cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.01.13р. Справа № 23/5005/270/2012
За позовом Публічного акціонерного товариства "Оболонь", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магнат Сервіс", м. Дніпропетровськ
про стягнення 241 577,75 грн.
Суддя Бєлік В.Г.
Представники:
від позивача: Мікусевич О.М. - дов. від 29.04.2011р., представник;
від відповідача: не з"явився.
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Оболонь" звернулось до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магнат Сервіс" про стягнення 241 577,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що після припинення дії договору оренди майна № В/88 від 02.03.2011р., укладеного між сторонами, відповідачем до цього часу не повернуто майно - торгово- рекламне обладнання в кількості 233 шт. вартістю 201 314,79 грн. Податок на додану вартість складає 40 262,96 грн. В добровільному порядку відповідач повернути мйно відмовляється, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у судовому порядку.
До початку судового засідання представник відповідача звернувся до господарського суду з письмовим клопотанням про зупинення провадження у даній справі у зв'язку із опублікуванням оголошення про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Магнат Сервіс" виходячи з наступного.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 06.11.2012р. у справі № 34/5005/8951/2012, залишеною без змін постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 10.01.2013р. у справі № 34/5005/8951/2012 визнано банкрутом.
Відповідно до п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" № 15 від 18.12.2009 року провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України від 14 травня 1992 р. N 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30 червня 1999 р. N 784-XIV, далі - Закон), Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК), іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 17 Закону України "Про відновлення патоспроможності боржника або визнання його банккрутом" у разі якщо до боржника, щодо якого порушена справа про банкрутство, пред'явлений позов, який ґрунтується на грошових зобов'язаннях боржника, що виникли до порушення провадження у справі про банкрутство, суди мають у встановленому процесуальним законом порядку приймати такі позовні заяви і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство. Про офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство розпорядник майна повідомляє суд, який розглядає позовні вимоги конкурсних кредиторів до боржника. Цей суд (суди) після офіційного оприлюднення відповідного оголошення має зупинити позовне провадження та роз'яснити позивачу зміст частини четвертої статті 23 цього Закону, зазначивши про це в ухвалі або в протоколі судового засідання.
Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідно до п.54 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" № 15 від 18.12.2009 року суди мають у встановленому ГПК порядку приймати позовні заяви до особи, щодо якої порушено справу про банкрутство і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення справи про банкрутство. Після публікації оголошення господарський суд на підставі частини першої статті 79 ГПК ухвалою суду зупиняє позовне провадження і роз'яснює позивачу зміст і наслідки частини другої статті 14 Закону.
Відповідно до ч.1 ст.79 ГПК України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне зупинити провадження.
Керуючись ч.1 ст.79, ст.86 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі № 23/5005/270/2012.
Суддя В.Г. Бєлік
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2013 |
Оприлюднено | 24.01.2013 |
Номер документу | 28791690 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні