Постанова
від 21.01.2013 по справі 1570/7753/2012
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 1570/7753/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2013 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Бушанському А.В.

За участю сторін:

Представника позивача: Жилюк О.А.

Представник відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Приморському м. Одеси до громадської організації «Федерація волейболу в Одеській області» про стягнення заборгованості в сумі 5 926,97 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (далі УПФУ в Приморському районі м. Одеси) звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до громадської організації (далі ГО) «Федерація волейболу в Одеській області» про стягнення заборгованості у сумі 5 926,97 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ГО «Федерація волейболу в Одеській області», перебуваючи на обліку в УПФУ в Приморському районі м. Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період вересень-грудень 2010 року у сумі 5 926,97 грн. З урахуванням існування у відповідача недоїмки по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період вказаний період УПФУ в Приморському районі м. Одеси було направлено ГО «Федерація волейболу в Одеській області» вимогу про сплату боргу № Ю-2695 від 07.02.2011 року, однак заборгованість відповідачем погашено не було.

Представник позивача у судовому засіданні, посилаючись на обґрунтування, викладені у позовній заяві, підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином та завчасно, а тому на підставі положень ст.ст. 33, 35, 128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази, суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 року №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України; здійснення в межах своєї компетенції контрольних функцій (п. 3 Положення).

Відповідно до покладених на нього завдань Пенсійний фонд України планує доходи та видатки Пенсійного фонду України; прогнозує і моделює надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду України та ефективний розподіл фінансових ресурсів Пенсійного фонду України для забезпечення соціальних виплат; організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум страхових внесків.

Відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року встановлено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Пунктом 5.1 Постанови Правління Пенсійного фонду України №25-1 від 22.10.2010 року «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, а саме згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року, який діяв на момент виникнення боргу (далі Закон № 1058-ІV), територіальним органам Пенсійного фонду України надано право звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки за страховими внесками. Частиною 8 цієї ж статті Закону України № 1058-ІV ним надано право нарахування пені на суму недоїмки.

Як вбачається з матеріалів справи, ГО «Федерація волейболу в Одеській області» зареєстровано 18.12.1996 року управлінням юстиції в Одеській області, ідентифікаційний (а.с. 21-22) та знаходиться на обліку в УПФУ в Приморському районі м. Одеси як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 19).

Частиною 6 статті 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Частиною 3 ст. 20 вказаного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно ч. 2 ст. 106 цього ж Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Судом було встановлено, що самостійно розрахована відповідачем сума страхових внесків за період вересень-грудень 2010 року склала 5 926,97 грн., у тому числі за вересень 2010 року - 1 654,40 грн., жовтень 2010 року - 1 654,40 грн., листопад 2010 року - 1 654,40 грн., грудень 2010 року - 1 654,40 грн., про що свідчать копії складених відповідачем розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за відповідні періоди (а.с. 5-8).

Відповідно до ч. 3 Закону України № 1058-ІV, пп. 8.2 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу за формою і у строки встановлені правлінням в разі, якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суму недоїмки та суми фінансових санкцій.

На адресу ГО «Федерація волейболу в Одеській області» було направлено вимогу про сплату боргу № Ю-2695 від 07.02.2011 року на суму 5 926,97 грн., яка відповідачем отримано 16.02.2011 року (а.с. 9).

Однак, порушуючи вищевикладені приписи законодавства України, ГО «Федерація волейболу в Одеській області» не сплатило заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період вересень-грудень 2010 року у сумі 5 926,97 грн., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника (а.с. 10-17).

Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч. 12 ст. 20 цього ж Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що ГО «Федерація волейболу в Одеській області» має заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси у розмірі 5 926,97 грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 7-14, 122, 158-163, 186, 254 КАС України , суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Приморському м. Одеси до громадської організації «Федерація волейболу в Одеській області» про стягнення заборгованості в сумі 5 926,97 грн. - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з громадської організації «Федерація волейболу в Одеській області», код ЄДРПОУ 24542125, заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5 926, 97 грн. (п'ять тисяч дев'ятсот двадцять шість гривень дев'яносто сім копійок) на р/р 256013123705, 256003133705 у ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845, код ЄДРПОУ 26302649, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на постанову, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 21 січня 2013 року.

Суддядпис/ Білостоцький О.В.

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.01.2013
Оприлюднено05.02.2013
Номер документу28800011
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1570/7753/2012

Ухвала від 05.12.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Білостоцький О. В.

Ухвала від 17.10.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л. І.

Ухвала від 27.12.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Білостоцький О. В.

Постанова від 21.01.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Білостоцький О. В.

Ухвала від 19.12.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Білостоцький О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні