенням Красилівської МДПІ платнику податків виставлено податкову вимогу за №22 від 21.11.2012 року, яка отримана ним 21.11.2012 року.

Згідно з п.20.1.18. ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу вимог п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Статтею 183-3 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом. Строки, встановлені цією статтею, обчислюються годинами і закінчуються із закінченням години, на яку припадає таке закінчення.

Таким чином, необхідна наявність сукупності обставин, які дають підставу для висновку щодо правомірності такого подання: сплив 60 днів з дня направлення податкової вимоги; наявність податкового боргу.

Враховуючи, що 60 календарних днів після надіслання податкової вимоги платнику податків сплинули, останнім сума податкового боргу лишилася не сплачена, заявник звернувся до суду з поданням в межах 24-х годинного строку, з урахуванням вимог ст.183-3 КАС України.

Станом на день розгляду подання відповідачем відкриті банківські рахунки №35238002000880 та №28012600001311 в ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; №26057052400008 та №26002052400019 в Хмел.Ф.ПАТКБ Приватбанк, м.Хмельницький; №26049100468001 та №26005100468001 в АТ "Брокбізнесбанк"; №2600601270367 в Центральній філії ПАТ "Кредобанк", що підтверджується довідкою Теофіпольського відділення Красилівської МДПІ від 21.01.2013 року №161/7/29.

Суд враховує, що податкова вимога у визначеному законом порядку не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату заборгованості суду не подано.

За таких обставин вимоги заявника є обґрунтованими, підтвердженими належними доказами, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.14-16, 20, 54, 57, 59, 95 ПК України, ст.ст.158-163, 183-3, 167, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Подання задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства Теофіпольське комунальне підприємство "Теофіпольлісвод" (31305, Хмельницька область, Теофіпольський район, смт.Теофіполь, вул.Леніна, 63, код ЄДРПОУ 31278861) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції в особі Теофіпольського відділення (30600, смт.Теофіполь, вул.Леніна, 25, код ЄДРПОУ 34971935) 2668,72 грн. (дві тисячі шістсот шістдесят вісім гривень 72 коп.) податкового боргу за рахунок належних платнику податків коштів на розрахункових рахунках, відкритих у обслуговуючих його банках, та готівки.

Постанова, на підставі п.8 ст.183-3 КАС України, підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк

Дата ухвалення рішення22.01.2013
Оприлюднено22.01.2013
Номер документу28739355
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/391/13-а

Постанова від 22.01.2013

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Фелонюк Д.Л.

Ухвала від 21.01.2013

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Фелонюк Д.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні