ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 січня 2013 року м. Львів № 2а-9221/12/1370
12 год. 29хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Задорожної М.М., представника позивача Тарасяка Р.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова до відкритого акціонерного товариства «Львівський мехсклозавод» про стягнення заборгованості ,
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Львівський мехсклозавод». З урахуванням уточнених позовних вимог просить суд стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі п.п. «а», «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в сумі 281 565,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що управління Пенсійного фонду України Шевченківському районі м. Львова виплатило за період з 21.08.2011 року по 02.10.2012 року працівникам відкритого акціонерного товариства Львівський завод «Автонавантажувач» пільгові пенсії, призначені відповідно до вимог п.п. «а», «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір сум до відшкодування для пільгових пенсій, призначених за списком № 2 становить 100%, за списком № 1 становить 90% у 2011 році та 100% у 2012 році. Оскільки станом на день звернення до суду відповідач понесених позивачем витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, не відшкодував, просить суд їх стягнути.
Представник позивача, позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач жодного разу не забезпечив участі свого представника у судовому засіданні. Про місце, дату та час судових засідань, відповідач відповідно до ст. 35 КАС України вважається повідомленим належним чином. Таким чином, суд вжив усі можливі заходи з метою забезпечити участь відповідача у розгляді справи та надати йому можливість висловити свою правову позицію з приводу даного позову, якою він, у підсумку, так і не скористався. У судовому засіданні 21.01.2013 року, на яке представник відповідача не з'явився, суд, взявши до уваги думку представника позивача щодо можливості почати судовий розгляд за даною справою, а також зваживши на дозволені законом строки розгляду справи, ухвалив на підставі ст. ст. 71, 128 КАС України розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши долучені до матеріалів справи письмові докази та оцінив їх в сукупності, суд встановив наступні фактичні обставини справи та норми права, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин.
Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи зокрема працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці, - за списком № 1, списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - список № 1, список № 2).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» (далі -Інструкція). Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню. Відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону «По пенсійне забезпечення» працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України» становить 90 % від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та /або виплачених у 2011 році та 100% призначених та /або виплачених у 2012 році.
Згідно з п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Згідно п. 6.8. Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідач, відкрите акціонерне товариство «Львівський мехсклозавод», є суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 13.12.2004 року (ідентифікаційний код 05481562).
За період роботи зі шкідливими та важкими умовами праці на товаристві, їх працівники набули право на пільгову пенсію за списком № 1 та № 2. Склад витрат на виплату та доставку за період від 21.08.2011 року по 02.10.2012 року пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону Україна «Про пенсійне забезпечення» призначених працівникам, на загальну суму 124412,55 грн. та відповідно до п. «а» ст. 13 цього ж Закону на суму 157152,80 грн.
Докази направлення та отримання відповідачем розрахунків з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій наявні в матеріалах справи. Позивач також надав суду копії виданих відповідачем довідок на підтвердження пільгового стажу та докази отримання пільгових пенсій.
На підставі ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Отже, станом на дату судового засідання відповідач не виконав вимог ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме - не відшкодував понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за період від 21.08.2011 року по 02.10.2012 року на загальну суму 281 565,35 грн., тому позовні вимоги управління Пенсійного фонду в Шевченківському районі м. Львова є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Враховуючи положення ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94,160-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Львівський мехсклозавод» ( м. Львів, вул. Шевченка,60; ідентифікаційний код 05481562) на користь управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова (м. Львів, вул. Мазепи,5а; ЄДРПОУ 20847520) борг у сумі 281565 ( двісті вісімдесят одна тисяча п'ятсот шістдесят п'ять) грн. 35 коп.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 24 січня 2013 року.
Суддя Сподарик Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2013 |
Оприлюднено | 05.02.2013 |
Номер документу | 28799220 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сподарик Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні