Постанова
від 17.01.2013 по справі 12872/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

17 січня 2013 р. № 12872/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Піскун В.О.,

при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,

за участі:

представника позивача - Голяк С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" про накладення арешту на кошти, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби (надалі - ДПІ у Московському районі м. Харкова), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд з урахуванням наданих уточнень накласти арешт на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" (код 35348738) у межах суми податкового боргу у розмірі 59483,50 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" (надалі - ТОВ "ФК Укрфарма") має заборгованість перед бюджетом в сумі 59483,50 грн., яка виникла внаслідок несплати загальної суми податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями. Позивач, посилаючись на п.п.20.1.17 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду повернуто конверт з відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання". У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

ТОВ "ФК Укрфарма" зареєстровано 21.08.2007 року та перебуває на обліку в ДПІ у Московському районі м. Харкова з 23.08.2007 року за №9678, що підтверджується витягом та випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, довідкою про взяття на облік платника податків від 19.04.2012 року №307 (а.с. 8-10, 12).

Основним завданням органів Державної податкової служби України є здійснення контролю за своєчасністю достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів установлених цим Кодексом (ст.ст. 19-1, 61 Податкового Кодексу України).

Як вбачається з облікової картки платника податку, копія якого приєднана до матеріалів справи, ТОВ "ФК Укрфарма" має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 59483,50 грн. - основний платіж, який виник внаслідок несплати в установлений строк податкового зобов'язання, самостійно визначеного платником податку в декларації з податку на додану вартість наданою платником податків до ДПІ у Московському районі м. Харкова за № 9016677191 від 04.04.2012 року (а.с. 14-16) по строку сплати 30.04.2012 року в сумі 61291,00 грн. з урахуванням часткової сплати.

Згідно статті 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У встановлений законодавством строк для погашення податкового зобов'язання, підприємство не сплатило узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі, визначеному в поданій декларації.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, ст. 36 Податкового кодексу України).

Керуючись ст.59 Податкового кодексу України ДПІ у Московському районі м. Харкова направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу ТОВ "ФК Укрфарма" податкову вимогу №196 від 07.05.2012 року, поштове відправлення було повернуто з відміткою "за зазначеною адресою не проживає" (а.с. 13).

Відповідно до положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Підпунктом 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

З положень наведеної норми Кодексу слідує, що законодавець чітко встановив підстави для застосування арешту коштів на банківському рахунку та інших цінностей в банку, а саме:

1) відсутність майна у платника податків, котрий має податковий борг,

2) наявність у платника податків, котрий має податковий борг, майна, балансова вартість якого менше суми податкового боргу,

3) відсутність у платника податків, котрий має податковий борг, майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу.

На теперішній час за відповідачем лічиться податковий борг у розмірі 59483,50 грн.

Відповідач не надав до суду доказів сплати заборгованості.

Відповідно до інформації ДПІ у Московському районі м. Харкова від 28.09.2012 року №б/н/18-317 (а.с. 28), ТОВ "ФК Укрфарма" має наступний відкритий рахунок у банківській установі: №26009000124633 в філії АТ "Укрексімбанк", м. Харків, МФО банку 351618, валюта: російський рубель, долар США, євро, українська гривня.

З інформацій Управління Держкомзему у м. Харкові від 28.08.2012 року №5236/08, Комунального підприємства "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" від 13.09.2012 року №694/4, службової записки ДПІ у Московському районі м. Харкова (а.с. 31-33), вбачається, що у відповідача відсутнє рухоме та нерухоме майно.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, положень чинного законодавства України та матеріалів справи, наявність у відповідача узгодженої суми податкового боргу та відсутність майна, яке може бути джерелом погашення боргу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про накладення арешту на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" (код 35348738) у межах суми податкового боргу у розмірі 59483,50 грн., є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" про накладення арешту на кошти - задовольнити в повному обсязі.

Накласти арешт на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "ФК Укрфарма" (код 35348738): р/р №26009000124633, відкритий в філії АТ "Укрексімбанк", м. Харків, МФО банку 351618, у межах суми податкового боргу у розмірі 59483,50 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 22.01.2013 року.

Суддя Піскун В.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.01.2013
Оприлюднено07.02.2013
Номер документу28800491
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —12872/12/2070

Постанова від 17.01.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Піскун В.О.

Ухвала від 21.11.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Піскун В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні