cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" січня 2013 р. Справа № 5024/1035/2012
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Довгань О.І., розглянувши справу
за заявою: Публічного акціонерного товариства "СЕБ Банк" в особі Центрального відділення ПАТ "СЕБ Банк" у місті Херсоні
про визнання банкрутом
за участю представників:
від кредитора - Руднєва О.О. дов. №3 від 16.07.2012 - ТОВ "СКАЙ КЕПІТАЛ"
від боржника - не прибув
в с т а н о в и в:
Публічне акціонерне товариство "СЕБ Банк" в особі Центрального відділення ПАТ "СЕБ Банк" у місті Херсоні звернулося до господарського суду із заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "СТРАФОР" банкрутом, оскільки боржник має заборгованість перед кредитором загальною сумою 5026784,11 грн. До заяви додано копії наступних документів: рішення Комсомольського районного суду, постанови ВДВС Комсомольського РУЮ, та інших документів, що підтверджують наявність заборгованості боржника, та про відсутність будь-якої господарської та підприємницької діяльності боржника.
У призначені судові засідання боржник не прибув, витребувані судом документи не надав.
До суду повернулись копії ухвали про порушення справи та про відкладення направлені на адресу боржника з відміткою пошти про відсутність боржника за зазначеною адресою.
Відсутність боржника у судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, оскільки матеріалів справи достатньо для цього за умови його відсутності
На вимогу суду надійшли довідки стосовно документів та активів боржника - від кредитора, від підрозділу примусового виконання рішення відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Херсонської області, державного реєстратора Херсонського міськвиконкому та Одеської міськради, ДПІ у м. Херсоні.
Згідно ч.1 ст.4-7 ГПК України судове рішення (яким у розумінні ч.1 ст.4-5 ГПК України, ст.22 Закону про банкрутство є постанова про банкрутство ) приймається суддею за результатами обговорення ycix обставин справи, а за ст.43 ГПК У країни суд повинен оцінити докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному i об'єктивному розгляді в судовому пpoцeci всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись Законом; ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Кредитор надав Довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що містить відомості, зокрема про неодноразову зміну боржником свого місцезнаходження у м. Одеса та м. Херсон.
Для повного i об'єктивного розгляду всіх обставин справи судом направлено листи до державного реєстратора Херсонської міської ради та державного реєстратора виконавчого комітету Одеської міської ради для надання письмових пояснень, щодо здійснення реєстраційних дій стосовно ТОВ " Страфорд". На виконання вимог суду державними реєстраторами було надано письмові пояснення.
Згідно частини 4 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України якщо при вирішенні господарського спору господарський суд виявить у діяльності осіб ознаки дій, що переслідуються у кримінальному порядку, суд надсилає про ці факти повідомлення до органів внутрішніх справ чи прокуратури.
Повідомлення від 22.08.2012р. згідно ст. 90 Господарського процесуального кодексу України направлені на адресу прокурора Херсонської області, управління по боротьбі з економічною злочинністю УМВС у Херсонській області, управлінню податкової міліції ДПА у Херсонській області .
Листом від 11.09.2012р. Комсомольський РВ Херсонського міського управління УМВС повідомив про винесення постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, та повідомив про право оскарження даної постанови.
Кредитор звернувся до господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом з урахуванням особливостей, встановлених статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно положень частини 1 статті 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», боржник визнається банкрутом при наявності ознак, що свідчать про фактичну відсутність підприємницької діяльності, або у разі ненадання протягом року до органів податкової служби податкових декларацій, бухгалтерської звітності , незалежно від суми (розміру) вимог кредитора та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана Кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Відповідно до п. 4.7. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 року № 04-5/113 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", при вирішенні питання про відкриття провадження по справі про банкрутство відсутнього боржника, згідно ст. 52 Закону, хоча б однієї із ознак відсутнього боржника, передбачених ч. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є достатньою підставою для порушення провадження по справі.
Кредитор наполягає на тому, що боржник фактично припинив підприємницьку діяльність, що підтверджується наданими до суду додатковими документами, відповідно до витягу з ЄДР статус відомостей про юридичну особу - не підтверджено та внесено інформацію про відсутність боржника за юридичною адресою. Відповідно до наданих кредитором копій постанов державного виконавця стягнення боргу не здійснювалось у зв'язку з відсутністю майна належного боржнику на яке за законом можливо звернути стягнення.
ДПІ у м. Херсоні повідомило, що боржник до податкового органу не звітує з 15.01.2010р., про що складено акт " Про результати перевірки надання податкових звітів про результати фінансово - господарського діяльності".
Матеріали справи та відомості про майновий стан боржника свідчать про те, що підприємницька діяльність боржника відсутня протягом тривалого часу, боржник неспроможний провести розрахунок з кредиторами без визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутні будь-які активи для відновлення підприємницької діяльності боржника .
Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхуван ня, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута переста ють бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом,
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
3 дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрут ством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута .
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
- найменування господарського суду, в провадженні яко го знаходиться справа про банкрутство;
- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію)
Відповідно до ст. 25 Закону, посадові особи банкрута зобов'язані передати всі документи, печатки, штампи, бланки банкрута і його активи ліквідатору. Невиконання цієї вимоги Закону є складом злочину, згідно ст. 221 Кримінального кодексу України - Незаконні дії у разі банкрутства .
До суду надійшла пропозиція кредитора про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кириліна Михайла Володимировича. Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", кредитор має право запропонувати кандидатуру арбітражного керуючого. Суд задовольняє клопотання кредитор та призначає ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кириліна М.В.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22 - 34, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 року № 04-5/113 „Про деякі питання практики застосування Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 209 - 215 Господарського кодексу України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Визнати грошові вимоги кредитора до боржника у розмірі 5026784,11 грн.
2.Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "СТРАФОР" вул. Домобудівна, буд.11, м. Херсон , ЄДРПОУ 35468997 банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.
3.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кириліна Михайла Володимировича ( ліц.АВ № 470329 від 29.03.2010р., адреса: вул. Хрустальова, буд. 43, кв. 28, м. Севастополь, АРК Крим, 99029) та зобов'язати його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 25 - 34 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після закінчення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 32 Закону.
4. Зобов'язати ліквідатора у 5-денний термін опублікувати у офіційних друкованих органах відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Примірник газети надати до суду.
5. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власників майна банкрута .
6. Зобов'язати посадових осіб банкрута не пізніше 10-денного строку передати всі документи, печатки, штампи банкрута і його активи ліквідатору. Один примірник акту надати до суду.
7. Зобов'язати ліквідатора Кириліна М.В. у разі невиконання посадовими особами боржника-банкрута вимоги Закону і суду про передачу всіх документів та активів, звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення зазначених осіб до встановленої кримінальної відповідальності за незаконні дії у разі банкрутства. Копію заяви надати до суду.
8. Постанову надіслати: кредитору, боржнику, ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС, Херсонському міськвиконкому (державному реєстратору), Відділу з питань банкрутства ГУЮ у Херсонській області, підрозділу примусового виконання рішення відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Херсонської області, ліквідатору Кириліну М.В.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
8 екз.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2013 |
Оприлюднено | 28.01.2013 |
Номер документу | 28827040 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні