Рішення
від 17.01.2013 по справі 5011-4/16679-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-4/16679-2012 17.01.13

За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова компанія «Партнери» До Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережа - 2000» Простягнення 61 160,20 грн.

Суддя Борисенко І.І.

Представники:

Від позивача Марковська А.С. - по дов.

Від відповідача не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережа - 2000» 54 500 грн. основного боргу, 3444,70 грн. 3% річних, 3215,50 грн. інфляційного збільшення, а всього 61 160,20 грн. заборгованості за договором № ФД-09/10-1 поворотної безпроцентної фінансової допомоги (безпроцентної позики) від 09.10.2009р.

Представник відповідача в засідання суду не з'явився, через відділ діловодства Господарського суду міста Києва 16.01.2013р. надав заяву про розгляд справи за відсутності представника відповідача, в якій також повідомив, що проти позовних вимог позивача не заперечує.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

09.10.2009р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Консалтингова компанія «Партнери» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережі - 2000» було укладено договір № ФД-09/10-1 поворотної безпроцентної фінансової допомоги (безпроцентної позики).

Відповідно до п.1.1. договору позикодавець надає позичальнику фінансову допомогу (позику) в сумі 54 500 грн., а позичальник зобов'язується повернути фінансову допомогу (позику) на умовах та в строк, визначені цим договором, фінансова допомога (позика) є поворотною та безпроцентною.

Пунктом 1.2. договору визначено, що фінансова допомога (позика) надається строком на три місяці, тобто підлягає поверненню не пізніше 09 жовтня 2010р. включно.

Фінансова допомога (позика) надається з метою поповнення обігових коштів позичальника.

Відповідно до п.3.2.1. договору позичальник зобов'язаний повернути суму фінансової допомоги (позики) не пізніше ніж 09.10.2010р. включно.

Матеріали справи свідчать, що Позивач виконав умови договору, надав Товариству з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережі - 2000» фінансову допомогу (позику) в сумі 54 500 грн., що підтверджується банківськими виписками від 09.10.2009р. та від 12.10.2009р.

В свою чергу, відповідач свої зобов'язання щодо повернення фінансової допомоги (позики) на умовах та в строк, визначені цим договором, не виконав.

Відповідно до п.1.4. договору, по закінченні строку, вказаного в п.1.2. договору, позичальник зобов'язується повернути суму фінансової допомоги (позики) у порядку, визначеному даним договором.

Сторони прийшли до згоди, що повернення позичальником фінансової допомоги (позики) здійснюється у безготівковій формі, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок позикодавця, зазначений у розділі 8 договору. (п.4.2. договору).

За невиконання чи неналежне виконання умов договору сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, Господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав:

У відповідності до ст. 1046 ГК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

09.10.2009р. між Товариством з обмеженою відповідальністю «Консалтингова компанія «Партнери» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережі - 2000» було укладено договір № ФД-09/10-1 поворотної безпроцентної фінансової допомоги (безпроцентної позики).

Відповідно до п.1.1. договору позикодавець надає позичальнику фінансову допомогу (позику) в сумі 54 500 грн., а позичальник зобов'язується повернути фінансову допомогу (позику) на умовах та в строк, визначені цим договором, фінансова допомога (позика) є поворотною та безпроцентною.

Матеріали справи свідчать, що на виконання умов Договору, Позивачем було перераховано на банківський рахунок Відповідача кошти у сумі 54 500 грн. (банківська виписка від 09.10.2009р. та від 12.10.2009р.).

Відповідно до п.3.2.1. договору позичальник зобов'язаний повернути суму фінансової допомоги (позики) не пізніше ніж 09.10.2010р. включно.

Матеріали справи свідчать, що Відповідач не здійснив повернення коштів, в визначений в договорі строк, наданий йому у вигляді фінансової допомоги, у загальній сумі 54500 грн.

Статтею 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися - належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Частиною 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для неналежного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.

Факт наявності боргу у Відповідача за договором поворотної фінансової допомоги (позики) у сумі 54500 грн. Позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і Відповідачем визнаний, і тому ця сума має бути стягнута з відповідача.

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену Законом та цим Договором.

Статтею 1050 ГК України передбачено, що якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу, із змісту якої вбачається, що боржник який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитор зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь чає прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З огляду на наявність прострочення грошового зобов'язання, позивач правомірно нарахував відповідачу суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, відповідно до ст. 625 ЦК України.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений за договором або законом.

Згідно здійсненого позивачем розрахунку з відповідача підлягає стягненню 3444,70 грн. 3% річних, та 3215,50 грн. індексу інфляції, відповідно до ст. 625 ЦК України, з яким суд також погоджується та вважає обґрунтованим.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Виходячи з вищенаведених норм закону, відповідачем належним чином протягом розгляду справи не було надано належних доказів по справі на спростування позовних вимог.

В судовому засіданні, допустимими доказами, які знаходяться в матеріалах справи позивач довів, що його вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Витрати по оплаті судового збору відповідно до ст.. 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельні мережі - 2000» (03134, м. Київ, вул. Григоровича-Барського,1, код ЄДРПОУ 30963925) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова компанія «Партнери» (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 11, код ЄДРПОУ 33302948) 54 500 (п'ятдесят чотири тисячі п'ятсот) грн. основного боргу, 3 444 (три тисячі чотириста сорок чотири) грн. 70 коп. 3% річних, 3 215 (три тисячі двісті п'ятнадцять) грн. 50 коп. індексу інфляції, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору.

Наказ видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.І.Борисенко

Повне рішення складено: 22.01.2013р.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.01.2013
Оприлюднено25.01.2013
Номер документу28823354
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-4/16679-2012

Рішення від 17.01.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні