АС-03/374-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" листопада 2006 р. о 10:00 год. в м. Харкові Справа № АС-03/374-06
вх. № 8894/1-03
Суддя господарського суду Харківської області Подобайло З.Г.
за участю секретаря судового засідання Гуцевич М.П.
представників сторін :
позивача - Санжаревська Т.А.
відповідача - не з'явився.
Прокурора - Токарєва О.В.
по справі за позовом Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі
УПФУ в Червонозаводському р-ні м. Харкова
до ТОВ НВФ "Станко Пласт Сервіс", м. Харків
про стягнення 357,40 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах державив особі УПФУ в Червонозаводському р-ні м. Харкова звернувся до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача ,ТОВ НВФ "Станко Пласт Сервіс", м. Харків, суми боргу по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 357,40 грн. Позивач підтримує позовні вимоги прокурора.
Відповідач про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений , але відзив на позов та витребувані суду документи не надав, представник в судове засідання не з'явився. Поважні причини неявки не встановлені, ухвалами та повістками про час та місце розгляду справи повідомлявся за офіційним місцем знаходження згідно довідки органів статистики, свідоцтва про держреєстрацію, довідки та витягу ЄДР , але вищевказані документи були повернуті поштовим відділенням з поміткою „адресат вибув". Враховуючи вимоги Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” підприємство повинно знаходитися за офіційним місцем знаходження, а відповідно повинно за цим місцем отримувати кореспонденцію, що свідчить про належне повідомлення судом про дату та час слухання справи, але причини неявки суду не відомі, відповідач не скористався своїм правом на захист та іншими правами передбаченими ст. 49, 50 КАС України.
Суд зазначає, що за таких обставин, враховуючи встановлений КАС України двомісячний термін розгляду справи, те, що згідно ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, суд приходить до висновку про необхідність та можливість розгляду справи по суті.
Матеріалами справи встановлено, що відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в УПФУ в Червонозаводському району м. Харкова.
Як встановлено із наданих матеріалів, згідно наданого підприємством розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2004р. сума до сплати становила 341,70 грн. , за лютий 2004р. сума до сплати становила 392,70 грн.
Відповідно з п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Стаття 1 п. 1.11 цього Закону податкову декларацію, розрахунок визначає як документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно пп. 6 ч. 2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 (зі змінами та доповненнями) страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п.5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р. та зареєстрованої в Мін'юсті за № 64/8663 від 16.01.2004р., нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 (зі змінами та доповненнями), суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Позивач в позові вказує, що відповідач частково сплатив суму заборгованості в розмірі 377,0 грн.
Таким чином, заборгованість ТОВ НВФ "Станко Пласт Сервіс" перед Пенсійним фондом складає 357,40 грн.
Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою узгодженої суми зобов'язання зі сплати страхових внесків , позивачем була направлена до відповідача вимога про сплату боргу № Ю-233 від 06.03.2006р. на суму 357,40 грн.
Вимога про сплату суми боргу не була вручена відповідачу у зв'язку з тим, що підприємство з даної адреси вибуло, про що свідчить поштова відмітка, та повернулась до позивача неузгодженою, але свідоцтво про держреєстрацію , довідка про включення до держреєстру, довідка та витяг ЄДР , що надані позивачем свідчать про наявність відповідача за вказаною адресою. Обов'язок знаходження за юридичною адресою (офіційним місцем знаходження) і відповідно отримання кореспонденції за цією адресою випливає з Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" , ст. 1, яка визначає поняття місцезнаходження.
Судом встановлено, що сума недоїмки у розмірі 357,40 грн. станом на момент розгляду справи відповідачем не сплачена, вимога не оскаржена, недійсною не визнана ,що не спростовано відповідачем ,тому підлягають сплаті.
Враховуючи викладене, позовні вимоги прокурора обґрунтовані, правомірні та підлягають задоволенню.
Відповідно ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями ст. 8 Конституції України, враховуючи ст.ст. 17,50 КАС України, ст.ст. 4,8,17,50, 86,87, 94,138,143,151-153, 160- 163 , 186, п.1,2-1, 7 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ТОВ НВФ "Станко Пласт Сервіс" (61001, м. Харків, пр. Гагаріна,1, код 32030083) на користь Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському р-ні м. Харкова (61140, м. Харків, вул. 1 Кінної Армії, 15, код 22682342) суму в розмірі 357,40 грн.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Подобайло З.Г.
Постанова в повному обсязі виготовлена 24.11.06р.о 16-45 год.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 288133 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Подобайло З.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні